epidural anestezi ile sezeryan olanlar birkaç sorum var

Sahinehat

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2009
44
1
40
arkadaşlar merhaba ben 28haziranda epidural sezaryan olacağım:
1.öncelikle neler oluyor amilyat sonrasında ve amilyatta
2.benim bir problemim var göğüs amilyatı geçirdim için süt veremeyeceğim:1no2:bebeğim i,çin en iyi yöntem ne olur beslenmesinde???
3.ben biraz tedirdginim heyecanlanırım diye bu konuda beni rahatlatır mısınız....
4.birde epidural sezeryandan sonra kilo kontrolünüz nasıldı mesela kaç kilo gitti doğumda
5.şiddetli baş ağrısı olabiliyormuş sizdede oldu mu
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.....

2.benim bir problemim var göğüs amilyatı geçirdim için süt veremeyeceğimbebeğim i,çin en iyi yöntem ne olur beslenmesinde???
3.ben biraz tedirdginim heyecanlanırım diye bu konuda beni rahatlatır mısınız....
4.birde epidural sezeryandan sonra kilo kontrolünüz nasıldı mesela kaç kilo gitti doğumda
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
epidural anesteside belden bir iğne yapıyolar ve belinden aşağısını hissetmiyosun uyuşuyor sonra ameliyata alıyolar bir kolun tansiyon aletinde devamlı ölçüyor ve sen herşeyi duyuyorsun ama görmüyosun çünkü gögsün alt kısmında n kapatıyolar ilk 10 dakkikada bebek çıkıyor kaln yarım saatte seni çıkarıyolar ameliyattan çıktında kendindesin sadce belinden aşağısını hisstemiyosun ve bu uyşukluk 4 saat son ra geçiyor ameliyattan 6 saat sonrada ayağa kaldıırp yürüyolar ilk kalkmalarda baş dönmesi göz karaması oluyor sonrasında geçiyor ertesi günde taburcu ediyorlar

süt veremesseniz mama verrisiniz bebeğinize

heyacanlanacak bişey yok bebeğiniz ilk siz göreceksşiniz ağlamasını uyacaksınız

kilo kontrolum normaldi şu an eski kilomdayım ama çok yürüyüş yaptım
başağrım olmadı sadce yürümeye kaltığumda baş dönmesi oldu

ben anlatayım on gün önce oldum ben,amaliyat anında acı hissetmiyorsun ama yapılan işlemlerin hepsini hissediyorsun,tansiyonum düştü,solunum alamadım solunuma bağladılar midemden öğürdüm allahtan midemde bişi yoktu yani benim çok kötü geçti.tek olumlu tarafı bebeğe süt verirken gaz gitmiyormuş be ben hiç gaz problemi yaşamadım,aynı zamanda ilk 12 saat müthiş derecede acı hissettim ağrı değil yanlış anlama dikiş acısı yanma şeklinde çok kötü bir acıydı 12 saatin sonunda acıyı sadece hareket esnasında hissettim birde ilk yürüüyüş felaketti benim için.ama bunları ben böyle hissettim belki sen böyle hissetmeyeceksin belki sen daha kolay geçecek kişiden kişiye farkedermiş çünkü allah kolaylık versin

2.benim bir problemim var göğüs amilyatı geçirdim için süt veremeyeceğim:1no2:bebeğim i,çin en iyi yöntem ne olur beslenmesinde???

şimdiden hayırlı olsun bebişin canım
1.sadece belden aşağısı uyuşturulduğu için bişey hissetmiyorsun bilincin açık oluyor ilk başta heyecanlanman çok doğal ama birkaç dakika içinde geçiyor,zaten bebeğini görür görmez hepsi geçiyor.bünyeye göre değişmekle beraber tansiyon düşmesi ,
bulantı ,bazen kusma çok nadiren solunumun azalması görülebilir bunlar psikolojik değil ameliyatla ilgili sorunlardır ama dediğim gibi rahat ol sonunda bebeğine kavuşacaksın
ben ameliyat sırasında problem yaşamadım ancak sonrasında benim çok şiddetli kaşıntım oldu
2.mamadan başka çaren yok sanırım.
3.heyecanlanman normal kendini bebeğime kavuşacağım diye teskin etmeye çalış faydası oluyor
4.doğumdan sonraki gün eve geldiğimde aynı kilodaydım?? ama birkaç gün içinde 7 kilo gitti ondan sonra da veremedim
5. hiç başağrım olmadı ama kaşıntı beni mahvetti
umarım faydalı olmuştur canım
güzel haberlerini bekliyoruza.s.

