pınar çocuk sütü

aryener

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
124
0
merhaba kızlar ben kızıma pınar çocuk sütü aldım onu veriyorum.1.adım diye geçiyo.6-12 aylık dönmler için.1 öğün mama yerine onu yediriyorum.kızım 8 ayını bugün bitirdi.sizde kullanıyormusunuz?

cnm ebnde düşünüyorum özellikle yatmadan önce içiricem.nekadar veriyosun kaç cc yani.bide tatlandırmak için bişi koyuyomusun içine

önce 40 verdim sonra 100 şimdide 120 veriyorum.iki çeşidi var vanilyalısını veriyorum.muzlusuda var.tadı gayet iyi.ondan bişey koymuyorum.1 öğün onu veriyorum y-tok tutuyor baya.:)bence yoğurttan daha faydalı direk süt içiyo çünkü.

1 yaşından önce sütü önermiyo doktorlar bu onu kapsamıyormu? bende denesemmi kafam karıştı

ya ben içeriğine baktım devam mamalarının içeriği gibi.yani protein kaynağı mamalarınkide süt yazıyo.bundaDA öyle yazıyo.yani bence sakıncası yok.benim kzımın süte alerjisi vardı önceden ama şimdi o kalmamışki rahatsız olmadı.yani içinin rahat etmesi için doktoruna bir danış ama ben bir öğün olarak veriyorum kızıma.sabah 8.30 da mama90 cc.9.30 gibi yada 10.30 gibi süt 120cc(önce 40cc ile başladım)12 gibi kahvaltı 13.30 gibi meyve 15.00 gibi 90cc mama 16.30 gibi sebze çorbası.yoğrt diiye gidiyo.akşam yatarken ya muhallebi ya mama veriyorum.gecede 1 kez 90cc mama yiyo.10 kiloyu geçti.bende korkuyorum çokmu kilolu diye.mamasınıda azalttım ama 2 aydır mama yiyo zaten.anne sütü alırkende kilo alımı iyiydi.napcam bilmiyorum

:nazar:
ya ben içeriğine baktım devam mamalarının içeriği gibi.yani protein kaynağı mamalarınkide süt yazıyo.bundaDA öyle yazıyo.yani bence sakıncası yok.benim kzımın süte alerjisi vardı önceden ama şimdi o kalmamışki rahatsız olmadı.yani içinin rahat etmesi için doktoruna bir danış ama ben bir öğün olarak veriyorum kızıma.sabah 8.30 da mama90 cc.9.30 gibi yada 10.30 gibi süt 120cc(önce 40cc ile başladım)12 gibi kahvaltı 13.30 gibi meyve 15.00 gibi 90cc mama 16.30 gibi sebze çorbası.yoğrt diiye gidiyo.akşam yatarken ya muhallebi ya mama veriyorum.gecede 1 kez 90cc mama yiyo.10 kiloyu geçti.bende korkuyorum çokmu kilolu diye.mamasınıda azalttım ama 2 aydır mama yiyo zaten.anne sütü alırkende kilo alımı iyiydi.napcam bilmiyorum

maşallah vala..bunların hepsini yiyosa 10 kilo olması normal..bizimki demekki aç yaşıyo, ne sevdiği mamayı bulabildim ne de yemeği..sadece sağdığım sütü içiyo. o da ne kadar gelirse..arada da tarhana çorbası..ne muhallebi ne meyve ne sebze..napıcam bilmiyorum..8,200 olmuş anca..zaten çok hasta oldu ateşlendi ondan da kilo alamadı..bence yiyo diye derdetme yiyen çocuk gibi rahatı var mı..:nazar:maşallah nazar değmesin ama ben de özeniyorum böyle olsun diye..

sende dert etme canım her çocuğun bünyesi farklıdır.hasta olduğu içinb almamıştır kilo.benim kızım hiç hasta olmadı belki ondan böyle ama kilolu fakat taş gibi bi vuruyo acıyo heryerimiz.bende yemeğini yedirirken bir sürü soytarılıkla yediriyorum.kolay olmuyo yani.oyuncağıyla oynarken falan yediriyorum.yada tvye bakarken.ç.ok zor anne olmak

X