Doğuma Hazırlık yenidoğan bebeğinize ne marka ve nasıl biberon emzik aldınız?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

filizerdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2008
190
1
merhabalar 34 haftalık hamileyim şmdiye kadar hiç düşünmemiştim biberon ve emzik almayı bugün birden aklıma geldi. yenidoğan bebeğiniz için siz nasıl biberon ve emzik aldınız?

ben ilk oğluma biberonu da emziğide nuk marka almıştım. çok şükür oğlum biberonu da emziği de zorlanmadan aldı, çok memnun kaldım. bu oğlum için de değişik bir marka almak zorunda kaldım avent aldım. çünkü büyük oğlum hala emzik kullanıyor, bıraktırmaya çalışıyoruz kardeşininkini kullanıp yeniden başlasın istemiyorum fisfisfis aventin ağzının kapağı var, kullananlar memnun kaldığını söylüyor yerimseniben

ben de tavsiyeler üzerine gaz yapmayan ve hava kaçırmayan dr.brawns marka biberon aldım. yanında 4 farklı emzik başı var kullanım aylara göre değişiyor. bir tane de farklı bir marka alıcam..

aventin biberonunu,emziğini,
nukun uyku emziğini almıştım.
sonradan her markadan bi tane aldımsırnaşık şey

biberonlarını chicco aldım ama zaten ek gıdaya geçene kadar gerek olmadı emdiği için şimdi kullanıyoruz memnunum,emzikte en başta avent aldım istemedi sonra chicconun kauçuk olanından aldım onuda istemedi en son nuk aldık onu emiyo şimdi uykuya dalarken kolay oluyo

yenı dogan cocuk emzık bıberonu napsın....emzrcem zaten...sutum gelmezse ayrı ac klmıcak herhlde yawrucak...daha karnımdakı yawruya bıberon dusunmek aklıma pek yatmadı kızlar...gereksz

yenı dogan cocuk emzık bıberonu napsın....emzrcem zaten...sutum gelmezse ayrı ac klmıcak herhlde yawrucak...daha karnımdakı yawruya bıberon dusunmek aklıma pek yatmadı kızlar...gereksz

hiç öyle düşünmeyin derim. daha önce doğum yapan biri olarak söylüyorum süt bazı durumlarda gelmeyebiliyor veya yetersiz olabiliyor. geçici bir süre bile olsa biberon kullanmak zorunda kalabiliyorsunuz. ne olur ne olmaz kendi görüp almak isteyen olabilir, doğumdan sonra çıkıp almak imkansız gibi bişi oluyor. emzik konusunda da mesela benim oğlum doğduğundan beri çok ağlayan ve gazlı bir bebekti. emzik çok rahatlatıyordu onu. o yüzden bu oğlum için de hazırladım ikisinide. o yüzden gereksiz olarak görmüyorum ama tabi yine kendi düşünceniz..

slm bende 29 haftalık hamileyim nuk emzik dr.braunun hava kacırmayan biberonunu aldım onları tavsiye ettiler umarım kullanabiliriz,.

bende avet in emzigini kullaniyorum cok memnunum. biberon setinide aldim ama dah kullanmadim,kullananlar memnun olduklarini söylüyurlar oda hava yapmiyor cünkü

ben dr. browns diye bir marka aldım içinden boru geçiyor bebek hava yutmuyormuş bide chicco nun gaz yapmayan biberonunu aldım bide emziğini :))

ilk bibebronumuz nuk sonradan dr.browns aldık emziğimizde nuk damaklı ama cihicconun kapaklı olanını alıcam sağa sola sürülüyor ikidebir yıkamak zorunda kalıyoruz evde neysede dışarda olmuyor

canım bencede gereksiz diye düşünme biz anneler onlar en iyisini düşünürüz tabi ama bazı şeyler istediğimiz gibi olmuyor bende senin gibi biberon ve ewmziğe karşıydım ama sütüm az olduğu için mama verin dedi doktor vermedim beni bırakır diye şimdide ben vermeye çalışıyorum kızım almıyor emziğide 5 günlükken almıştık sürekli ağlıyıp memede kalmak istiyodu