1. ben uyusturucu iğne yapılırken acı hissetmedim. yalnız heyecandan çok üşüdüm ve titredim resmen.
dokunmayı hissediyorsun ama acı hissetmiyorsun zaten doktorun senle konuşuyor. ben panik birisi olarak çok heycanlanmıştım ama sonra anestezi doktoru ile para piyasalarından bile konuştuk :))
2.doktorun en iyi yöntemi söyleyecektir sanırım mama verirsin. birçok bebek annesütü alamadan gayet sağlıkla büyüyor.
3. doktoruna güveniyorsan sorun yok. herşeyin güzel geçeceğine inanırsan güzel olur. herkesin bünyesi bir değil kusanda öğürende olur ama bunlar sendede olmayacak buınları okuyup korkma. anestezi doktorun kimse öncesinde onunnla tanış araştır önceki doğumlarını.. önemli olan anestezi uzmanı çünkü..
4 kilo tartılmadığım bilemiyorum ama 3kilo bebeğim doğdu 7 kilo falan gitmiştir. ama ilk ayağa kalkıtığınnda garip hissediyorsun. 9 ay boyunca taşıdığın karnındaki ağırlık gidivermiş.
5. bende uyuşma gecerken acayip bir üşüme oldu ama başağrısı olmadı.

bu sürede panik olmadan bol bol hamileliğin tadını çıkartmaya bak çünkü o tekmeleri falan özleyeceksin. epiduralde korkulacak hiç birşey yok..

Arkadaşlar ayrıntılardan bahsetmişler,ekleyebileceğim birşey var,doğumdan sonra bolca sıvı tüketmen gerekiyor,zaten sana da doktorun söyler,epiduralde gerekiyor;hayırlı doğumlar diliyorum,bebeğini sağlıkla alırsın kucağına inşallah.

Öncelikle Allah Hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin .
ben iki sezeryanla doğum yaptım ilkini genel anestezi ikincisinide epidural anestezi aldım. Kıyaslama yapacak olursak kesinlikle epidural tavsiye ediyorum. genel anestezide ayılırken çok canın yanıyor bebeğine konsantre olamıyorsun ama epiduralde ben ameliyathaneden çıkarken kahkaha atıyordum bebeğimi ilk annıdan itibaren görmekde çok güzel bi duygu eğer heycanlamazsan ( ki bu çok mümkün değil sonuçta ameliyata giriyorsun insan ister istemez korkuyor ) gerisi çok rahat benim eşimde iki operasyondada yanımdaydı ameliyata girip çekim yaptı onunda yanında olduğunu bilmek daha çok güven veriyor sanada tavsiye ederim.
* Ameliyat sonrası katader hala belinde olduğu için ki gece boyunca çıkarmıyorlar sancı hissetmiyorsun eline bir alet veriyorlar hafif bi sancın bile olsa kendin düğmeye basıp ağrı kesici alıyorsun ben hiç sancılanmadım o yüzden
* Benim göğüslerimden bi problemim yoktu ama süt konusunda malesef başarılı olamadım bazı nedenlerden sütüm kesildi ilkini 2,5 ay ki o arada ek besin vermek zorunda kaldım 2. sinide 4 ay emzirebildim sadece ama çocuklarımın ikiside çok şükür ki sağlıklı ve özellikle oğlumda son derce kiloluydu o yüzden çok dert etme yeni çıkan formül mamalar anne neredeyse anne sütüne yakın destekliyor bağışıklık sistemini
* Heycanlanıcaksın tabiki sonuçta karnından dünyanın en güzel varlığını çıkaracaklar bu heyecan çok keyifli sana yada bebeğine zarar verecek kadar heycanlanmana zaten doktorların izin vermeyecektir merak etme.
* Sezeryanla olan doğumun en kötü yanı da bu işte kilo vermesine veriyorsun hatta hamile kaldığından bile daha az tartıya düşüyorsun ancak göbek bi derece kalıyo malesef onuda sadece spor ve yardımcı ürünlerle verirsin ben çok şükürki bi formül buldum ( ki bi çok arkadaşımda işe yaradı ) daha sonra paylaşırım iş sadece kiloya kalsın,
* Baş ağrısı hiç hissetmedim ben ki olsada epiduralden aldığın uyuşturucu senin her türlü ağrını kesecektir.

