t yaparken amarlarnz mis gibi koksun...

XSXimal

Üzeni yolla... Salla...
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2007
2.082
9
Çamaşır yıkarken kullandığım yumuşatıcıyı, ütümün içinede koyuyorum kızlar...:sm_cool:
1,5 bardak suya 1 yemek kaşığı yumuşatıcı koyup karıştırıyorum, bunu da ütümün içine döküp öyle ütülüyorum...

Hem çamaşırlarım mis gibi kokuyor, hemde daha yumuşak oluyor sanki...:eek:
Ve ütünün buharı odaya yayıldıkça odamda mis gibi kokuyor...
Yumuşatıcının kokusu çamaşırlarda daha uzun süre kalıyor...

2 senedir bu yöntemi kullanıyorum, ütüm 6 yıllık hala birşey olmadı, arada bir kireci temizlemeniz yeterli...

Bu arada konuyu araştırdım ama bulamadığım için açtım, aynı konu varsa kapatılabilir...:eek:

Beyaz renkte yumuşatıcı kullanıyorum kızlar.
Renkli yumuşatıcılar, hafif renk bırakabilir...

Son düzenleme:
ya bunu bende yaptım..ama yanık gibi koktu az koydum gerçi.pek hoşuma gitmedi çıkan koku.ama denemekte fayda var tabi...

ben öyle yapmıyorum da yumuşun kıyafetlere sıkılan kokusu var ütlendikten sonra onu sıkıyorum öyle yerleştiriyorum dolaba dolabımda da hep küçük sabunlar ve kokular vardır zaten mis gibi duruyorlar.

benimde koku takıntım var.aynı yöntemi bende uyguluyorum. ütünün içinde su bırakmamaya ve kireç çözme işlemini uygulamayı unutmadığımız sürece bi sorun olmaz

gerçekten süper bir fikir mutlaka deniycem

canım paylaştığım için sağol opuyorumnanaktan

az önce evde dağ gibi biriken ütülerimi düşünüyordumki bu başlığı gördüm kafamçokkarıştı
nefret ediyorum ütü yapmaktan
altı sürekli kreç döküyor
temizledik ama nafile
genede genede döküyor delikafadulden
sanırım senin bu güzel fikrini
bir gün ütü yapmaya karar verirsem ve unutmazsam
mutlaka denicem vereliniortak
ama bozulursa tamir faturasını sana yollarım :icecream:

anam simal sende ne marifetler varmisya boyle
cok guzel fikir bende denicem kesin
is yerindeki utum icin yapim musterilerin kiyafetleri daha guzelkokar iste ne guzel

bende yapıyorum we gercektende ne yanık kokuyor ne leke oluyor aksıne süper oluyor ......
tavsiye ederim.....

şimalim ütüye zararı olmaz mı yumuşatıcının, ne kadar zamandır yumuşatıcı kullanıyorsun ütüde?

kızlar ben bu yazıyı okuduktan sonra deneyecektim ütüye zarar gelir düşüncesiyle vargeçtim farklı olarak da camsil şişesini boşalttım yumuşatıcı ve su koydum kyafetlerime sıktım sonra ütüledim hem ütüme zarar gelme derdim yok hem kıyafetlerim çok güzel kokuyor kalıcıda oluyor.

X