Erkek İnfertilitesi Arkadaşlar Sperm Hareketlilik Ve Morfoloji İçin Hangi İlaçları Kullanabiliriz?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Arkadaşlar doktor bize sperm harektliliği için L-arginine , morfoloji içinde ACE plus Selenyum önerdi bende ayrıca keçiboynuzu kürü içiriyorum eşime acaba bunların yanında herhangi bir kür uygulasam zararı olurmu yoksa bunları 3 ay dedikten sonramı yapalım.

arkadaşlar lütfen yardım edin.eşim 3ay önce varikoselden ameliyat oldu.olmadan önceki sonuçlar
miktar:4.0
ph:8.0
süre:30dk
1saatte hareketli sperm sayısı:%40
hızlı hareketli:10
yavaş hareketli:20
yerinde hareketli:10
hareketsiz:60
sperm sayısı:23.2

cok kotu degil hareketlilikte sorun var
havuc suyu kuru yap ve e vitamini alsin

Arkadaşlar doktor bize sperm harektliliği için L-arginine , morfoloji içinde ACE plus Selenyum önerdi bende ayrıca keçiboynuzu kürü içiriyorum eşime acaba bunların yanında herhangi bir kür uygulasam zararı olurmu yoksa bunları 3 ay dedikten sonramı yapalım.

3 aydan sonra keciboynuzu kurunu birakip havuc suyu kuru yapin hareket icin
ayrica multuvitamin alsin esin 1 tane alabilirseniz arginmax alin icinde l argininde selenyumda ace plus ta var zaten .

3 aydan sonra keciboynuzu kurunu birakip havuc suyu kuru yapin hareket icin
ayrica multuvitamin alsin esin 1 tane alabilirseniz arginmax alin icinde l argininde selenyumda ace plus ta var zaten .

kullandığıımız I arginin ve selenyumu bırakıp arginmax mı kullanalım.ya bide bu morfoloji nasıl düzelcek sitede çoğu kişi bundan muzdarip Rabbim hepimize yardım etsin en kısa zamanda kucağımıza sağlıklı bir bebiş alırız inşallah.

kullandığıımız I arginin ve selenyumu bırakıp arginmax mı kullanalım.ya bide bu morfoloji nasıl düzelcek sitede çoğu kişi bundan muzdarip Rabbim hepimize yardım etsin en kısa zamanda kucağımıza sağlıklı bir bebiş alırız inşallah.

Arginmax in icinde var zaten l arginine ve selenium.

arkadaşlar bu ACE plus selenyumu günde 1 tane Solgar L-argininde günde 3 adet kullanıyo eşim bunların kullanım şekli doğrumu ayrıca arginin toz değil hap şeklinde 500 mg yazıyo üstünde.siz nasıl kullanıyorsunuz

arginmax gnc de indirimli normlde normalde paketi 70 tl iki kutu alrsan 99 tl almak isteyenler kaçırmasınlar gnc de.Ben eşimi ikna etsem hemen alıcam walla...

Ben daha önce yazmıştım bu konuda, Teoman Cem Kadıoğlu hocaya ben bunu maille sorduğumda ilaç ile belli durumlarda sayı artabiliyor ama ilaç ile hareketlilik artması ve morfoloji düzelmesi mümkün değil diye yazmıştı. Bu konuda çok ilaç, vitamin, bitki kür filan var ama bunların hepsi teselli amaçlı, bilimsel etkinliği olmayan tedaviler filandır diye de gittiğimde anlatmıştı biz de kullanmadık. hatta burada görüp başladığım keçiboynuzunu da kestik. bu konu oldukça karmaşık ve tartışmalı bence. Ben bilinçsiz ilaç hatta vitamin kullanmaya bile karşıyım sadece doğal beslenmeli diyorum. bakın eskiden tomografi çekilenlerde kanser sık görülüyormuş diye haberler çıktı bugün gazetelerde. Bu alınanların da sonunda bir zararı çıkarsa diye düşünüyor insan.

Ben daha önce yazmıştım bu konuda, Teoman Cem Kadıoğlu hocaya ben bunu maille sorduğumda ilaç ile belli durumlarda sayı artabiliyor ama ilaç ile hareketlilik artması ve morfoloji düzelmesi mümkün değil diye yazmıştı. Bu konuda çok ilaç, vitamin, bitki kür filan var ama bunların hepsi teselli amaçlı, bilimsel etkinliği olmayan tedaviler filandır diye de gittiğimde anlatmıştı biz de kullanmadık. hatta burada görüp başladığım keçiboynuzunu da kestik. bu konu oldukça karmaşık ve tartışmalı bence. Ben bilinçsiz ilaç hatta vitamin kullanmaya bile karşıyım sadece doğal beslenmeli diyorum. bakın eskiden tomografi çekilenlerde kanser sık görülüyormuş diye haberler çıktı bugün gazetelerde. Bu alınanların da sonunda bir zararı çıkarsa diye düşünüyor insan.

