1 yaşındaki kız bebek hamile!

kelebek41

Kalbinurum
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
799
9
1 yaşındaki kız bebek hamile!

Suudi Arabistan'da doktorlar şaşkın! 1 yaşındaki bir bebeğin hamile olduğu açıklandı.

Tıp literatüründe ender rastlanan bir olay Suudi Arabistan'da gerçekleşti. Doktorlar, 1 yaşındaki bir kız bebeğin hamile olduğunu açıkladı. Doktorlara göre hamilelik döneminde iki embriyo birden anne rahmine düşerken, embriyolardan biri diğer bebeğin rahmine yerleşerek gelişmeye başladı.

Olayın basına yansıması üzerine uzmanların bebeğin karnındaki canlıyı ne yapacakları konusunda bir karara varmaya çalıştıkları belirtiliyor. Uzmanlara göre bu tür olaylar 500 binde bir ihtimal olarak görülüyor ve genel olarak da cenin içinde gelişen bu ceninler pek çok organları gelişmediği için ölüyor.
Daha önce de Hindistan'da benzer iki olay yaşanmıştı. 2002 yılında 6 aylık bir bebeğin vücudunda 1 kiloluk ölü bir cenine rastlanmıştı.

2006 yılında da karın şişliği şikayetiyle doktorlara giden Hindistan'ın Nagpur kentinde yaşayan bir çiftçi büyük bir sürprizle karşılaşmıştı. Doktorlar hastanın karnında çok büyük bir ura rastlamış, daha sonra bunun bir insan embriyosunun büyümüş hali olduğunu fark etmişlerdi. Saçları, eklemleri, çenesi olan nesne hastanın karnında çıkarılınca bacakları ve uzun tırnakları olduğu da görülmüştü.

Kaynak: Haber Pazar - Anasayfa

olur mu olur..oluyor işte..bir de kelebekçim istersen bu haberleri tek tek topik açmak yerine haberler başlığı altında toplasan... hem bizim içinde kolaylık olur...hem sayfa kalabalık olmaz..sayende bir sürü bilgi alıyoruz sağol...

haberler başlığı demişsin de tatlım
bunlar sadece bebek haberleri böyle özel bir konumuz ya da topiğimiz yok anca bir mod tarafından açılırsa eklenir,
görüntü kirliliğimi yaptım acaba,neyse oki devam etmiyorum

Son düzenleme:
kelebek ten haberler oldu bugün resmen kaydirigubbakcemile3
anacım nasıl buluyosun bunları hepsi de çok ilginç

haberler başlığı demişsin de tatlım
bunlar sadece bebek haberleri böyle özel bir konumuz ya da topiğimiz yok anca bir mod tarafından açılırsa eklenir,
görüntü kirliliğimi yaptım acaba

yok be canım kirlilik değil de..neyi okuduk neyi okumadık filan karıştırıyoruz..en azından ben..bir başlık aç bebek haberleri diye..altına yapıştır bulduğun bilgileri..bizde takip ederiz kelebekten bugün nasıl haberler gelecek diye....

anacım dur hemen birşey demedik..sana da kolaylık olur diye söyledim...biz de senin bu güzel bilgilerini tek başlıktan takip etme şansımız olur...sen yeni başlıklar açtıkça öncekiler arka sayfalara filan kayıyo mesela...onu da önlemiş oluruz..yine de sen bilirsin canım...

Başlığı görünce gözlerim yuvasından fırlayacak sandım bir ara:1shok:

ayyyy sok sok sok bune ya içim bi hos oldu...o yavrucagıza yazık annem 1 yasında ve hamile yazıkkkk hemde coookk günah kuzucugaa yaa....

aman yarabbim ne oluyoruz dedim başlığı görünce allahım yardımcısı olsun o miniğin

hiç inandırıcı değil. :umursamaz:yeni doğmuş bebekte ne gelişmiş rahim ne de başka bir bebek için uygun ortam vardır. ne yani babası bir nevi kendi çocuğunu hamile bıraktı öyle mi. ve bu tür vakalar 2 kez görülüyor, biri hindistanda biri arabistanda. hay Allah.benneyaptımki

X