kızlar hiç bilgisi olan var mı biilmiyorum ama biberon ve emziklerde bpa denilen benzin türevi bir madde var. bu madde, biberon ve emziğin yüksek ısıya maruz kalması veya çizilmesi halinde serbest kalıyor. kaynatırken filan yani.. ve çocuklarda erken ergenlik gibi bazı sorunlara yol açıyor. duymuşsunuzdur ergenlik neredeyse 5 yaşına filan indi. ve tabii ki kansorojen. tüm dünyada artık bpa-free (bpa içermeyen) ürünler kullanılıyor. ancak Türkiye'de yok!!!!! çok aradım,bir tek nuby diye bir biberon markası var. dikat edin üzerinde bpa-free yazıyor. ondan aldım.bir de tesadüf bir arkadaşım amerikaya gidiyordu ona sipariş verdim. ancak emzik bulamadım tr de maalesef. bu madde plastik benzeri ürünlerde var. yani camda yok. diyeceksiniz ki neyden nasıl koruyacağız çocukları, herşey felaket. ama nerden korursak kardır diye düşünüyorum. o nedenle tavsiyem, bulabiliyorsanız bpa-free, bulamıyorsanız cam alın. bir diğer yol da, biberonların altında çevresel dönüşüm işareti olarak bilinen üçgen gibi bir işaret var, ortasında bir numara yazıyor. 5 ve 5 in altını alabilirsiniz, ancak 7 asla! fakat ne yazık ki benim baktığım bir çoğunda ya bu numara yok ya da 7.. bir de nuby var işte bpa-free, biraz pahalı diğerlerine göre ama.. dilerim bizim çocuklarımızın da dünyadaki tüm diğer çocuklar gibi çok değerli olduğu anlaşılır da bu ürünler Türkiye'ye gelir..

ben cam biberon kullanıyorum öyleede devam edicem
yanlız emziklerde öyle bir sorun olmaz çünki plastik kısmı ağızlarına sokmuyorlar
yinede içiniz rahat değilse cihicconun komple silikon emzikleri var nubynin biberonu gibi
onlardan alabilirsin

gaz yapmayan ve hava kaçırmayan dr.browns yenidoğan / 3 / 6 / yarı akışkan emzikleri yanında idi. 19 tl ye aldım.

bende tupperware marka biberon aldim.hem saglikli hemde bebegin ihtiyacina gore sut akis miktari ayarlanabiliyor. ama hala emzik almadim.

nuk emzik aldım, biberon henüz almamıştım ama yukarıda okuduklarımdan sonra cam biberon kullanırım artık kesinlikle..

kızlar hiç bilgisi olan var mı biilmiyorum ama biberon ve emziklerde bpa denilen benzin türevi bir madde var. bu madde, biberon ve emziğin yüksek ısıya maruz kalması veya çizilmesi halinde serbest kalıyor. kaynatırken filan yani.. ve çocuklarda erken ergenlik gibi bazı sorunlara yol açıyor. duymuşsunuzdur ergenlik neredeyse 5 yaşına filan indi. ve tabii ki kansorojen. tüm dünyada artık bpa-free (bpa içermeyen) ürünler kullanılıyor. ancak Türkiye'de yok!!!!! çok aradım,bir tek nuby diye bir biberon markası var. dikat edin üzerinde bpa-free yazıyor. ondan aldım.bir de tesadüf bir arkadaşım amerikaya gidiyordu ona sipariş verdim. ancak emzik bulamadım tr de maalesef. bu madde plastik benzeri ürünlerde var. yani camda yok. diyeceksiniz ki neyden nasıl koruyacağız çocukları, herşey felaket. ama nerden korursak kardır diye düşünüyorum. o nedenle tavsiyem, bulabiliyorsanız bpa-free, bulamıyorsanız cam alın. bir diğer yol da, biberonların altında çevresel dönüşüm işareti olarak bilinen üçgen gibi bir işaret var, ortasında bir numara yazıyor. 5 ve 5 in altını alabilirsiniz, ancak 7 asla! fakat ne yazık ki benim baktığım bir çoğunda ya bu numara yok ya da 7.. bir de nuby var işte bpa-free, biraz pahalı diğerlerine göre ama.. dilerim bizim çocuklarımızın da dünyadaki tüm diğer çocuklar gibi çok değerli olduğu anlaşılır da bu ürünler Türkiye'ye gelir..

bizde avent in aldık herşeyini.bu verdiğiniz bilgilerden dolayı bende kontrol ettim şimdi ama ne bpa-free diye bişey var ne de çevre ambleminin ortasında rakam?:uhm: nuby nin de bikaç ürünü var onun üzerindede öyle şeyler yok.zaten nuby nin dağımtımcısı türkiye de bébé d'or muş.avent te ingilterede üretilen ödüllü bir marka.daha neye güvenip alacaz bilmiyorum ki:sm_confused:

X