Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra kullandığınız ilaçlar hangileri?

feraye55

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2007
398
0
Arkadaşlar merhaba....Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra kullandığınız ilaçlar hangileri?
Dozlarını da yazar mısınız?
Mesela crinone gel günde kaç kez kullanıyorsunuz?
Folik asit hangisini ve günde kaç kulllanıyorsunuz?
Vitamin? Progestan iğnesi? İlaçlarınızın isimlerini ve dozlarını rica ediyorum....

valla ben transferden berı gunde bı kez sabahları crınone kullanıorum ayrıca elevıt vıtamın kullanıorum okadar folık asıte falan baslaamadık daha 21gunlukler :)

transferden sonra crinone jel kullnadım günde 2 defa zaten elevit tedaviye ilk basladıgım günden beri 1 tane devam ediyorum hamile oldugumu ögrenince ferruma baladım günde 1 defa

valla ben transferden berı gunde bı kez sabahları crınone kullanıorum ayrıca elevıt vıtamın kullanıorum okadar folık asıte falan baslaamadık daha 21gunlukler :)

canım folik acit e hamile kalmayı planlamadan 3 ay önce başlamak şart. ama dr dediki elevit gibi bir hamilelik vitamini alıyorsanız ilave folik acit gerek yok vitaminin içinde yeterli miktar var. yoksa folik acit şartkaydirigubbakcemile3

ben de hamileyken , crinone jel,folik asit elevit coraspin 100 magneum diasporal (kasık ağrıları için) kullanmıştım ,,, size bir tavsiyem var eleviti çok fazla kullanmayın çok kilo aldırıyor ben 1 ayda 6 kilo almıştım...

az once dr aa sordum oda elevıtle devam ettıgınız ıcın esktra folıkasıte gerke yok dıor :) ıcım rahatladı

transferden sonra crinone jel kullnadım günde 2 defa zaten elevit tedaviye ilk basladıgım günden beri 1 tane devam ediyorum hamile oldugumu ögrenince ferruma baladım günde 1 defa

Ferrum.u dr mu verdi? Kan ilaçlarına gnelde 3.aydan sonra başlanır bildiğim kadarıyla...

ben de prognex e yumurta toplamada başladım test gününe kadar kullandım.sonra 12. haftaya kadar crione jel 1 adet günde.tedavi başından beri de elevit kullanıyorum.ikiz beklediğim için doktor şimdi ferrum verdi,demir eksikliğim olmasın diye.

ben 31 haftalık hamileyim kızlar .. ilk zamanlar elevit,coraspirin(10 hafta) ,progenex iğne(2 ay kullandım)
şimdi ise elevit,magnezyum ,kan hapı kullanıyorum..
ilk zamanlar proluton iğneyide 2 haftada bir kullandım. toplam 5 kere falan vuruldum.

Burcu hem progynex hem proluton bi arada mı kullandın?
Muallim gittim canım, 2 kese, ikisi birbirinden çok uzakta niyeyse...Dr önce göremedi, genelde yanyana olurlarmış...2 gün önceki dr.da da aynısı olmuştu..
Kalp atışı için 10 gün sonra gel dedi, ama vajinal bakacak sanırım o gün...

ıyı ya gordun canım bı problem değıl kı uzak olmaları ................ınş kalpatışınıda gorursıun ben pazaretesı gıdıcem bakalım ınş herşey ıyı gıder ınş canım.................

canım ınşş hepsını gorurum bu daha gıtmeme gerek kalmazınş canım...................sana dokktor alttan mı baktı ...........ya ben alttan ıstemıyorum artık ama bakalım

Hayır abdominal ultrason oldu...Kalp atışı için 20 gün sonra gel dedi, yine abdominal...
Ben de daha erken olsun, vajinal ultrason olsun dedim...O zaman 10 gün sonra gel dedi...
Eğer seninki vajinal olmadan da kalp atışı görülürse pzt, ben de giderim hemen :)

inşş canım ya...............................bı gorsekde ıçınız rahat etse..............ilaç verdımı farklı

Elevit de istersen kullan dedi...Vermedi ilaç...Yere oturma dedi bi de...Niye acaba? Yert sert diye mi ki?
Alaturka tuvalet kullanmakta bi sakınca var mı ki?

X