Bebeğiniz kaç kilo doğdu ve siz kaç kilo aldınız kızlar

setu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
954
6
mrb beş aylık hamileyim şu ana kadar iki kilo aldım ama bebek haftasına göre boyu ve büyüklüğü fazla dedi. bebişlerinizi kaç kilo doğurdunuz ve siz kaç kilo aldınız. bende haftada iki üç kere balık yiyorum bebeğim düşük kilolu doğmasın diye sizler beslenmenize nasıl dikkat ettiniz.

ilk 5 ay ben hiç kilo almamıştım ama bebeğimin kilosu iyiydi,nolduysa sonra oldu:) 5.aydan sonra 15 kilo aldım kızımda 3700 doğdu

bende 13 kilo aldım bebeğim 2.790 doğdu bence bu aydan sonra alırsın zaten son ay çok fazla kilo alınıyo

ben şu an 9 aylık hamileyim kızıma kavuşmama 2 hafta var.şu ana kadar 8 kilo aldım
kızım şu an 2475 gram

kilo almaktan çok korkuyorum kızlar benim eltim 20 kg aldı hamileliğinde bebek beş 4.900 doğdu hemde normal ama doktor bana 11-12 kg dedi. eltim aldığı 20 kilodan beş kilosu falan kendine kaldı.

mrb beş aylık hamileyim şu ana kadar iki kilo aldım ama bebek haftasına göre boyu ve büyüklüğü fazla dedi. bebişlerinizi kaç kilo doğurdunuz ve siz kaç kilo aldınız. bende haftada iki üç kere balık yiyorum bebeğim düşük kilolu doğmasın diye sizler beslenmenize nasıl dikkat ettiniz.
cnm bende 5 aylık hamileyim ve 2 kiloya yakın aldım.maşallah güzel balık yiyosun ben hiç yemiyom:gitme:sen normal balıkmı yoksa ton balığımı yiyosn?çünkü artık bu havalarda pek satılmıyo balık.

ilk 5 ay ben hiç kilo almamıştım ama bebeğimin kilosu iyiydi,nolduysa sonra oldu:) 5.aydan sonra 15 kilo aldım kızımda 3700 doğdu
ya cnm sen nasıl 5 aydan sonra 15 kilo aldın.çokmu iştahın açıldı?yoksa şişlik falanmı?kızınada maşallah.allah uzun ömürler versin.

ben hiç dikkat etmedim beslenmeme...
hamileliğim boyunca içtiğim süt 2 litreyi geçmez...
ama bol bol madensuyu içtim...
toplam 16 kilo aldım bebiş 4,140 gr doğdu...

ANG€L;7544658 .!.:
cnm bende 5 aylık hamileyim ve 2 kiloya yakın aldım.maşallah güzel balık yiyosun ben hiç yemiyom:gitme:sen normal balıkmı yoksa ton balığımı yiyosn?çünkü artık bu havalarda pek satılmıyo balık.

canım ben ton balığını sevmediğim için yemiyorum. her mevsim balık vardır olan balıklardan alıyorum ama bu sıralarda akya, levrek, dil balığı, çipura falan yiyebilirsin

canım ben ton balığını sevmediğim için yemiyorum. her mevsim balık vardır olan balıklardan alıyorum ama bu sıralarda akya, levrek, dil balığı, çipura falan yiyebilirsin
bende sevmiyorum ton balığı.bizim oralalardada balıkçı yokki eve giderken alıyım yapıyım.ama yemek lazım balık çok yararlı.sağlıklı hamişler sanazemuszemus

en feci durumda olna benım galıba 40.haftamın içindeyım 54 ile başladım 21 kg aldım bebiş en son 3360 gr dı.ben de 5.aydan sonra delı gıbı almaya nbaşaldım ama kızım sağ salım gelsin de umrumda değil verilir butun kılolar.bu arada dr.söylemedi sanırım ton balıkları yanı konserveleri kast edıyosunuz herhalde yasak arkadaşlar.her turlu konserve yasak açıkçası.

