Bebeğiniz kaç kilo doğdu ve siz kaç kilo aldınız kızlar

en feci durumda olna benım galıba 40.haftamın içindeyım 54 ile başladım 21 kg aldım bebiş en son 3360 gr dı.ben de 5.aydan sonra delı gıbı almaya nbaşaldım ama kızım sağ salım gelsin de umrumda değil verilir butun kılolar.bu arada dr.söylemedi sanırım ton balıkları yanı konserveleri kast edıyosunuz herhalde yasak arkadaşlar.her turlu konserve yasak açıkçası.

yok güzelim ben daha feciyim 25 kilo aldım hamileliğimde ama bebeğim erken dünyaya geldi 3250 doğdu bekleseydi 4 kiloyu geçecekti
bu arada hamile arkadaşlar siz sakın benim gibi abartmayın aburcubur, kuruyemiş ve tatlı az tüketin ,doğumdan sonra veririz diye kendimizi avutuyoruz ama hemen verilmiyor.Hamilelikte göze güzel görünüyorsun ama doğumdan sonra insan bunalıma giriyor mafoldumben

ANG€L;7544734 .!.:
ya cnm sen nasıl 5 aydan sonra 15 kilo aldın.çokmu iştahın açıldı?yoksa şişlik falanmı?kızınada maşallah.allah uzun ömürler versin.

aldım valla cnm:))5.ay kontrolünde kilolar gelmeye başladı,aslında o aya kadarda aynı yiyodum ama almıyodum sonradan çok aldım hele o son aylar çok alınıyo abur cuburda yiyodum tabi,bide çok şişmiştim doktorum tuzu yasaklamıştı keşke en başından tuzu azaltsaydım tuz çok şişiriyo ve aldırıyo en azından bana öyle oldu,aldığım kiloları verdim sayılır 1kg kaldı

15 kilo aldım bebişimde 3175 gr doğdu. 30. haftamda 8 kilo almıştım. doktorum "bebek biraz küçük görülüyor" deyince eşimin ve çevrenin baskılarıyla son 9 haftada 7 kilo aldım. doğum kilolarını hemen veren arkadaşlara çok gıpta ediyorum ancak çok hareketli olmama rağmenben veremedim arkadaşlar. bence çok dikkat edin 11-12 kilo ideal...

çocuğun doğum kilosunda anne ve babanın fiziki yapısı etkiliymiş gerçekten armut dibine düşüyor. ayrıca bir arkadaş hamileleğim boyunca sadece 2kg süt içimişimdir yazmış zaten sen dikkat etmesen bile çocuk senin vücudundaki vitaminleri alıyor yeterince süt içilmezse ilerleyen yaşlarda kemik erimesi riskin oluyormuş.

bence yok....
çünkü ben de eşim de çok zayıftık...
az önce yazmıştım oğlum 4,140 doğdu...

bence yok....
çünkü ben de eşim de çok zayıftık...
az önce yazmıştım oğlum 4,140 doğdu...

canım tabi ki istisnalar vardır ama doktorlarda anne babanın ailenin fiziki yapısının çocuk üzerinde etkili olduğu söyleniyor.

tabiki anne baba hatta sülalenin genetik etkisi var bazılarının doğumda olmayabilir benzerlik ama sonrasında muhakkak olacaktır.
mesela oğlum 50 cm doğdu normal kabul edilir boyu şu an 4 aylık ve 68 cm:nazar: üst sınırında üstünde çünkü ben 178 baba 188 cm:nazar:yani bir şekilde çekiyor anaya babaya

tabiki anne baba hatta sülalenin genetik etkisi var bazılarının doğumda olmayabilir benzerlik ama sonrasında muhakkak olacaktır.
mesela oğlum 50 cm doğdu normal kabul edilir boyu şu an 4 aylık ve 68 cm:nazar: üst sınırında üstünde çünkü ben 178 baba 188 cm:nazar:yani bir şekilde çekiyor anaya babaya

vayy bebe selvi gibi olcek maşallah, benimki de akdenizin bitki örtüsü gibi olcek kaydirigubbakcemile3

vayy bebe selvi gibi olcek maşallah, benimki de akdenizin bitki örtüsü gibi olcek kaydirigubbakcemile3

