genel mi, epidural mi, spinal mi???

genel mi, epidural mi, spinal mi??

• Ankete Katılan
    124

Anka

Nirvana
Pro Üye
25 Ekim 2008
52.569
114.617
arkadaşlar hangisini tavsiye edersiniz... ilk doğumum genel anestezi idi narkozun etkisindin günlerce kurtulamadım...
ama epidural ve spinalde baş ağrısı çok oluyor diyorlar... bende de migren var...
gerçekten öyle mi...
yorumlarınızı bekliyorum...

canım benim abim epidural doğuma girior ve ben ona sorduğumda oda önermedi bana baş ağrısı yapıo sakın olma dedi

sağol canım...
sen de ağustos annesi olacaksın Allah izin verirse öyle mi...ben de ağustosta bekliyorum kızımı...
senin normal olma ihtimali yok mu da öyle dedi...

spinal anestezi ile doğuma girdim.ancak acı hissettiğim için genel anesteziye döndük..
hiç baş ağrısı çekmedim..ama epidural spinal olup çok baş ağrısı çeken arkadaşım oldu.
eğer ki migrenin de varsa genel anestezi en iyisi..
allah sağlıkla bebeğine kavuşmayı nasip etsin..

canım ben genel oldum ama bi yakınım benimle aynı zamanlardaydı doğumu epidural oldu ve hiçbir şikayeti yok şu anda

sağol canım...
sen de ağustos annesi olacaksın Allah izin verirse öyle mi...ben de ağustosta bekliyorum kızımı...
senin normal olma ihtimali yok mu da öyle dedi...
saol canım evet ağustos annesiyim bende sağlıklıca alırsın umarım bebeğini.. canım benim herşey normalde doktorum şuan için normal doğum görünüo dedi ama ben doğumdan korktuğum için normal doğumuda epiduralle yapabiliosun yaa ondan sordum abime ama önermedi canımm

ya arkadaşlar bişey sorcam:uhm: genel anetezi ne demek.spinal anestezi ne oluyo bana söylermisiniz.bende 8 haftalık gebeyim:CüvCüv:.bende epidural istiyodum.ama baş ağrısı oluyomuş.ne önerirsiniz.:kedi::kedi:

cnm sanırım bunu en iyi dr unla konuşarak karar vermen en sağlıklısı olacak senin icin ben epidural sezeryan oldum ve hicbir şikayetim olmadı cok memnun kaldım iiki böle olmuşum diorum ama merkez dr anestezi dr u ve senin bünyen bunların hepsi cok önmli beni dr um yönlendirmişti senide o yönlendirmeli bence

ben genel yaptırdım şewker hiç bir şikayetim yok...........

kızlar sımdıden allah kolaylık versın ben genel anestezı oldum sezeryanda kendım ıstedım cunku amelıyathaneye gırdıgınızde sanıyeler suren hazırlıklar bır omur gıbı gelıo omrumden omur gıttı korkudan bıde o anda uyanık olup herseyı duymak bana gore dııldı hıcte kotu yapmamısım uyandıgımda hersey bıtmıstı o gecen 45 dakıka hayatımda su anda yok epıdural yada spınaldense genel daha ıyı helede benm gıbı korkaklar ıcın

canım ben genel oldum ama bi yakınım benimle aynı zamanlardaydı doğumu epidural oldu ve hiçbir şikayeti yok şu anda
sağol canım

saol canım evet ağustos annesiyim bende sağlıklıca alırsın umarım bebeğini.. canım benim herşey normalde doktorum şuan için normal doğum görünüo dedi ama ben doğumdan korktuğum için normal doğumuda epiduralle yapabiliosun yaa ondan sordum abime ama önermedi canımm
hımm anladım canım... inşallah normal olur senin... normal ihtimali varsa hiç düşünme sezeryanı... sağlıcakla kavuşursunuz inşallah...

ya arkadaşlar bişey sorcam:uhm: genel anetezi ne demek.spinal anestezi ne oluyo bana söylermisiniz.bende 8 haftalık gebeyim:CüvCüv:.bende epidural istiyodum.ama baş ağrısı oluyomuş.ne önerirsiniz.:kedi::kedi:
anım genel de tamamen uyuyosun..
diğerlerinde sadece belden aşağısı uyuşturuluyor...
epiduralde omuriliğin etrafına, spinalde içinr yapılıyor diye biliyorum...

cnm sanırım bunu en iyi dr unla konuşarak karar vermen en sağlıklısı olacak senin icin ben epidural sezeryan oldum ve hicbir şikayetim olmadı cok memnun kaldım iiki böle olmuşum diorum ama merkez dr anestezi dr u ve senin bünyen bunların hepsi cok önmli beni dr um yönlendirmişti senide o yönlendirmeli bence

ben biraz araştırayım da en son dr ne derse o olur tabi... ama migren sorun olmazsa seçimi bana bırakır bence...

