Akıntı için Ornisid fort kullanan var mı?

snoopy.izmir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2008
84
6
Arkadaşlar ben 30 haftalık hamileyim,uzun zamandır sarı renk akıntı ve arada beyaz renk yapışkan bir akıntı oluyor.Dün aylık kontrolümde doktoruma söyledim,epitel hücreler dökülüyor,normaldir dedi ve Ornisid Fort diye bir ilaç verdi,ben tabi tahlil yapmadan hemen ilaç verdi diye tedirgin oldum,doktoruma çok güveniyorum ama insan endişeleniyor.İlacın prospektüsünde erken gebelikte ve emziren annelerde kullanılmamalıdır yazınca da sizlerden bu veya benzer ilaç kullanan varmı diye merak ettim..

akıntı hepimizde oluyor...kokulu kaşıntılı ve yeşil olmadığı müddetçe normal niye verdiki...bence muayene olmasdan vermesi doğru değil...akıntın kokusuzsa içme canım normal akıntı...36 haftalığım...30 haftadan sonra akıntı yoğunlaşıyor zaten...

sarı renkte olan hergün oluyo zaten,kokusuz....beyaz yapışkanımsı mantar gibi mi diye sordu dr..kaşıntı yok ama dedim...hemen bunu yazdı..bi başka dr. gitmiştim o da hemen yazmıştı onu almadım bile ama bunu aldım daha kullanmadım

Arkadaşlar hepinize merhaba!!!
33 haftalık hamileyim ve son 4 gün den beri vagina'mda bi kaşıntı, hassaslık, hafif beyaz çok az akıntım var doktoruma gideceğim ancak beni rahatlatması için ne kullanmam gerek,? en azından haftasonumu rahat geçirmem için???

canım ben gebe değilken mantar enfeksiyonu çin yazmıştı, çok çabuk geçiriyor o tuhaf akıntıyı.
ama gebeyken kullanımıyla ilgili bir fikrim yok açıkçası...

ornisid vaginal enfeksiyonlarda kullanılıyor.mantarda değil.mantar için ayrı.ornisid antibiyotik içerikli zaten

Merhaba ben hamile degilim hattaa bekarim.Bakireyimde.Dun doktora gittim bana akinti icin bu ilaci verdi.oniki saat arayla kullaniyorum.bakalim sonuc ne olacak?
Sunu da belirtmeliyimki bn bu ilaci yillar once ishal oldugumda kullanmistim.Ishal kurutucu olark.aradaki baglantiyi siz kurun:)

X