Haziran anneleri, bebeklerinizin basi ne zaman dondu? Doguma yakin donen var mi?

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
arkadaslar ben Temmuz annesi olacagim insallah. 34 haftam bitti ama donmedi benim inatci kizim. cok duydum bebegin basi doguma yakin doner diye. annem falan da oyle soyledi ama temmuz anneleri grubundayim herkesinki dondu hemen hemen.

Normal dogum istedigim icin benim icin donmesi cok onemli.

hadi bana umut verin ne olur.

canım,allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsinn.
benim bebeğim 32. haftasında dönmüştü..

canım benimkide daha ilginç 33 haftamda tam olarak dönmüştü :emir_bebek:biz herşey normal derken sancılarımı beklerken 39+5 de ters döndüğünü gördük:emir_bebek: suyu ve plesantası gayet iyi olduğu için doktor biraz bekleyebiliriz dedi ve 40+2de tekrar doğum poziyonuna geçti nişanım filan geldi normal doğum olacak diye sancılarımı beklerken son kontrolde tekrar ters:emir_bebek: döndü benim yumurcak bizi parmağında oynattı resmen ve sonrası malüm sezeryan oldum alkisalkisalkis

yalnız hastanede ilgi odağı oldum 40. haftasında 2 kere dönen bebeğin annesi diye :)))

hanimlar cok tesekkur ederim. ben de sabirla bekliyorum yapmadigim maymunluk kalmadi bebegi dondurmek icin. tek sikintim bebegin simdiye kadar hic donmemis olmasi. yani bir kere donnse gene doner derdim ama hep bu pozisyondaydi. o yuzden cekincem var. 35. haftamdayim. kismet artik.

37 de bitmek uzere. donmedi. umutla bekliyorum. muhtemel dogum tarihime 4 gun kala 39+3e sezeryan gunu verildi:KK43:

son 10 gunden umitliyim.

Konuyu bastan okuyunca naldim seryan olayini umarim doner bebisin.Benim ikizlerim 32 haftamdaki kontrolumde ikiside bas asagi idi doktorumda normal dogum yapabilrisin demisti.Ve bir gun icinde dondu bebegim ogun cok agrim ve kasintim olmustu butun gun surmustu ve anneme kesin dedim bebeklerden biri dondu.33+7 gunumde hastanede erken dogum icin yatarken bakildi ultrasona ve hakkaeten donmustu bebekelrden biri.dusun yani iki tane olmasina karsin birde karnim patliyicak gibiydi oadaracik yerde donmustu bebegim.Bana bakan hemsireleirn heside donene bebgin kapl atislarini surekuli kaybeder yandin sen cok afacan olucak bu bebek demislerdi hakkatende oyle tam bir cingoz.

Bu arada amerikan hastanelrini cok seviceksin sana kralice gibi bakiyorlar tek siniri oldugum durum her saat basi tansiyon ve ates olcmeye gelemelir uyumak pek mumkun olmuyor bazen.Ama cok ilgililer ve islerini iyi biliyorlar.

canim evet hastaneler ve hemsireler cok iyi.

sezeryani ben istemedim. dr onerdi. hatta bazi dr lar ceviriyorlarmis da bebegi. ben de dedim. en iyi sans %50 dedi. yani pek yanasmadi. riskli falan dedi.

bakalim, son 10 gun doner diyen cok oldu. bekliyorum.

X