Erkek İnfertilitesi Arkadaşlar Sperm Hareketlilik Ve Morfoloji İçin Hangi İlaçları Kullanabiliriz?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım tarif ve uygulama tam olarak şu;

1 adet kuru inciri saf zeytinyağının içine koyup 1 gece bekletiyorsun zeytinyağının miktarı sana kalmış açıkçası ben her gün yapmaya üşendiğim için tüm incirleri cam borcama boşaltıp üstüne bütün zeytinyağını döktüm sonra eşime her sabah 1 adet yedirdim sadece eşim yedi zaten bu kür hareketlilik ve sayı sorunu olanlar için öneriliyor süresine gelince valla canım eşim yemeye başlayalı 1 ay bile olmamıştı ben hamile kaldım ama bildiğim kadarıyla diğer kürler gibi şu kadar zaman kullanılması önerilir gibi bir şey yok bu kürde zaten bende bu kürü annemden duydum oda tv de marankiden duymuş hemen beni arayıp söylemişti:))

ben bunun yanında başka bir ilaç yada kür kullanmadım keçi,boynuzunun tadını eşim beğenmediği için uygulayamadık tam ÇAKŞIR KÖKÜ ne başlayacaktık hamile kaldım gerek kalmadı bu arada çakşır kökünü de deneyin bence onuda kaynatıp her sabah suyunu içiyor eşiniz..

ALLAH'IM KİMSENİN KUCAĞINI BOŞ EVİNİ ÇOCUK SESİNDEN MAHRUM ETMESİN İNŞALLAH TÜM ÇOCUK İSTEYENLERE YÜCE RABBİM EVLAT NASİP ETSİN :Saruboceq::Saruboceq:KK70:UALARIM HEP SİZLERLE:Saruboceq:
canım tebrik ederim inş sağlıkla kucağına alırsın.canım eşinin değerleri kaçtı senin bir ayda bukadar etki etmiş

Allah razı olsun alazzehra. Herkesin duaları kabul, kandili mübarek olsun...

canım tebrik ederim inş sağlıkla kucağına alırsın.canım eşinin değerleri kaçtı senin bir ayda bukadar etki etmiş

ben bu küre başlamadan önce yaptırdığımız testte ;

hacim 5 ml
spermatozoon sayısı 1 000 000
toplam spermatozoon sayısı 5 000 000
hareketli spermatozoon sayısı (1 saat) % 33
hareketli spermatozoon sayısı (2 saat) %15
normal morfoloji oranı(kruger) %3
progression b+c

daha sonra doktor yıkamalı test istemişti onun sonucunu aldığım gün hamile olduğumu öğrenmiştim aradan 1 ay bile geçmemişti henüz işte yıkamalının sonuçları

hacim 5 ml
spermatozoon sayısı 3 000 000
toplam spermatozoon sayısı 15 000 000
hareketli spermatozoon sayısı % 80

bence deneyin arkadaşlar inşallah sizde de işe yarar ve bebeklerinizi kucağınıza alırsınız

Allah razı olsun alazzehra. Herkesin duaları kabul, kandili mübarek olsun...

sağol canım seninde kandilin mübarek olsun allah senden de razı olsun nasıl dua etmem ki sizler içinde bir kaç ay öncesine kadar bende bu sayfaları okuyup ağlıyordum bebeğim olmuyor diye şimdi o günleri unutamam allah isteyen herkese evlat versin allah'ım kimsenin kucağını boş bırakmasın inşallah...

arkadaşlar bizde bugün sperm sonuçlarını aldık ve teşhis OLİGOASTENOTERATOSPERM denildi yani hem hareketlikikte hemde morfolojide problem var.doktor direk ya aşılama yada tüp bebek dedi.

arkadaşım zeytin yağına batılrılmış kuru incirleri aç karına yada tok karınamı vereceğiz yada farketmezmii? istiyorimki doğal yollar olsun.bizimde değerler söyle;

volüm=3 cc
viskozite=normal
Likefaksiyon=15 dk
Ph=8,5
Lökosit=9 mil

Sayı(mil/ml)=12 mil/ml
Total sayı=36,000,000
Total motilite(%)=7
Progresif hareket(+4)=2
Yavaş hareket(+3)=3
Yerinde hareket(+2)=2
Hareketsiz(+1)=93
Tpmss=720.000

Normal morfoloji=1

arkadaşlar bizde bugün sperm sonuçlarını aldık ve teşhis OLİGOASTENOTERATOSPERM denildi yani hem hareketlikikte hemde morfolojide problem var.doktor direk ya aşılama yada tüp bebek dedi.

