Gebelikte kahverengi leke

Fondilya canım ben çalışıyorum, ev hanımı değilim maalesef. Bu hafta geçer umarım bende pembe leke olmadı, kahverengi leke evet biten kanama ama ben de çok az oluyor bir suluboya firçası kadar , günde 3 kez ped değiştiriyorum her seferinde söylediğim kadar oluyor, inşallah bebeğime bir şey olmaz çok tedirginim. Dr um ilaç vermedi.

Arkadaşlar bugün evde istirahatimin 4. günü dün lekenmem 2 kere oldu ve rengi oldukça açık kahverengi ya da koyu sarı gibi denebilir, dr um ilaç vermemişti daha önce yazmıştım sadece yatıyorum. Pazartesi iş başı yapacağım inşallah geçer, çalışırken ne zor oluyor raporda alsan özel işyerinde dikkat çekiyor tabi.

Benim de 6+2 de kanamam oldu, hemen acile gittik, doktor progestana devam et ve dinlen dedi.Kahverengi lekelenmeler devam ediyo ama bugün yok denecek kadar azaldı.

canım bu sorunla karşılaşan çok hamile var bende 6. haftamdayım ve kaverengi siyah akıntım oluyor ağrım yok sadece ve dr 15 istirat ve progestan verdi şimdi dinleniyorum Allah bebeklerimizi bizlre bağaşlasın.

merhaba kızlar benimde bugün sabah kahve rengi lekelerim oldu biraz şimdide koyu sarı gibi içinde küçükküçük kahve
damlacıklar var korktum bende ama düşük olcak olsaydı sancıyla artardı herhalde diye düşünüyorum pazartesi doktora gidecem 7. hafta bitecek 7 + larda olucam umarım kalp atışını duyarım

bende de olmuştu kızlar o kahverengi lekeler şuan çok şükür 25. haftadayım.9. haftaya kadar bu lekeler bayağı üzmüştü beni bol bol istirahat ettim kimilerinin böyle olabiliyo yani, kendinize iyi bakın

Ben 45 yaşındym.hamileliğimin 4. haftasında kahverengi leke geldi sonra hastaneye gittim tahlil falan yapıldı.eve geldim kanamam arttı.ertesi gün gene hastaneye gittim düşük yapmışsın dedi.bence çok yorgunluktan oldu. inşaallah allah bebişlerinizi size bağışlar

hamileliğimin 6.haftasında az miktarda da olsa kahverengi lekeler geliyordu benden geçen hafta başı dr a gittim gebelik kesesinin etrafında kanaman var dedi progestan ve vitamin verdi düzenli devam ediyorum 2-3 günde bir bu lekeler geliyor ,daha önce 9.haftada bebeğim alındı şimdi korkmuyor değilim daha önce de hiç yaşamadım böyle birşey hep bahsederlşerdi hiç olmadı daha önceki gebeliklerimde.... :KK50: acaba normal mi bu lekeler internette araştırdım kılcal damarların çatlaması vs vs diyor hani bebek yerleşiyor ya rahim içine ama ne bileyim insan endişeleniyor işte.:26:

hamileliğimin 6.haftasında az miktarda da olsa kahverengi lekeler geliyordu benden geçen hafta başı dr a gittim gebelik kesesinin etrafında kanaman var dedi progestan ve vitamin verdi düzenli devam ediyorum 2-3 günde bir bu lekeler geliyor ,daha önce 9.haftada bebeğim alındı şimdi korkmuyor değilim daha önce de hiç yaşamadım böyle birşey hep bahsederlşerdi hiç olmadı daha önceki gebeliklerimde.... :KK50: acaba normal mi bu lekeler internette araştırdım kılcal damarların çatlaması vs vs diyor hani bebek yerleşiyor ya rahim içine ama ne bileyim insan endişeleniyor işte.:26:

cnm bende de oldu 6. hafta da dr kese cok guzel dedi kesemde bi sorun cikmadi ama baska bi sebepte soylemedi
progestan ictim kesildi ve simdi cok iyiyiz :nazar: umarim sende de bisey cikmaz

benimde 6. hafta gibi kahverengi-siyah lekelenmem olmuştu, acile gittik iğne yaptılar ve progestan verdi doktor. hala daha kullanıyorum. 7. hafta çok az açık kahve leke arada geldi sonra 1 hafta fln hiç gelmedi, son bikaç gündür çok az hani peçeteye silince gelecek kadar açık kahve leke geliyor arada, bilmiyorum hep böylemi olacak, bebeğim iyi olsunda napalım elden bişey gelmiyor bol bol dinleniyorum sadece yapabilceğim bu...