Son 10 günün kalmış işte geçmesi en zor olan günler sen doğumu hiç düşünme sadece bebeğine ve onu kucağına alacağın anlara konsantre ol gerisi sadece çok güzel anılar olarak kalacak

çok teşekkür edrim gerçekten çok yardımcı oldunuz neler olacağını araştırmıştım ama yaşayanlardan dinlemek daha iyi oluyor,çok teşekkür edrim....

hayırlı olsun

Son düzenleme:

Canım az kalmış.Allah hayırlısıyla kavuştursun bebeğine inşallah.
1.ameliyat öncesinde hemşireler lavman yaptılar sonda taktılar ameliyat giysisi giydirdiler.
ameliyatta belinden bir iğne yapıyorlar bir kaç dakika sonra belden aşağısını hissetmiyorsun.dokunma dışında.bende bir tek bebeği çıkarırlarken göğsüme biraz bastırdılar o an nefes alamadım. bi dakka sonra bebeğimin ağlama sesini duydum.bunların hepsi 10 dakka kadar sürdü.bi on dakika kadarda dikişler sürdü.ameliyattan çıktıktan sonra bir saat sonra ayaklarımı oynatabiliyordum.uyuşturucu etkisi geçmeye başlamıştı.ağrıdan korkma her ağrın olduğunda ağrı kesici iste.
2.keçi sütünün anne sütüne çok yakın olduğunu okumuştum.büyük marketlerde pastorize edilmiş satılıyor.
3.heyecanlanman normal canım bebeğine kavuşmana az kalmış hadi hayırlısı.
4.epiduralden 3 gün sonra 7 kilo vermiştim.4.aydayız çok az göbeğim kaldı.
5.bende baş ağrısından ziyade omuz ağrısı oldu.ne dikiş ne baş çok ilginç ama inanılmaz bir omuz ağrısı yaşadım.sıcak tutmak iyiy geldi.
Allahım Hayırlısıyla kurtarsın canım.:CüvCüv::emir_bebek::ecrin_bebek::nazar:

teşekkür ederim hepinize bebeğim dayanamayarak erken geldi yine epidural oldum ama çok heyecan yaptığım için tamamen uyuttular dün oldu doğum bugün hastanede ayağa kalktım yürüdüm gayet iyiydim çok ağrım yoktu fakat şu ara dikiş yerim ağrıyor şidddetli bir şekilde ve hiç gazım yok gelse de çıkarsam diye bekliyorum.bide bunların yanında bebeğim erken doğduğu için bi takım sıkıntıları oldu 2475gr doğdu gayet sağlıklıydı sarılık çıkmadı şekeri iyiydi kilo bile aldı hiç emmemesine rağmen(çok az süt ve mama verildi şırınga ile)fakat solunumda iyi giderken yinede gözetime alalım diyip doğum ünitesine gönderdiler küvöz değil ama oksijene girdi herşeyi iyiymiş ama ciğerleri ıslakmış beni taburcu ettiler kimseyi almıyorlar bebeğin yeni hastanesine benden süt istediler onu sağıyorum umarım sorun olmaz çok üzülüyorum.

arkadaşlar önemli oln benim sorularımdı atışmalarınız değil ayrıca amilyata girdikten sonra dikkate alır ya da almaz gibi bir yorum gereksiz insanları da epiduralden korkutmaya gerek yok doktorlar gayet uzman işlerinde çok korkanda benim gibi uyutulsun ayrıca şimdi önemli olan benm bebeğimin sağlığı bunları belirtmiştim en son yazımda ama hala doğum ile ilgili atışmışsınız gerek yok böyle şeylere bu forumlar bizim birbirimize destek olmamız için

bebeğin hayırlı olsun canım
seni yıpratmak hakkımız değil
bebeğin sağlıkla gelir inşallah
sen de tez zamanda sağlığına kavuşursun inşallah

üzülme canımm
inşallah herşey düzelir
kendini güçlü tut
bebeğin büyüdüğünde bunları unutacaksın
birçok bebeğin ciğeri önceleri ıslak oluyor
benimki de kakasını yuttuğu için midesini yıkamışlardı
sütün zamanla gelir
havalar sıcak bol su içmeni öneririm canım

kırdıysak hakkını helal et

Allah Analı babalı büyütsün, Nazarlardan saklasın bebeğini İnşallah . yerimseniben