arkadaşım zeytin yağına batılrılmış kuru incirleri aç karına yada tok karınamı vereceğiz yada farketmezmii? istiyorimki doğal yollar olsun.bizimde değerler söyle;

volüm=3 cc
viskozite=normal
Likefaksiyon=15 dk
Ph=8,5
Lökosit=9 mil

Sayı(mil/ml)=12 mil/ml
Total sayı=36,000,000
Total motilite(%)=7
Progresif hareket(+4)=2
Yavaş hareket(+3)=3
Yerinde hareket(+2)=2
Hareketsiz(+1)=93
Tpmss=720.000

Normal morfoloji=1

sabah aç karnına yemeli canım günde sadece 1 kez inşallah işe yarar dualarım sizlerle olacak:Saruboceq::kahve:

arkadaşlar proxed plas ve klomen tablet beraber bir işe yararmı.deneyipte sonuç alanlar paylaşsın :)

5. ayımız bitmek üzere..sonuç şu şekilde..
Volüm : 2,5 ml
Likefaksiyon süresi : 60 dak
Viskozite : normal
Agglütinasyon : yok
Lökosit : 300 bin
Sayı : 18 milyon
Motilite % : 61
Progresivite % : 11
TPHSS : 5 milyon
Kruger % : 2

Oligoastenoteratazoospermi
doktor pek birşey demedi..(moral bozmamak için sanırım) ister 3. aşılamayı deneyin,ister tüp bebek yaptırın dedi..karar veremedik henüz..ama bu ay aşılama olur sanırım..eşim şuan izne ayrılamaz..ankaraya gitmemiz gerekiyor çünkü..
canım çok fazla bilgim yok ama lökasit çıkmaması lazım diye biliyorum.sen bunu bir araştır istersen

merhaba arkadaslar
tup bebek hakkinda cikan yeni genelge icin tepkimizi gosterelim
tek yurek olalim
kimse bizden anne olma hakkimizi alamaz
lutfen yetkili yerlere mail gonderelim sesimiz ne kadar cok cikarsa etkimizde o kadar fazla olur

Mail adresleri..

bimer@basbakanlik.gov.tr Sayın Recep Tayyip Erdoğan,(Başbakan) adına
BİMER DOĞRUDAN BAŞBAKANLIK Sayın Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) adına

recep.akdag@tbmm.gov.tr Sayın Recep Akdağ ( Sağlık Bakanı) adına

cevdet.erdol@tbmm.gov.tr Sayın Cevdet Erdöl ( TBMM Sağlık,Ail eve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığına
cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr Sayın Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) adına
fsahin@fatmasahin.net ; fsahin@akparti.org.tr ( Sayın Fatma Şahin (Gaziantep Milletvekili, Ak parti Kadın Kolları Başkanı,tüp bebek tedavisinin devlet tarafından karşılanması için Meclise yasa teklifi verip bizi desteklemişti.)

AKİM ak parti dilekçe başvuru formu (mutlaka cevaplandırılacağı bildirilmektedir.)

Gazeteler ve sağlık muhabirleri: ( sizin ayrıca tanıdıklarınız var ise onlara da lütfen yollayınız)

turkan.yılmazer@aksam.com.tr
mersan@hurriyet.com.tr
aarman@hurriyet.com.tr
aaydogan@milliyet.com.tr
agorgun@milliyet.com.tr
yasemin.altan@posta.com.tr
mmutlu@gazetevatan.com

spermiyogram gibi bi test canım,eşin yine sperm veriyo,bu sefer farklı şeylere bakıyolar ama,çok aşamalı bi test,biz özel laboratuvarda yaptırmamıza rağmen 3 gün sonra çıktı sonuçlar,sanırım spermleri bişeyin içinde bekletip,enfeksiyon üreyip üremediğine bakıyolar
inşallah sorunuzu kolayca halledip,bebişinizi alırsınız kucağınıza.

ya canım bu kültür testi nasıl bişey benimde eşimde hareketlilik sorunu var varikosel ameliyatı oldu ama düzelmedi bi türlü tüpbebek merkezinde yaptırsak olurmu ne dicez yani başka bi ismi falan varmı nette arattım ama pek detaylı bilgi bulamadım rica etsem aydınlatırmısın?şimdiden teşekkürler..

Arkadaslar inanamiyoruz Kaan Aydos un verdigi ilaclardan sonra esimin sperm sayisi 2 ayda 9 milyondan 19 milyona cikmis ml de. Ileri hizli ve morfoloji degismemis ama sperim artmasi bir umut oldu bizim icin hemde oyle boyle artmamis. 3 problemden biri gitti kaldi ileri hiz ve morfoloji sorunu .

