Erkek İnfertilitesi Arkadaşlar Sperm Hareketlilik Ve Morfoloji İçin Hangi İlaçları Kullanabiliriz?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

daglarr

Rabbi hebli minessalihin
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2009
423
0
erkek infertilitesi nedeniyle 2 kez mikroenjeksiyon denedik, ama başarısız olduk. Eşimde sperm sayısı 5-7 milyon, hareketlilik % 24, morfoloji % 0 çıktı
bi süredir keçiboynuzu kürünü deniyoruz. bunun dışında folik asit, çinko ve selenyumunda iyi geldiğini duydum. Bu amaçla hangi ilaçları kullanabiliriz. Tam adlarını yazabilirmisiniz. Allaha emanet olun...

Proxeed Plus Türkiye'de Eczacıbaşı ılaç pazarlama tarafından satışa sunuldu kutusu yaklaşık 110 TL şeklindedir. ılaç sektöründe bu alanda geliştirilmiş en iyi ilaç olarak piyasada.

Bilginize

Sağladığı besin desteği ile sperm üretimini, gelişimini ve sperm kalitesini artıran Proxeed Plus; güçlü besin destek içeriği ile enerji üretimine ve yorgunluğun giderilmesine yardımcı olan Carnidyn ve ileri yaşlardaki görme bozukluklarında destek olarak kullanılan Phototrop, Türkiye’de de satılmaya başlanacak.
Sigma Tau’nun 3 ürünü Türkiye'de

Avrupa’nın önde gelen ilaç üreticilerinden Sigma Tau’nun üç önemli ürünü “Proxeed Plus”, “Carnidyn” ve “Phototrop”un Türkiye’deki dağıtım ve satış haklarını, 6 Şubat 2009 tarihinde imzalanan anlaşma ile Eczacıbaşı İlaç Pazarlama aldı.

Sigma Tau Uluslararası Pazarlama Direktörü Dr. Massimo Picàri’nin katılımıyla düzenlenen imza töreninde konuşan Eczacıbaşı İlaç Pazarlama Genel Müdürü Ayşe Deniz Özger, Proxeed Plus, Carnidyn ve Phototrop’u Türkiye pazarına sunmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Önemli sağlık sorunlarına çözüm getirecek olan ve yeni bir açılım yaratacağına inandığımız bu tarz ürünleri tüketicilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’deki OTC pazarının henüz 750 milyon dolar civarında bir büyüklüğe sahip olduğunu belirten Özger, “Eczacıbaşı İlaç Pazarlama olarak, 2008’de girdiğimiz OTC pazarında 2009 yılında yüzde 50 büyüme hedefliyoruz. Sigma Tau ile yaptığımız anlaşma da, bu yönde attığımız önemli adımlardan biridir. Özellikle, erkeklerin sperm üretimini, gelişimini ve sperm kalitesini artıran, sağladığı besin desteği ile döllenme ihtimalini yükselten “Proxeed Plus” ile ilgili önemli satış hedefleri koyduk’’ dedi.

2 bin 500 çalışanı olan Sigma Tau, ArGe çalışmalarına yılda 75 milyon USD ayırıyor

İtalya, Fransa, İsviçre, Hollanda, Almanya, İspanya ve Amerika’da merkezleri bulunan Sigma Tau, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama ile yaptığı işbirliğiyle Türkiye’de aktif bir oyuncu olmayı hedefliyor. 1957 yılında İtalya’da kurulan ve dünya çapında yaklaşık 2 bin 500 çalışanı bulunan Sigma Tau, özellikle ilaç ve beslenme destekleyicileri alanlarında önemli Ar-Ge çalışmalarıyla öne çıkıyor. 2007 yılı cirosu 912 milyon USD olan ve Ar-Ge faaliyetlerine yılda 75 milyon USD ayıran Sigma Tau, şu anda yaklaşık 48 proje üzerinde çalışıyor. Bünyesinde 400’den fazla konusunda uzman araştırmacı barındıran Sigma Tau, her yaştan insanın yaşam kalitesini artırmayı hedefleyerek her yıl cirosunun yüzde 16’sını ArGe çalışmalarına ayırıyor.

“Proxeed Plus” sperm üretiminine destek oluyor ve çocuk sahibi olamayan çiftlere yeni bir seçenek sunuyor

Proxeed Plus, erkek kısırlığının sebeplerinden biri olan bozulmuş sperm üretimi durumunda kullanılabilecek, içeriğinde aminositler, karbohidratlar, vitamin ve mineraller bulunan bir beslenme desteği. Türkiye’de yaklaşık 2 milyon çiftin bebek sahibi olma konusunda sıkıntı yaşadığı ve bu çiftlerin ortalama % 30 – 40’ında sorunun erkekte olduğu biliniyor. Sperm kalitesinin ve döllenme ihtimalinin artmasına destek olan Proxeed Plus’ın.içerdiği maddelerin etkinlikleri klinik olarak kanıtlanmış bulunuyor. Özellikle sperm hücrelerinin yaşam sürelerinin uzamasına katkı sağlayan Asetil-L-Karnitin’in bu alanda kullanılan tüm beslenme destek ürünleri içinde en fazla klinik çalışmaya sahip destek ürünü olduğu belirtiliyor.

“Carnidyn” beslenme desteği, yorgunluğa karşı vücuda enerji sağlanmasına destek oluyor.
Günümüzün en büyük sorunlarından biri olan yorgunluk ve enerjisiz kalma hissi, stresli ve yoğun tempoda çalışanlarda, hastalıkların iyileşme dönemlerinde, artmış fiziksel aktivite, dengesiz veya kötü beslenme durumlarında karşılaşılan önemli sorunların arasında bulunuyor. Bir beslenme desteği olan Carnidyn, kasların metabolik aktiviteleri ve enerji seviyelerini destekliyor, düşen enerji seviyesini artışına yardımcı oluyor.