Size pek katılamıycam. Açıkcası doktorların söylediklerine daha az inanıyorum. Madem ilaçla artış olmuyor neden kendilerini yorupta sperm sayısını azaltan nedenler üzerine kafa yormak yerine bizleri hemen tüp bebeğe yönlendiriyorlar?
Benim eşimin sperm sayısı 2 milyon iken doğal beslenme yolu ve bitkisel çay, keçiboynuzu sayesinde 3 ayda 76 milyona yükseldi. Doktorlara göre "KESİNLİKLE" sayı değişmezdi!!!! Ama değişti. Demekki çok doğru kararlar vermeli, doktorlara da pek güvenmemeli:):1rolleyes::jeyyar::teytey:

Size pek katılamıycam. Açıkcası doktorların söylediklerine daha az inanıyorum. Madem ilaçla artış olmuyor neden kendilerini yorupta sperm sayısını azaltan nedenler üzerine kafa yormak yerine bizleri hemen tüp bebeğe yönlendiriyorlar?
Benim eşimin sperm sayısı 2 milyon iken doğal beslenme yolu ve bitkisel çay, keçiboynuzu sayesinde 3 ayda 76 milyona yükseldi. Doktorlara göre "KESİNLİKLE" sayı değişmezdi!!!! Ama değişti. Demekki çok doğru kararlar vermeli, doktorlara da pek güvenmemeli:):1rolleyes::jeyyar::teytey:

Aynen katiliyorum bizimde sayimiz ilaclarla gayet guzel artti:)

Aynen katiliyorum bizimde sayimiz ilaclarla gayet guzel artti:)

Bende sizlere katılıyorum tam olarak uygulamadığımkeçi boynuzu kürüyle eşimin sper sayısı 2 milyondan 12 milyona yükseldi 3 ay sonra.Gene başladım rabbimin izniyle inşallah iyi sonuşlar alırım ....

merhabalar. biz 6 aydır tedavi görüyoruz. 2 ay önceki sonuçlarda 2 milyon görüldü son yaptığında ise 200 bin yazıyor. doktor tüpbebeğe geçelim dedi. korkuyorum doğal yoldan olmayacağını kabullendim artık.ama 200 binle şansımız az gibi.

merhabalar. biz 6 aydır tedavi görüyoruz. 2 ay önceki sonuçlarda 2 milyon görüldü son yaptığında ise 200 bin yazıyor. doktor tüpbebeğe geçelim dedi. korkuyorum doğal yoldan olmayacağını kabullendim artık.ama 200 binle şansımız az gibi.

tup bebekte sansiniz herkes kadar:)
onemli olan sizin yumurtalariniz kaliteli olsun.

spermiyogram gibi bi test canım,eşin yine sperm veriyo,bu sefer farklı şeylere bakıyolar ama,çok aşamalı bi test,biz özel laboratuvarda yaptırmamıza rağmen 3 gün sonra çıktı sonuçlar,sanırım spermleri bişeyin içinde bekletip,enfeksiyon üreyip üremediğine bakıyolar
inşallah sorunuzu kolayca halledip,bebişinizi alırsınız kucağınıza.

meraba

aradan çok uzun zaman geçmiş ama ben de gebelik için uğraşıyorum 4 yıldır. yalnız eşime hiç sperm kültür testi yapmadılar istemediler. ama eşimde enfeksiyon olduğunu düşünüyoruz kendimizce. bu eşinin kullandığı urfamycn antibiyotik günde kaç kez ve kaç mg almıştı hatırlıyor musun biz de almayı düşünüyoruz. yardımcı olursan çok sevinirim.cevabını bekliyorum.

Biz tüp bebekte denedik olmadi siz nasil ve hangi bitki çayları denediniz .. Nasıl beslendiginizi kısa anlatırmısınız 😥😥😥

Benim de eşimin sonuçları şu şekilde. Tecrübesi olanlar eşimin sonuçlarını değerlendirebilir mi?Aglutinasyon pozitif diyor çok kötü birşey mi acaba?

Cinsel perhiz: 4 gün
Görünüm ABNORMAL
Viskozite ABNORMAL
Likefaksiyon ABNORMAL
Aglutinasyon VAR
pH 8
Hacim ml 1 ML
Konsantrasyon 58 MILYON/ml
Toplam sperm mil 58 MILYON/ml
Toplam Motilite % 59
Progresif Motilite % 30
Non-Progresif Motilite % 29