ben genel yaptırdım şewker hiç bir şikayetim yok...........
sağol canım...

kızlar sımdıden allah kolaylık versın ben genel anestezı oldum sezeryanda kendım ıstedım cunku amelıyathaneye gırdıgınızde sanıyeler suren hazırlıklar bır omur gıbı gelıo omrumden omur gıttı korkudan bıde o anda uyanık olup herseyı duymak bana gore dııldı hıcte kotu yapmamısım uyandıgımda hersey bıtmıstı o gecen 45 dakıka hayatımda su anda yok epıdural yada spınaldense genel daha ıyı helede benm gıbı korkaklar ıcın

canım ilkinde günlerce uyuduktn sonra zor uyandım... yarı uyur gezdim... narkozun etkisi çok uzun sürdü benim.. yine öyle olur diye korkuyorum...

ben epidural oldum çok kolay ve rahattı bunu ben söylüyorsam inanın çünkü ben panik atak tedavisi görmüş bir insanım.onlar sakinletici gibi birşey veriyorlar herhalde.hiç zerre kadar başım ağrımadı. bebişim kolumdaydı ve fotoğraf çekilirken beni dikmişler haberim bile yoktu:)asıl ben genelde uyanamamak daha korkutucu gelir bana hep ya ben ne desem boş sensin karar verecek olana ama bende hiç baş ağrısı olmadı bunu bil

epidural oldum hiç ağrım sızım olmadı çok memnun kaldım tavsiye ederim. tabi ki yapan kişinin işinin ehli olması da çok önemli

canım ben epidurol oldum benim aneztesi drtorum bana dediki ameliyattan sonra bol bol sıvı tüketmen lazım dedi 10 gün neskafe su meyvesu sıvı olsunda yoksa bel agrısından baş agrısından duramazsın dedi allahıma şükürler olsunda hiçde öyle birşey yaşamadım

ayyy ben spinal anestezi oldummm, 4 gün başımı kaldıramadımm berbattı gerçekten,,,,

ama genel anestezi olmaktan daha iyi çünkü genel anestezi de dikiş acısını çekiyormuşsun, spinal de sürekli iğne yaptıkları için dikiş acısı çekmedimm o açıdan iyi oldu...

kızlar o başağrısı herkeste olmuyormuş zaten, nadir kişilerde olduğunu söyledi bana doktorum ben de onlardan biriymişim, bana da bol bol sıvı tüket nescafe ya da cola iç dedi ben nescafe içince rahatlıyordum ağrım gidiyordu

genel anesteside oldum.spinal anestezide.ama ben spinalı daha cok beğendim.yine hamile kalsam yine şiddetle sipinal isterim.spinalde evet bi baş ağrısı cektim ama.öğle cok da kötü değildi.fazla sürmedi zaten 3-5 gün sonra geçiyooo.hayırlı doğumlar sizlerezemuszemus

5 ay önce epidural yapıldı ne başağrısı ne bel ağrısı olmadı allaha şükür çıktıktan sonra çok rahattım ayılma sürecim olmadığı için belki bünyeden bünyeye fark edebilir allah yardımcısı olsun doğum yapıcakların

ben genel anestezi ile sezaryen oldum bir arkadaşımızda yazmış kesilirken hissedebilme ihtimali bile çok korkunç geliyordu dokunduklarını kestiklerini bilmek de zordu elim ayağım gevşiyor o durumda kesin genele geçilirdi benim için en iyisi buydu çünkü ben yarama bile bir hafta sonra bakabilme cesretini gösterdim dayanıksızım bu konularda.
birde ablam spinal anestezi ile doğum yaptı ve 3 ay baş ağrısından delirdi oğlumun ilk üç ayının hiç tadını çıkaramadım bilemedim diye üzülür hep.
senin içinde genele karar verirsen anestezi doktoruna ilk doğumunun bu şekilde olduğunu söylersen daha hafif kullanır herhalde ilacı.ben ameliyathanede uyandığımda gayet aklım başımda hiç bir ağırlık yoktu üstümde konuştuğum herşeyi hatırlıyorum.
ne şekilde olursa olsun inşallah sağlıkla bebeğine kavuşursun

ben epidural oldum ama ameliyathanede çoık heyecanlandım. 4 ay geçti hiç baş ağrım olmadı .. yine olsa yine epidural olurum heyecanı da güzel bebeğini hemen görüyosun ilk ağlamasını duyuyosun

X