Konya / Tiriti Mithat

cocostar

azimli,sabırlı,kararlı
Kayıtlı Üye
10 Mart 2008
3.081
83
Acaba bu kadar muhteşem bir tat tattınız mı daha önce?

minicik bir dükkan... bahçeye de atılmış birkaç masa... ve o muhteşem tad...
tiritçi mithatın gazetelerde çıkan birsürü haberi de duvarlarda asılı.
o gizli lezzetin sırrını bilen yok kendisinden başka...
özel baharatlarla hazırlanmış tirit... et... yoğurt ve tereyağın muhteşem buluşması..
adresi merak edenler için...aziziye camisinin hemen karşısındaki minik dar sokağa girin orda...

inanın gün içinde 2-3 kez gidenleri biliyorum.. bağımlılık yapıyorcokacimcoook

IMG_1554.JPG

off cocom yaa ben tirit in yiyecek bisiy oldugunu bilem bilmiyodum bir icecek turuydu deyip beni kandiraydinya bu gosterilrilmi yahuu
delu kiz diyetimi bozduracan bizi ceza olarak ben istanbula gelince hepimize ismarlayacaksin tamammi benim nufus 6 kisilik bacum simdiden biriktir parani bir tabaklanda doymazlar ona gore

anlaştık asyam :lepi:

pilavdan dönenin kaşığı kırılsın derler bizim burda
sen gel ben sana ısmarlarım da bir daha unutamazsın bu lezzetisengözlerimebaksanab

Pöff çok fenasın resmi de varmış.Acıktımda..
Konyanın mevlanası etli ekmeği küçük bamya yemeği
höşmerimi hepsine bayılıyorum.ama nerdeyse 4 yıldır konyaya gitmiyorum.
eminim çok değişmiştir.

cokacimcoookcokacimcoook ne yaptın sen bacım diyetteyi toplucanak biliyosun of off

Pöff çok fenasın resmi de varmış.Acıktımda..
Konyanın mevlanası etli ekmeği küçük bamya yemeği
höşmerimi hepsine bayılıyorum.ama nerdeyse 4 yıldır konyaya gitmiyorum.
eminim çok değişmiştir.

çook değişti canım çook
ama yemeklerin tadları halen aynı
enfeeessscokacimcoook

cokacimcoookcokacimcoook ne yaptın sen bacım diyetteyi toplucanak biliyosun of off

bijom diyet bitince yiycez niyeti bozmayın haaaa:1closedeyes:

konyadayken niye bilmiyordumki hiç dikkatimi çekmedi o sokağın içinde .. ama 3 ay sonra gidicem merak ettim görüntüde güzeldi canım çekti hamiş hamiş yaaaa :sm_confused:

konyadayken niye bilmiyordumki hiç dikkatimi çekmedi o sokağın içinde .. ama 3 ay sonra gidicem merak ettim görüntüde güzeldi canım çekti hamiş hamiş yaaaa :sm_confused:

canım benim yaaa
ikizlerin var galiba Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin
aziziyenin yan tarafında abdest almak için çeşmeler var ya
onları sırtına al... minik bir sokak var ordan gir.
çook kolay yerde aslında
orda da sorarsan tarif ederler.
mutlaka dene

ayyyyy canımmmm yaaaa süper bir lezzete benziyor delikafadulden ama biz diyetteyizzzz :jeyyar:

bende konyalıyım ama hiç duymadım.bi tek hacı şükrüyü biliyodum kaydirigubbakcemile3 zaten bi kaç yılda bir gidebiliyoruz konyaya.ama öğrendiğim çok iyi oldu.önümüzdeki ay yine gidicez ailecek.ve ben bizimkileri götürücem oraya.çok sağol

offfffff cocoooooooo..:eek:lmaz::sinifsinif:

ay reyhan ablam kızma
şimdi ağzıma sürmiycem diyet bitinceeeecokacimcoook

bende konyalıyım ama hiç duymadım.bi tek hacı şükrüyü biliyodum kaydirigubbakcemile3 zaten bi kaç yılda bir gidebiliyoruz konyaya.ama öğrendiğim çok iyi oldu.önümüzdeki ay yine gidicez ailecek.ve ben bizimkileri götürücem oraya.çok sağol

Hacı Şükrü de ayrı bir Konya klasiği
meşhur FURUN KEBABInı en iyi yapan yerlerden...

mithat tiritçiyi de deneyin aman unutmayın
yedikten sonra kulaklarımı çınlatacağınıza eminim:)

ben yarın akşam kısmetse konya yolcusuyum hiç duymadım adını bile ilk iş babama söyleyecegim bizi götürsün ablamlarda bursadan konyaya gelecekler aile yemegi olsun bari:lepi:

X