Öncelikle Allah Hayırlısıyla bebeğini kucağına almayı nasip etsin .
ben iki sezeryanla doğum yaptım ilkini genel anestezi ikincisinide epidural anestezi aldım. Kıyaslama yapacak olursak kesinlikle epidural tavsiye ediyorum. genel anestezide ayılırken çok canın yanıyor bebeğine konsantre olamıyorsun ama epiduralde ben ameliyathaneden çıkarken kahkaha atıyordum bebeğimi ilk annıdan itibaren görmekde çok güzel bi duygu eğer heycanlamazsan ( ki bu çok mümkün değil sonuçta ameliyata giriyorsun insan ister istemez korkuyor ) gerisi çok rahat benim eşimde iki operasyondada yanımdaydı ameliyata girip çekim yaptı onunda yanında olduğunu bilmek daha çok güven veriyor sanada tavsiye ederim.
* Ameliyat sonrası katader hala belinde olduğu için ki gece boyunca çıkarmıyorlar sancı hissetmiyorsun eline bir alet veriyorlar hafif bi sancın bile olsa kendin düğmeye basıp ağrı kesici alıyorsun ben hiç sancılanmadım o yüzden
* Benim göğüslerimden bi problemim yoktu ama süt konusunda malesef başarılı olamadım bazı nedenlerden sütüm kesildi ilkini 2,5 ay ki o arada ek besin vermek zorunda kaldım 2. sinide 4 ay emzirebildim sadece ama çocuklarımın ikiside çok şükür ki sağlıklı ve özellikle oğlumda son derce kiloluydu o yüzden çok dert etme yeni çıkan formül mamalar anne neredeyse anne sütüne yakın destekliyor bağışıklık sistemini
* Heycanlanıcaksın tabiki sonuçta karnından dünyanın en güzel varlığını çıkaracaklar bu heyecan çok keyifli sana yada bebeğine zarar verecek kadar heycanlanmana zaten doktorların izin vermeyecektir merak etme.
* Sezeryanla olan doğumun en kötü yanı da bu işte kilo vermesine veriyorsun hatta hamile kaldığından bile daha az tartıya düşüyorsun ancak göbek bi derece kalıyo malesef onuda sadece spor ve yardımcı ürünlerle verirsin ben çok şükürki bi formül buldum ( ki bi çok arkadaşımda işe yaradı ) daha sonra paylaşırım iş sadece kiloya kalsın,
* Baş ağrısı hiç hissetmedim ben ki olsada epiduralden aldığın uyuşturucu senin her türlü ağrını kesecektir.

Son 10 günün kalmış işte geçmesi en zor olan günler sen doğumu hiç düşünme sadece bebeğine ve onu kucağına alacağın anlara konsantre ol gerisi sadece çok güzel anılar olarak kalacak

Shatsy, şu göbek eritme formulünü yazar mısın, çook ilgimi çekti. Ya da bir yerde yazdıysan neresi olduğunu söylersen oradan da okurum.

Teşekkürler şimdiden.

Shatsy, şu göbek eritme formulünü yazar mısın, çook ilgimi çekti. Ya da bir yerde yazdıysan neresi olduğunu söylersen oradan da okurum.

Teşekkürler şimdiden.

İlk olarak 65 kilo ile hamile kalmıştım 78 kilo da doğum yaptım 40 ımız çıkana kadar ben 65 indim ama sonrasında 73 e geri çıktım nasıl oldu inan bende bilmiyorum 7 aylık hamile gibi göbeğim vardı sonrasında başladık tabi uygulamalara
1. aşamada çok fazla wc ye gidemeyen biri olarak Acı cehre aldım şişkinliğin bir kısmını götürdü ama reklamlarında söylediği gibi bir gecede 4 kilo filan hikaye ama vucutta birikmiş fazla suyu atıyo
2. aşamada kalori konturollü bi program hazırladım kendime günde 1000 maksimum 1200 kalori aldım istediğim herşeyi yedim tatlı dahil ama günlük 1200 kaloriyi hiç geçmedim tatlı yiyeceğim zaman öğünlerden birini çıkardım listeden bununla birlikte her sabah ve akşam sadece 50 mekik cektim
3. aşamada elma krom aldım metobolizmamı hızlandırmasına yardımcı olsun diye ki oda işe yaradı sıkıştırarak kilo verdim
4 en son aşamada zayıflamadan ve hamilelikten kaynaklanan çatlaklar ve selülitler içinde x-tra gel kullandım selulitten eser kalmadı şu anda göbeğim hiç yok sadece kalçalarımda kalan fazlalıklar var o yüzden yeniden başladım aynı programa ben bu şekilde 7 kilo verdim aynı programla arkadaşım 13 kilo verdi ama dediğim gibi benim anormal yavaş bir metobolizmama var neredeyse hafta bir gidiyordum wc ye o yüzden benim verdiğim kiloyu normal bi insan 2 katını verebilir.

shatsy cnm sen bunları emzirirken mi yaptın??? ben emziriyorum ve 13 kilo fazlalıpım var.bende düşündüm bu ürünleri ama bebeğime zararı olur diye deneyemedim..bide eğer emziriyorsan günde bu kadar kalori az değilmi sütünde bi azalma olmadı mı

X