Kızlar selam öfff yaa kadın olmak ne zor şeyy her zahmeti biz çekiyoruz..benim de 3gün önce kanamam oldu koyu kırmızı kahverengi ve adet kanı gibi.hemen doktora koştum.progynex iğne verdi 15 gün.şimdi kesildi.yatakta yatıyorum.eşime kızıma iş buyuruyorum habire.Allah kimseyi muhtaç etmesin.elim ayağım varken kullanamamak ne zormuş.acaba yatakta oturur pozisyonda durmak sakıncalı mıdır?yat yat popom dümdüz oldu bi de iğne çok ağır sanki kalçamdan liposuction yaptırmış gibiyim çok acıyo:KK14:

Kızlar selam öfff yaa kadın olmak ne zor şeyy her zahmeti biz çekiyoruz..benim de 3gün önce kanamam oldu koyu kırmızı kahverengi ve adet kanı gibi.hemen doktora koştum.progynex iğne verdi 15 gün.şimdi kesildi.yatakta yatıyorum.eşime kızıma iş buyuruyorum habire.Allah kimseyi muhtaç etmesin.elim ayağım varken kullanamamak ne zormuş.acaba yatakta oturur pozisyonda durmak sakıncalı mıdır?yat yat popom dümdüz oldu bi de iğne çok ağır sanki kalçamdan liposuction yaptırmış gibiyim çok acıyo:KK14:

çok geçmiş olsun canım.umarım biran önce düzelir.ben de de 6. haftadan beri ara ara kahve rengi lekelenme oluyo.progestan hep kullandım zaten.üstüne bi de iğneye başladım.ama endişeleniyorum 2 haftadır bu lekelenme niye bitmiyo.korkumdan ayağaa kalkamıyorum.10 günlük raporda bitti bayramdan sonra işe gidecem bide.Allah yardımcımız olsun.

Arkadaslar Merhaba,
Bende aşılama sonucu hamile kaldım.Aşılamayı 15 gun önce oldum ve dün kan tahlili sonucu güzel haberi aldim.Dr bey bugun yeniden kan tahlili istedi ama dun gece birkaç damla kanamam oldu, ayrıca biraz da peceteye geliyor.Kan sonucumda hcg ikiye katlamış bunda sorun yok ama az da olsa kanama hepimizin canını sıktı.Doktor progynex iğneye baslattı ptesi de yeniden kan değerlerine bakılacak.Psikolojik mi yada iğneden mi bilmiyorum ama biraz karın ağrım var.Hamileliğin en basındayım ve ne nedendir henüz kestiremiyorum.bu konuda aydınlatacak bunu yasamış arkadaslar var mı ?

Arkadaslar Merhaba,
Bende aşılama sonucu hamile kaldım.Aşılamayı 15 gun önce oldum ve dün kan tahlili sonucu güzel haberi aldim.Dr bey bugun yeniden kan tahlili istedi ama dun gece birkaç damla kanamam oldu, ayrıca biraz da peceteye geliyor.Kan sonucumda hcg ikiye katlamış bunda sorun yok aoma az da olsa kanama hepimizin canını sıktı.Doktor progynex iğneye baslattı ptesi de yeniden kan değerlerine bakılacak.Psikolojik mi yada iğneden mi bilmiyorum ama biraz karın ağrım var.Hamileliğin en basındayım ve ne nedendir henüz kestiremiyorum.bu konuda aydınlatacak bunu yasamış arkadaslar var mı ?
Bende şubatta aşılama ooldum.. 5. Haftamda oldu bendede. Dr yatmami soylefi surekli bol bol şu iç dedi progestan verdi 3 tane günde..osekilde atlattım.. dr sana soylemedimiki düşük riskin var yat diye..ınş sende atlatirsin

Son düzenleme:
söyledi ptesiye kadar yat dinlen dedi, bende öyle yapıyorum ilk iğnemi oldum bugun ama işte insan korkuyor, belki tek kanama olsa korkmicam ama karın ağrısı biraz rahatsız ediyor beni. sende de olmuşmuydu ?

çok geçmiş olsun canım.umarım biran önce düzelir.ben de de 6. haftadan beri ara ara kahve rengi lekelenme oluyo.progestan hep kullandım zaten.üstüne bi de iğneye başladım.ama endişeleniyorum 2 haftadır bu lekelenme niye bitmiyo.korkumdan ayağaa kalkamıyorum.10 günlük raporda bitti bayramdan sonra işe gidecem bide.Allah yardımcımız olsun.

