GYNELLE draje doğum kontrol hapı

nosey

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
165
3
prolaktin hormonu yüksekliği sebebiyle ilaç kullanmaya başlamıştım ama bu ilacı kullanırken gecikmeler devam ettiği için doktor doğum konrtol hapı da verdi adı : " GYNELLE draje " kullanan bilen varmı nası bi ilaç? sinirlilik fln yapıyomu???

kimse kullanmıyo anlaşılan ben başladım bakalım nolcak...

merhaba nergis, ben de bu ilacı yarından itibaren kullanmaya başlayacağım.ama yan etkilerini merak ediyorum, sen bu ilacı kullanan biri olarak bişeyler söyleyebilir misin?

ewet bende tam bunun için bişeyler yazmak için açmıştım sorduğun iyi olmuş. adetin 1.günü kullanmaya başladım ve 11 gündür kanama devam ediyo bitmedi bi türlü :S eczaneye danıştım dün ilaçtan kaynaklanıyo olabilrmi diye östrojen oranı biraz yüksekmiş sanrım ilacı kullanmayı bırak şimdi dedi. tekrar kullancaksanda daha hafif olanını kullan dedi. önümüzdeki hafta doktora gitcem zaten bakalım bitmemiş olursa ne dicek. tabi bu bnm için böyle zaten adetim geciktiği için farlutal içerek adet olmuştum bununda etkisi olabilir. onun haricinde başka bi etkisi olmadı. umarım sende bi yan etki yapmaz..

arkadaşlar doktor banada bu ilaçtan verdi adet düzensizliği için. ben henüz başlamadım. adetimin 2. günü başlayacağım. umarım herhangi bir yan etkisi olmaz...

doktorumun bana söylediği kadarıyla bu ilaç diane 35 in muadiliymiş.Orjinal olanı gynelleymiş.bu ilacı 2 ay boyunca kulandım fakat bu ilaçla birlikte aldactone adlıı bir ilaç daha kulnmak zorunda kaldım,vicutta biriken suyu atmak için.

senağlamaya doktor bana da bu ilacı verdi kullanan arkadaşlar sizde herhangi bi yan etki yaptı mı.
bende kilo problemi yok ama sivilce var.dahada arttırır die korkuyorumm

benim adetlerim düzenli.Tüylenme ve sivilce problemim var.daha beter olurum die korkuyom

ben de prolaktin yüksekliği için dostinex kullanıyorum ve adetlerim düzensiz olduğu için doktorum bana gynelle verdi. adetimin ilk günü başladım. 10 gündür adetim devam ediyor. doktoruma sorduğumda normal dedi. konuyla ilgili bilgisi olan varmı ??

ben gynelleyi korunma amaçlı kullanıyorum yarın 3.kutuya başlıyacam ilk ay sürekli kanamam devam etti doktorum ilk 2ay düzensizlik olması normal dedi 2.kutuda düzene girdi,şimdilik memnunum inşallah sonradan bi olumsuzluk olmaz

merhaba bayanlar bu ha göğüs büyümesini sağlıyormuş kullananlarda böyle bişi oldu mu acabaaa

ben 8 ay boyunca korunmak için gynelle kullandım, sivilcelere iyi geliyor, göğüslerde de biraz şişme yapıyor o kadar. ben bu hapı kullanırken bir olumsuzluk yaşamadım

merhaba bu yazıları görünce dayanamayıp kadınlar kulubüne üye oldum biraz uzun yazıcam ama okuyun bende hiperprolaktin vardı 2yıl önce dostinex kullandım 3ay daha sonra miranova doğum kontrol hapı kullandım 1yıl kadar sonra testesteron hormonu fazla çıktı gynelleye başladım 1yıla yakın onu kullanıyorum 2ay önce bırakmıştım bende kist de var çikolata kisti yani küçük küçük yine adetim düzensiz 2ay adet olmadım test yaptırdım herşey normal sonra bizim komşu dr ona sordum ya katlanacaksın adet olmamaya ya da yine gynelleye başlayacaksın dedi başladım 1aydır içiyorum. hiperprolaktin varken göğüslerden süt geliyor mu dediler hayır dedim hiç gelmemişti. ama dün bu soru aklıma geldi ve bakayım dedim sıktım ve süt geldi :) komik ve şaşırtıcı değil mi.gynelle kistleri de azaltıyormuş. ayrıca ben 5aylık evliyim. doğum kontrol hapını 5yıl kullanabilirmişim. ben 2yıl kullandım daha 3yıl kullanabilirsin dedi. çocuk gec oluyor derler ya hapı kullanınca öyle birşey yok dedi. aksine bu kistlerin büyümesini engelliyor ve düzenli adet olmamı sağlıyor. ama şimdi yine dra gideceğim süt geldiği için.kilo da aldırıyor mu bilmiyorum. ben aldım ama drlar haptan değil diyorlar. acıkcası kullanmasan olmuyor kullansan da yan etkisi oluyor. kullanırken ii düzenli adet oluyorsun ama bıraktıktan sonra yine eskisi gibi değişen birşey yok.

Son düzenleme:
evet göğislerim büyüdü kilo da aldım ama haptan dolayı mı doğrusu bilmiyorum

ben ginara kullanmıştımm yazılışı böyle miydi hatırlamıyorum 2sene geçti ama çok kilo aldırdı bana ve benim de göğüslermi büyüttüü o iyi olduu ama bide hormonal dengemi bozdu prolaktin yükseldi ilaç yüzün den bence kullanmamak daha iyi doğum kontroll haplarınıı

ayrıca benim anlamadığım birşey var hepiniz adetin 1.günü başlamışsınız doğum kontrol hapına ben 2yıldır kullanıyorum komşu hacettepede dr edirnede de dra gittim bursada da hepsi 3.günü dedi ben adetin 3.günü başlıyorum kutu bitince 7gün ara verip yani 7gün sonra bittiği gün tekrar başlıyorum siz neden 1.günü alıyorsunuz anlamadım. hepinize gecmiş olsun ama bence hiç takmayın hapı kullanın kullanmayınca ilerliyor ama kullandığınızda da pek birşey beklemeyin yani kullandığınız sürece iyi.

bende daha once adet düznsizliği için diana 35 ile basladım ilk kullanımdan sonra adetim 15 gun sürdü..daha sonrada doktorumun tavsiyesiyle yasmin kullanmaya başladım..biraz şisirdi açıkcası..diana 35 te hiç öyle bir problemim olmadı..sanırım yine en iyisi diana ne şişkinlik yapıyor ne kilo aldırıyor nede tüylenme yapıyor..

mrb bn 16 yaşındaımm...adet düzenszliği ve kıllanma şikayetnden dolayı doktora gtmiştim..kan testi yapıldı ve bu ilacı verdiler..yazılanları okudum biraz korktum açıkcasıı bu kadr yan etkisi varmı bu ilacınn??senağlama

X