klomen iyi hoş da kisti napcaz???

firstheaven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
684
0
40
Arkadaşlar çok büyük umutlarla klomeni kullandık. Fakat bebek yerine kist verdi. Nasıl kurtuldunuz kistten, naptınız paylaşalım mı?
Dr um bana doğum kontrol ilacı verdi. Ama o eritir mi kisti? Kist eriten başka ilaç yok mu yahu? Zaten hamiş olamıyorum diye üzülüyorum bir de doğum kontrol kullanıyorum.
Siz neler yaptınız??:uhm:

Arkadaşlar çok büyük umutlarla klomeni kullandık. Fakat bebek yerine kist verdi. Nasıl kurtuldunuz kistten, naptınız paylaşalım mı?
Dr um bana doğum kontrol ilacı verdi. Ama o eritir mi kisti? Kist eriten başka ilaç yok mu yahu? Zaten hamiş olamıyorum diye üzülüyorum bir de doğum kontrol kullanıyorum.

merhaba canım merak etme kistin bir ay doğum kontrol hapını kullanmanla gider en azından bende öyle olmuştu ilk kistle tanıştığımda(yaklaşık 2003 senesiydi) ilk gittiğim üç doktor ısrarla ameliyat demişti yılmadan başka doktora gittim ve oda bana diana35 i verdi ve bir ay sonunda kontrole gittiğimde kistlerim yok olmuştu biri 7 cm diğeri 6,5 cm her biri bir yumurtalıkta diğeri bir yumurtalıktaydı.
bende ilk öğrendiğimde dünyam yıkılmıştı ama sonradan araştırdıkça bunun basit olduğunu öğrendim korkmana gerek yok canım. ki kistler hamiş kalmana engel teşkil etmez bir çok kadının bünyesinde kist oluşuyor ama çoğu kadın anlamadan reglisinde atıyor bana doktorum 10 kadından 8inde olur çoğu anlamaz bile demişti.
ilk olduğunda ben acile gitmiştim öyle bir ağrı yapıyordu ama daha sonrada kistimin oluştuğunu kasık ağrımdan anlıyordum ve kendim doğum kontrol hapı kullandım geçti gitti tabi o ilk olan kistlerim gibi hiç biri sancı yapmadı.
gelgelelim bu son senede yine yaptı bünyem ama son doktorum reglinde gider dedi ilaç bile vermedi ağrı kesici iç çok ağrırsa dedi o kadar şikayetimde ilişkide kasığımın ağrımasıydı ordan anlıyorum zaten aha kistim oldu diye ki bu ayda olmuş olmasından korkuyorum bende incir kürü yapmıştım.
korkmana gerek yok canım:)

teşekkür ederim beni aydınlattığın için ama ilk defa başıma geldiği için moralim bozuldu bayağı inşallah geçer.
Hamiş kalmak istiyorum ama allahım ne zman nasip ederse:))

canım aynen öyle allah inşallah tez zamanda hayırlısıyla hepimize nasip eder:))
ama korkmana gerçekten gerek yok ben artık ulturasona girdiğimde kendim anlıyorum aaa kistim var diye doktorda gülüyor :))) ve kesinlikle hamişliğede engel değil çünkü her daim dr gitmediğimiz için normalde bilemiyoruz ne var ne yok o şekilde hamiş kalan bir sürü insanda var burda bir topikte görmüştüm öyle bir konu vardı hatta.
diyorum ya bana kistte ilaç bile vermedi doktor atarsın bu gider bir daha ki aya kalmaz dedi ki gitti.
şimdide benim nurtopu gibi miyomlarım var :)) iki tane onun gitme şansı yok işte büyümeseler bari

Selam canım ben de klomeni kullandığım ilk ay biri 5 diğeri 3cm olan iki tane kistim olmuştu.Benim doktorum ilacın etkisinden olduğu için bana doğum kontrolhapı vermedi kendiliğinden geçer dedi.Adetim tam 20 gün gecikti.Ben kist oluştuğunu duyar duymaz soğan suyu içmeye başladım.Daha sonra muayeneye gittiğimde kistlerimin yok olduğunu öğrendimzemuszemusStres yapma gecer kistler.Bu ay tekrar klomen kullandım çatlatma iğnesi vuruldum ilk kez bakalım hamiş olcakmıyım:Saruboceq:Allah hepimize en yakın zamanda anne olmayı nasip etsinyerimseniben

Doğum kontrol hapını düzenli kullanırsan eğerr kistin eriyip gider.hiçbişi olmaz..doktoruna güvenn.ve sormak istediğin herşeyii ona sor aklında soru işareti kalmasın..
Valla eltimin 5 cm lik kisti vardı 2 ayda eridi amelıyıttan kurtuldu

arkadaşım bende klomen kullanmıştım ve bendede kist yapmıştı.Ne yazıkki bu klomenin yan etkisi..Banada doktorum doğum kontrol tarzında bi hap vermişti ve bi ay sonra ilaç kisti yok etti.Canını sıkmahapı alınca kistin yok olur.Her ilaç yada tedavinin istenmeyen etkisi olabilir..Umudunu kaybetme en kısa zamanda hamiş kalman dileğiyle.

Ilk klomen de bende de kist olustu. Dr kendisi geçer bir daha ki adeti bekle dedi. Adetime daha 15 gün varken kanamam geldi az önce. Sizce bu neden olabilir kist ten Kaynaklı olabilir mi

X