öyle deme annesi ya her çocuğun gelişimi kendisine dedim ya genetik bizim sülalede eşiminde öyle 2m üstü bir sürü kuzen var bizim için normali bu.ama senin bebişin gelişimi normal çok yakışıklı bi delikanlı olur bak görürüsünkaydirigubbakcemile5

öyle deme annesi ya her çocuğun gelişimi kendisine dedim ya genetik bizim sülalede eşiminde öyle 2m üstü bir sürü kuzen var bizim için normali bu.ama senin bebişin gelişimi normal çok yakışıklı bi delikanlı olur bak görürüsünkaydirigubbakcemile5

yok kız ben memnunum bbebemden, çok da güzel yüzlü maşallah, kendi çocuğu m diye demiyorum, yolda saldırıya uğruyoruz her seferinde, bu sıpa da herkese mavi boncuk dağıtıyo daha çok sevdiriyo kendini, yani demem biz öyle çok uzun boylu bi çocuk beklemiyoruz zaten, boyumuz geçen ay 69du, standartların içindeyiz şükür, gelişim geriliğimiz de yok, yiyeceklerine çok dikkat ediyorum, faydalı şeyler yediriyorum, balık et vs gibi, bir de biraz büyüyünce yüzmeye ve basketbola göndercem, eh 1.70i buldururuz zaaar :roflol:

Ben gebeliğim boyunca 10kg aldım.doğum sonrası 1 hafat sonra gebe kaldığım kiloya ulaştım.Bebeğim 3.100gr 50 cm doğdu..Eşim benden daha çok kilo aldıkaydirigubbakcemile3 bana eşlik etmek için benimle hep yedikaydirigubbakcemile5

Beslenmene çok dikkat et mutlaka haftada 2 gün balık 3 gün et 2 gün sebze ve hergün bol bol meyve tüket..her sabah kahvaltıda ve yatmadan önce 1 bardak süt iç, kahvaltına çok önem ver..Unutma ki bebek anne karnındayken vücudunun temeli oluşuyor herşeyin temeli düzgün olursa gerisi düzgün gelir...
Kesinlikle konserve türü hiç birşey tüketme..Taze taze ye..Mevsim balıkları ye fazla balık yok doğru, akvaryum balıklarını da tercih edebilirsiniz..Civası yüksek deniz ürünlerinden de uzak durmanı tavsiye ederim...a.s

Sağlıklı bir gebelik geçirmeni ve sağlıkla bebeğini kucağına almanı diliyorum..a.s.:emir_bebek:

Bu arada tüm hamileler son aylarında lütfen fazla ev işi yapmayın eşya kaldırıp indirmeyin..Kendim çok hareketli ve süper bir gebelik geçirdim fakat sonucunda çok korktum.. bebeğime 2 kez kordon dolanmıştı ve tesdüf sonucu hastane bakmaya gittiğimizde bunu öğrendik ve hemen o gün sezeryan oldum..Çok ilginçti doğumum fırsat bulunca doğum hikayelerine yazacağım..

bende 46 civarında kiloyla hamile kaldım 59 kilodaydım doğum yaptığımda..doğum yapalı 3ay oldu şuanda da 53 kiloyum..sezeryanla doğum yaptım bebeğim 2700 doğdu..ama sezeryanla olan doğumlarda bebek erken alındığı için benim kızım o kiloda doğdu.ama doktor normal doğum olsaydı dedi 3 veya 3500 arası olurdu dedi..bende son aylarıma doğru kilo almaya başladım..

canım bende 16 gün önce doğum yaptım 50 kiloyla hamile kaldım 60 la doğuma girdim kızım 2.900 51 cm doğdu nazar:
şuan 53 kiloyum:nazar::
kızımda heralde benim gibi zayıf uzun boylu olcakk..
sana tavsiyem hiç bişeyi abartma herşeyi karırında ye bebektede kilo önemli diil zaten sağlıklı olsun dünyaya gelince alınır biş şekilde kilo..
sağlıklı beslen emzirdikçede kiloalar gidiyo canım

