Hayvanların duyguları var mıdır ?

iLk

AkreP
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2009
894
145
Dişi kuş yaralanmış ve durumu vahim,Yolun üzerinde alçak
uçarken bir araba çarpmış ona...

23160716.jpg

Erkek kuş, eşine yiyecek taşıyor… Ona sevgi ve şefkat gösteriyor.

56290289.jpg

Gidip tekrar yiyecek getiriyor ama, öldüğü düşüncesiyle müthiş üzülüyor. Yerinden kımıldatmaya çalışıyor eşini... ki bu, kırlangıçlar için çok ender görülen bir durumdur!

84919762.jpg

Sevgilinin öldüğünü ve asla geri dönmeyeceğini farketmesiyle birlikte, yitirdiği aşkına acı gözyaşları döküyor.

92510015.jpg

Ölümünden duyduğu kederle eşinin başucundan ayrılmıyor.

67453861.jpg

Artık onu sonsuza dek yitirdiğini, kendisine dönmeyeceğini anlamıştır. Hüzün ve acı içinde başında bekliyor.

12535466.jpg

Ve bazı insanlar hâlâ “hayvanların beyni veya duyguları olmadığına” inanıyorlar değil mi?

Ve bazı insanlar hâlâ “hayvanların beyni veya duyguları olmadığına” inanıyorlar değil mi?

Bunu söyleyen insanların insanlıklarından şüphe duyarım ben .

Bizlerden bile daha çok sahip çıkıyorlar yavrularına.

Çok güzel bir paylaşım arkadaşım yüreğine sağlık a.s.

çok güzel bir paylaşım canım teşekkürler....

bazı insanların hayvanlardan almaları gereken okadar çok ders varki.....

sahiplenme , koruma duyguları gibi......

kesınlıkle hayvanların duyguları var benım papaganım bana kuser ılgılenmedıgım zaman sıdmdı hasta oldu ıshal cok uzgunum uykum bıle gelmıyo kımse benım ona olan sevgımı anllamıyo altı ustu bı papgan dıyevedekıler bana kızıyo ılgım cok fazlaymıs hep camları actılar kızım usuttu off((((

olmazmı hemde benim diyen birçok insandanda fazladır bence
hani bazan hayvana eziyet ediyorlar canını yakıyorlarya
bir bakın gözlerine acaba o gözleri gördükten uzun süre aklınızdan çıkabilirmi

bundan 3-4 ay kadar önce bir tavşanım vardı..baharın gelişiyle eve sığmaz olduğundan bahçeli evi olan bi akrabamıza verdik..sanki olanı biteni önceden anlamışçasına gitmeden önceki gün o kadar uslu, o kadar durgun du ki..gözümün önünden gitmiyo o halleri..
onu çok özledim..

elbette hayvanların duyguları var. Benim oğluşum ben kızlarım ile çok ilgilendiğimde ağlar mesela :KK43:

Bazen inanamıyorum şuncacık hayvancıkların bile şefkat duyguları bu kadar gelişmişken biz insanoğlu hislerimizi gitgide kaybedip günden güne daha acımasız oluyoruz...

X