Arkadaslar inanamiyoruz Kaan Aydos un verdigi ilaclardan sonra esimin sperm sayisi 2 ayda 9 milyondan 19 milyona cikmis ml de. Ileri hizli ve morfoloji degismemis ama sperim artmasi bir umut oldu bizim icin hemde oyle boyle artmamis. 3 problemden biri gitti kaldi ileri hiz ve morfoloji sorunu .

hevesini kırmak gibi olmasın canım ama bizde kaan aydos a gittik evet verdiği ilaçlarla daha 1 ayda eşimin spermleri 6 milyondan 21 milyona yükseldi ama harekette ve morfolojide değişme olmadı çok sevindim işe yaradı dedim ama ilaçları düzenli kullanmasına rağmen sayı yeniden düştü şimdi incir kürüne falan başladık bakalım hayırlısı....

peki simdi durum nasil arkadasim?

sanırım bana sordun bilmiyorumkismile durumda daha bi deişme yok bakalım havuç suyu içiyor akşamları bide incir kürü falan bide preseed diye bi ilaç varmış jel onu denicez zaten 1,5 ay sonra askere gidecek eşim ozamanana kadar deneyelim bakalım :)

hevesini kırmak gibi olmasın canım ama bizde kaan aydos a gittik evet verdiği ilaçlarla daha 1 ayda eşimin spermleri 6 milyondan 21 milyona yükseldi ama harekette ve morfolojide değişme olmadı çok sevindim işe yaradı dedim ama ilaçları düzenli kullanmasına rağmen sayı yeniden düştü şimdi incir kürüne falan başladık bakalım hayırlısı....

kızlar kaan aydos ne tür ilaçlar verdi ?biz de doktorumuzla konuşalım belk fayda görürüz:eek:

canım panik yapma sakin ol ben sadece bizde böyle oldu diyorum kişiye göre değişebilir.aşılamaya gelince evet yaptırdık ama olmadı dediğim gibi şimdi incir kürüne falan başladık hayırlsı olsun hakkımızda..(özel mesajlara cevap veremiyorum henüz:)

canım tarif ve uygulama tam olarak şu;

1 adet kuru inciri saf zeytinyağının içine koyup 1 gece bekletiyorsun zeytinyağının miktarı sana kalmış açıkçası ben her gün yapmaya üşendiğim için tüm incirleri cam borcama boşaltıp üstüne bütün zeytinyağını döktüm sonra eşime her sabah 1 adet yedirdim sadece eşim yedi zaten bu kür hareketlilik ve sayı sorunu olanlar için öneriliyor süresine gelince valla canım eşim yemeye başlayalı 1 ay bile olmamıştı ben hamile kaldım ama bildiğim kadarıyla diğer kürler gibi şu kadar zaman kullanılması önerilir gibi bir şey yok bu kürde zaten bende bu kürü annemden duydum oda tv de marankiden duymuş hemen beni arayıp söylemişti:))

ben bunun yanında başka bir ilaç yada kür kullanmadım keçi,boynuzunun tadını eşim beğenmediği için uygulayamadık tam ÇAKŞIR KÖKÜ ne başlayacaktık hamile kaldım gerek kalmadı bu arada çakşır kökünü de deneyin bence onuda kaynatıp her sabah suyunu içiyor eşiniz..

ALLAH'IM KİMSENİN KUCAĞINI BOŞ EVİNİ ÇOCUK SESİNDEN MAHRUM ETMESİN İNŞALLAH TÜM ÇOCUK İSTEYENLERE YÜCE RABBİM EVLAT NASİP ETSİN :Saruboceq::Saruboceq:KK70:UALARIM HEP SİZLERLE:Saruboceq:

canım inş. bebeğini hayırlısı ile kucağına alırsın şu inciri bu ay bend euyguladım borcama zeytinayğını bi şişemi boşalttın sen?ben incirlerin üstüne kadar döktüm yağı birde süzmedin falan değilmi nasıl muhafaza ettin benimki fırının içince durdu yağın içinden her sabah aldı yedi eşim doğrumu böyle bir paket inciri yapmıştım biti yeniden yapıcamda aynen böylemi yapıyım dersin..

arkadaşlar lütfen yardım edin.eşim 3ay önce varikoselden ameliyat oldu.olmadan önceki sonuçlar
miktar:4.0
ph:8.0
süre:30dk
1saatte hareketli sperm sayısı:%40
hızlı hareketli:10
yavaş hareketli:20
yerinde hareketli:10
hareketsiz:60
sperm sayısı:23.2

X