Bebeğin ilerde ne kadar uzayacağı bu hesaplamayla tahmin edilebiliyor tabi uzman bunun değişebileceğini söyledi kesinliği yok.
Kız çocuk için: Anne boyu+baba boyu+13cm/2
erkek çocuk için:Anne boyu+baba boyu+13cm/2
Örn:165 +180+13=345/2=1,72

Bebeğin ilerde ne kadar uzayacağı bu hesaplamayla tahmin edilebiliyor tabi uzman bunun değişebileceğini söyledi kesinliği yok.
Kız çocuk için: Anne boyu+baba boyu+13cm/2
erkek çocuk için:Anne boyu+baba boyu+13cm/2
Örn:165 +180+13=345/2=1,72

bu duruma göre biizimki 166 filan olcak hiç yoktan iidir kaydirigubbakcemile3

mrb beş aylık hamileyim şu ana kadar iki kilo aldım ama bebek haftasına göre boyu ve büyüklüğü fazla dedi. bebişlerinizi kaç kilo doğurdunuz ve siz kaç kilo aldınız. bende haftada iki üç kere balık yiyorum bebeğim düşük kilolu doğmasın diye sizler beslenmenize nasıl dikkat ettiniz.

ben toplamda 12-13 kg. almıştım ve bebeğim 4100 gr- 55 cm doğdu :nazar:
tıpkı senin bebeğin gibi ; her ay kontrolde iki hafta önden gidiyordu ölçüleri
ve doğduğunda da ultrasonun bizi yanıltmadığını görmüş olduk... :emir_bebek:

hamileliğim boyunca; kahve, hazır meyva suları, asitli içeceklerden uzak durdum..
haftada 1 kez balık yedim.
hergün et, tavuk ve sebze-meyva tükettim mutlaka..
ve hergün mutlaka yoğurt yedim..
bir de tuzu hayatımdan tamamen çıkarttım..tatlılardan da soğumuştum zaten.. yoksa daha fazla kilo alırdım herhalde :smiley-cool: cokacimcoook

sağlıklı bir hamilelik dönemi diliyorum..
bebeğini sağlıkla kucaklarsın inşAllah..
hayırlı ve kolay doğumlar..

canım bebişini nasıl besledin maaşallah az kilo ile ideal kiloda bebek doğurmuşsun

özel bir şey yapmadım canım,ama ne bulursam yerim ben,yemek için yaşayanlardanım.Şunu biliyorum sen ne kadar yersen ye bebeğe maximum 300 gr katarmışsın

Son düzenleme:
ege 3580 doğdu.ben 25 kilo aldım.tuz,şeker,tatlı,ekmek asla yemem.acayip sıvı tükettim ve sürekli yürüdüm buna rağmen aldım bu kiloyu:jeyyar: tamamen bünye.bir de bebeğinin suyu fazla olur ondan da olur.doğum yapalı 3 ay oldu.59 kiloyum.4 kilom kaldı fazla

ben de ilk beş ay hiç kilo almadım hatta 3 kilo verdi. sonradan 13 kilo aldım. bebeğim 4,5 kilo doğdu. ve ben doğumda 11 kilo verdim. ama doğum sonrası 4 ayda 11 kilo aldım :) bunları da ek bilgi olsun diye yazdım. aleme ibret olsun diye mafoldumben

ben ılk 5 ay 8 kılo verdım bunyem kabul etmemıs bebegı ve su gıbı erıdım sonradan ılaclar serunlarla toparlandım doktorum esım oldgu ıcın okadar zorlanmadım bebegımde cok saglıklı oldu 5 aydan sonra 12 kkılo aldım yanı bana sadece bebegım 4 kılo almama maal oldu bebegımde 4,500 kılo olud ve cokda saglıklıydı..dogumdan sonrada 4 kıloyu hemen verdım zaten

X