ben hamilelelik boyunca 16 kilo aldım.38.haftamda doğum yaptım.kızım 3.140 gr doğdu

toplamda 14 kilo almıştım hamileliğimde, kilolu hamile kaldığım için de pek karnımı göstermedim son aylara kadar, doğum iznine ayrılacağım vakit daha erken değilmi diolardı, 2650 gram doğdu benim bebeğim, kilosu bize göre normal çünkü babamız minyon, ben de şu anda kiloluyum ama boyum 1.60 yani iri yarı bi bebek beklemiyoduk zaten, armut dibine düştü yani :roflol: ben 5. ayda 5 kilo birden aldım o da benim hatam, çikolataya çereze acayip düştüm hamileyken, engel olamadığım bi güç ye ye diye tahrik ediodu beni :roflol: sonra doktorum kız sen 100 kilodamı doğurcan dikkat et bakim deyince kendime geldim, sonraki aylar ortalama 2 kilo falan aldım, sezeryan olduğum için 5 kilo falan serum verdiler, doğumdan eve geldim bi baktım sadece 4 kilosu gitmiş, bebek nerdeee suyu nerdeee anlamadım, serumlar şişirdi zaaar, soora tabi 10 kilo da üzerine aldım emzircem diye, işte böööle dobiş dobiş geziyom, böcüğüm de emmiyo artık ben de diyete başladım bakam nasıl halletcem bu kiloları

Ben hamileliğimde 10 kilo aldım sadece göbiş vardı arkadan hamile değilsin gibi diyorlarlardı hep kaydirigubbakcemile3 doğumdan 10 gün sonrada bütün kilolar kendiliğinden gitti eski kilomdayım yani :lepi:bebeğim 3500 gr 50 cm doğdu.:nazar:

15 kilo aldım 34 . haftadıyız oğlum 2609 grdı enson muayenede her ay ortalam 1-1.5 kilo alıyorum
son 1 ayım kaldı doğuma

ayy bzler kaç kilo alcas acaba..bende 6 aylık hamleym şuana kadr 8 kilo aldmm..

çocuğun doğum kilosunda anne ve babanın fiziki yapısı etkiliymiş gerçekten armut dibine düşüyor. ayrıca bir arkadaş hamileleğim boyunca sadece 2kg süt içimişimdir yazmış zaten sen dikkat etmesen bile çocuk senin vücudundaki vitaminleri alıyor yeterince süt içilmezse ilerleyen yaşlarda kemik erimesi riskin oluyormuş.

çocuğun doğum kilosunda anne ve babanın fiziki yapısı etkiliymiş gerçekten armut dibine düşüyor. ayrıca bir arkadaş hamileleğim boyunca sadece 2kg süt içimişimdir yazmış zaten sen dikkat etmesen bile çocuk senin vücudundaki vitaminleri alıyor yeterince süt içilmezse ilerleyen yaşlarda kemik erimesi riskin oluyormuş.

evet ırsla alakalı bişey dediğin gibi, benim bebeğim 2650 gram 46 cm doğdu ama şu anda 8 aylık 7 aylıkken 7 kilo ve 69 cmydi, yani gelişimi çok güzel bence, her ne kadar başka bebeklerle kıyasylayınca küçük kalsa da biz ibrahim kutluay gibi bi adam olsun diye beklemiyoz zaten , 170 cm olsa bize yeter kaydirigubbakcemile3 dediğin gibi sütü de içmek lazım mutlaka eğer gerekli kalsium alınmazza annenin kemiklerinden kullanılıyo, anneye zarar yani, bebek bişey kaybetmiyo, ben emzirirken neredeyse günde 1 litre süt içiyodum, şu anda hiç aklıma gelmio, galiba emzirirken vücut istiyo CADIARZU

X