Sağol canım inşallah senin de bi daha lekelenmen olmaz.ben elimde peçeteyle yatıyorum arada yattiğım yerde kontrol ediyorum psikopata bagladım galiba.ama demin moralim bozuldu biraz leke geldi peçeteye.ne güzel yoktu iki gündür.bi de arada rahim sancım oluyo sinir oluyorum.sanki sancıyla kanama bağlantılı gibi hissediyorum.

Sağol canım inşallah senin de bi daha lekelenmen olmaz.ben elimde peçeteyle yatıyorum arada yattiğım yerde kontrol ediyorum psikopata bagladım galiba.ama demin moralim bozuldu biraz leke geldi peçeteye.ne güzel yoktu iki gündür.bi de arada rahim sancım oluyo sinir oluyorum.sanki sancıyla kanama bağlantılı gibi hissediyorum.

Dayanamadım şimdi doktorumu aradım.normal herşey panikleme dedi.herşey olacağına varır abartma çok dedi.kendini iyi hissetmezsen haftaiçi gelirsin bakarız dedi.3gün önce daha fazla midem bulanıyodu ama simdi gitti sanki.bulantı bebişin iyi olduguna işaret ama benim bulantım çok azaldı.gerçi diger hamileliklerimde defazla olmamıştı.sabahları biraz tiksiniyorum bazı şeylerden o da kısa sürüyo galba.

canım bendede olmuştu hemde 6. ayımda bende çok korkmuştum paniklemiştik seninde doktorunun dediği gibi benim doktorda panikleme demişti için rahat değilsse gel demişti ve bana hemen uzan diklen de demişti sende biraaz dinlen uzan allahım bi avazda kurtarsın

peçetelerle haşır neşir oldum ben de.en ufak ıslaklıkta elim oraya gidiyo.dün az bi lekelenme olmuştu hatta bitiyo diye sevinmiştim.ama bu sabah kalkınca bayağ bi akıntı geldi ve maalesef kahverengi.nette araştırdım biraz sizinle de paylaşayım.

Gebelikte kahverengi kanamalar sık sık görülebilir. Kırmızı renkli kanamalar kahverengi kanamalara göre daha tehlikelidir. Ancak kahverengi kanama görüldüğünde de mutlaka bir doktora başvurmak ve kanamanın sebebini öğrenmek en doğru yaklaşım olacaktır. Gebelikte kahverengi kanamaların sebepleri şöyle açıklanabilmektedir.

Plesenta yerleşimi; Bu durumda Kahverengi kanama görülebilir, kanama lekelenme şeklindedir ancak düşük riski az da olsa vardır.
Bebeğin büyümesi ve kendisine yer açmasıyla damarların çatlaması neticesinde yine kanama görülebilir. Bu durumda da kanama lekelenme şeklindedir.
Bilinmesi gereken önemli bir husus da şudur, kahverengi kanama, kanamanın az olduğunu gösterirken Kırmızı renkli kanama daha fazla kanamanın işaretidir. Fazla kanamalar ise elbette yüksek düşük riskidir.
Kanama kırmızı renkli başlayıp kahverengine dönüşmüşse bu durum kanamanın azaldığını gösterir. Çünkü kan akmaya devam etttiği sürece kırmızı, pıhtılaşıp kurumaya başladığında ise kahverengine döner.
Kanama çok ve kırmızı ise düşük riski yüksektir. Az ve lekelenme şeklinde olup kahverengi ise düşük riski daha az bir ihtimaldir. Sonuçta kanama damla damla lekelenme şeklinde ve kahverengi de olsa mutlaka bir hekime başvurulmalıdır.

ben de progestan kullanıyodum ama gece yatarken bi tane.günde 3 tane ye kadar alınıyomuş.3 tane almaya başlasam doktoruma danışmadan bişey olmaz herhalde:KK14:

söyledi ptesiye kadar yat dinlen dedi, bende öyle yapıyorum ilk iğnemi oldum bugun ama işte insan korkuyor, belki tek kanama olsa korkmicam ama karın ağrısı biraz rahatsız ediyor beni. sende de olmuşmuydu ?
yat dinlen bence .. progestanın düşügü engellediği tam kanıtlanmamış netten araştırmıştım .. ama yatıp dinlenince bide bol bol su içince geçiyo ben o şekilde atlattım çok şükür..

X