Göz Makyajı Yumurta sars ya

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)
arkadaslar kaşı kirpiği bilmem ama yumurtayı haslıyorsunuz ortasındakı sarısını ezıyorsunuz ve teflon tavada yag falan hıc bırsey koymadan kavurmaya baslıyorsunuz .. ondan (tabı cok sayıda yumurta lazım)bır yag cıkıyor.. bır dostumun kızının yüzüne gaz tankerı patladı.. doktorlar hayatı boyunca cocugun yuzunun yarısında bu ızı tasıyacagını soyledıler.. arkadasım bu yagı kızına surdu.. sımdı kızının yuzunden degıl ızı lekesı bıle yok.. yanı yanık ıcın kullanıldıgını bılıyorum ama kas kırpık bılmıyorum..

tabi canim yardimci olmaya calisirim. evet bizde yani Azerbaycanda genegercek yagi olarak adi geciyor ama arastirdim turkce ismi yalnis bilmiyorsam hint yagiymis galiba . bir az da vitamin depolat kendine mesela A E gibi. hem bi sey soyliyim dokulme kalsi yetmezliyinden de oluyor. galiba doktor kesildim basina kusura bakma. canim benim, eger ki dokulme coksa bir doktora gorun derim ben , yada rimele bir az ara ver. hadi optum :KK69:

Canım benim çok teşekürler.Ben daha önce hint yagı kullanmıştım ama fazla bi etkisi olmadı.Yinede çok sağol yazdıklarını dikkate alacağım.Öptüm sevgiler

ben o aktarlara güvenemedim
içinde ne olduğunu bile bilmiyorum
yani onca çeşit yağ allerji riski var ve allerji olsa neden olduğunu bilemiycez
özetle kendim yaptım yumurta sarısı yağını
bi iki yağla karıştırdım
yalnız benim sorum bu yağın ömrü ne kadar?
yani fırçayla azıcık sürüp yatıyorum
daha çok yeni başladım sayılır ama yağla da karıştırınca acaba ömrü ne kadar?bozulur mu ki hemen?

Son düzenleme:
merhabalar, konu çok eskide kalmış ama ben yeni görüyorum yumurta sarısı yağı olayını..Almak için heveslendim ama hangi siteden almak gerek işe yaradı mı emin olmadım.yardımcı olabilirseniz mutlu olurum

kızlar benim yeğenimin ayağına kaynar su dökülerek yanmıştı. annem yumurta sarısı yağı kullandı ve ne leke ne başka bişey kaldı. benim kafama takılan ben bu yumurta sarısıyla saçıma karışım hazırlıyordum ve bu yağ kirpik ve kaşı bu kadar uzatıyorsa saçtada işe yararmı ve çatlaklarda sizce kullanan varsa yardımm lütfen :S

arkadaslar kaşı kirpiği bilmem ama yumurtayı haslıyorsunuz ortasındakı sarısını ezıyorsunuz ve teflon tavada yag falan hıc bırsey koymadan kavurmaya baslıyorsunuz .. ondan (tabı cok sayıda yumurta lazım)bır yag cıkıyor.. bır dostumun kızının yüzüne gaz tankerı patladı.. doktorlar hayatı boyunca cocugun yuzunun yarısında bu ızı tasıyacagını soyledıler.. arkadasım bu yagı kızına surdu.. sımdı kızının yuzunden degıl ızı lekesı bıle yok.. yanı yanık ıcın kullanıldıgını bılıyorum ama kas kırpık bılmıyorum..

canım sana mesaj atıyordum ama sayfan doluymuş gitmedi.haşlanmış yumurtayla hazırlandıgına eminmisin çünkü çogu kişi çiğ yumurtayla hazırlamış gerçi bende çiğ yumurtayla yaptım yag çıkmadı

reby mipsi ben de yaklasik 20 gundur kullaniyorum kizlar gercekten gozle gorulur fark var hem uzadi kirpiklerim hem de gurlesti kaslarima da cok iyi geldi tavsiye ederim!!

kizlar alirken dikkatli olun reby mipsi sakin yalcinbaharattan almayin. beni fena kazikladilar siz de ayni tuzaga dusmeyin!!!!!!!!!!!!!

mrb kızlar az önce nette takılırken yumurta sarısı yağı diye birşey gördüm,kaş ve kirpikleri bir haftada uzatıyormuş,hatta 100de % garanti veriyorlar,para iade garantisi bile var,acaba aranızda kullanan varmı,:enbuyukkk:
Uygulama fırsatınız oldu mu ?

kızlar merhaba 1 haftadır banlıydım size cevap yazamadım size özel birşey açıklayayımmı? yerimseniben
yumurta sarısının yağını evde sizde çıkarabilirsiniz çok faydalı olduğu söyleniyor D ve A vitamini var yanlış olmasın ama ve bu özellikle yanıkları iyileştirmede kullanılırmış hem iz bırakmaması için hem hızlı iyileşirmiş ;
şimdi yumurta sarısını bir tavaya alıp kuru kuruya ateşte yakın ve yumurta sarısı iyice kül olunca yağını bırakıyormuş pekmez kıvamında akıyormuş yağı akınca ocaktan alıp onu hemen başka kaba alın
30 yumurtadan 1 çay bardağı çıkıyormuş
siz ilk 5-6 yumurta sarısından deneyin bundanda 1 yemek kaşığı çıkar sanırım
bende ilk fırsatta deneyeceğim kızlar hihoyyyt
tabi sonra içine istediğiniz yağlardan katabilirsiniz badem yağı zeytin yağı gibi bence sade sürüp etkisini denemek lazım önce

Kizlar konuyla hic alakasi olmayacak ama bu arkadasin yorumunu görünce dayanamadim. İnsallah olmaz ama bi gun basiniza gelirse diye söylemek istedim.. bi gün sol ayak bileğim iç taraftan motosikletin egzozuna yapıştı ve nerdeyse kemige kadar yandi. Hangi ilaci kullandiysam da fayda etmedi sulandi iyice. Ama teyzem yumurtanin bu sekilde yagini cikarip ustune sürünce 2 gunde yaram kurudu ve suan izi bile kalmadi.. faydali bi yontemdir. Araya kaynadigim icin kusuruma bakmayin ama belki birinin isine yarar diye paylasmak istedim :)

ben de bu yağdan var ama ben kendim yaptım:))) bunu yanık tedavisinde çok etkili olduğu için kullanırmış insanlar. 10 liralık yumurtadan bir çay bardağına yakın çıktı. yapılması zahmetli, evde yapılacak bir iş değil fena kokutuyor açık alanda yaptık biz. aktarlarda bir sürü çeşit yağ satılıyorda bu yanık için mucize ilac neden satılmıyor acaba?.. şuan yanık için kullanıyorum ama kirpik içinde deneyebilirim :)

X