Phototrop, ileri yaşlardaki görme kayıplarının önemli bir nedeni olan maküler dejenerasyon hastalığının tedavisini destekliyor

Yaşa bağlı makular dejenerasyon (AMD) çoğunlukla yaşlı bireylerde görülen, gözün arkasında bulunan retina tabakasının merkezindeki incelme, zayıflama ve kanamayla seyreden bir hastalık. Hastalık, ileri yaşlardaki hastaların hayatını zorlaştırıyor, detaylı görmeyi, okumayı ve karşıdaki kişinin yüzünü tanımayı engelliyor. Phototrop retinada ışığı algılayan yapıları başlıca Asetil - L - Karnitin’den oluşan patentli formülüyle desteklemektedir ve AMD’nin erken dönemlerinde görme fonksiyonlarını artırdığı klinik çalışmalarla kanıtlanmış bir beslenme ürünüdür. Asetil - L - karnitin hücre zarları üzerine gösterdiği etkiler ile retinada yapısal bütünlüğün korunmasına, hücrelerde enerji üretiminin artışına destek olmaktadır. AMD riski taşıyan kişilerde veya hastalığın erken döneminde bulunan kişilerde doktor önerisi ile kullanılabilen Phototrop görme fonksiyonlarının desteklenmesine katkıda bulunmaktadır.

erkek infertilitesi nedeniyle 2 kez mikroenjeksiyon denedik, ama başarısız olduk. Eşimde sperm sayısı 5-7 milyon, hareketlilik % 24, morfoloji % 0 çıktı
bi süredir keçiboynuzu kürünü deniyoruz. bunun dışında folik asit, çinko ve selenyumunda iyi geldiğini duydum. Bu amaçla hangi ilaçları kullanabiliriz. Tam adlarını yazabilirmisiniz. Allaha emanet olun...

canım bizde benzer durumdayız..2 senedir hiçbir sonuç alamıyoruz..bu ay tüp bebek düşünüyoruz..microyu samsunda mı yaptır dınız? memnun kaldınızmı? biz de 1 yıldır düzenli keçiboynuzu,arasıra havuç suyu,evicap,çinko,ginseng,polen,bolca balık,ballı karışımlar...vs. ne varsa kullandık..5 ay önce de varikosel ameliyatı oldu eşim..çok fazla bir ilerleme yok,sayı 18 milyon,ama hareketliliği artmış..yinede kruger %2,yani tüp bebek gözüküyor..ne yapacağımızı şaşırdık..:sm_confused:

maviruya biz microyu Ankarada yaptırdık. Samsunu hiç düşünmedik açıkçası. Samsunu pek tavsiye etmediler bize. ınşallah sizin ilk denemede olur. Rabbim isteyen herkese sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin....

maviruya biz microyu Ankarada yaptırdık. Samsunu hiç düşünmedik açıkçası. Samsunu pek tavsiye etmediler bize. İnşallah sizin ilk denemede olur. Rabbim isteyen herkese sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin....

bizde güvenilir olmadığını öğrendik..ankara düşünüyoruz..bu ay son kez aşılama yaptırıcaz..çok bunaldık artık,ama kader,ne diyelimm...dua edip bekliycez..

arkadaşlar moral bozmayın benim eşimde 5 milyon sperm vardı,hareketliliği çok düşüktü krugeri %3 tü ben incir kürünü denedim ve bebem karnımda 4,5 aylık oldu:emir_bebek:

sizde deneyin bence kuru inciri saf zeytinyağında 1 gece bekletip ertesi sabah aç karnına eşinize yedireceksiniz...hepiniz için dua edeceğim inşallah sizde bir gün bu güzel duyguyu yaşarsınız:Saruboceq:

alazzehra incir kürünü biraz daha detaylı anlatabilirmisin lütfen... her gün 1 tane mi yenecek, ne kadar süre kullanılacak, sadece eşim mi kullanacak vs. teşekkür ederimmm...

benim de eşimin sperm testlerinde sürekli hareketlilik ve morfolojide sorun çıkıyodu,iki yılı aşkın zamandır bebek istiyoduk,en son gittiği doktor,enfeksiyondan şüphelendi ve sperm kültür testi istedi,gerçektende eşimde bol miktarda enfeksiyon çıktı,hemen antibiyotik(urfamycn),klomen ve evicap tedavisine başladı doktor,ve eşimin tedaviye başlamasının 10-15.gününde doğal yoldan hamile kaldım,bu ilaçların yanında düzenli olarak keçiboynuzu kürünüde uyguladık,şu an 11 haftalık ikiz bebek bekliyorum,sizde doktorlarınızdan kültür testi istemesini rica edebilirsiniz,belki sizdeki sorunda bizimki kadar basit ve kolay çözülebilecek bişeydir,Allah en kısa zamanda sizlere de nasip etsin bu güzel duyguyu inşallah.

bizde güvenilir olmadığını öğrendik..ankara düşünüyoruz..bu ay son kez aşılama yaptırıcaz..çok bunaldık artık,ama kader,ne diyelimm...dua edip bekliycez..

canım diğer topikde senden haber bekliyorduk bizde, burda okudum doktorlar ne dedi kaçıncı aşılamyı deneyeceksiniz hayırlısı olsun canım demekki eşlerimizin sorunu varikosel değilmiş ama ne bilmiyoruz neden bu spermler bizden kaçıyolar:roflol:

benim de eşimin sperm testlerinde sürekli hareketlilik ve morfolojide sorun çıkıyodu,iki yılı aşkın zamandır bebek istiyoduk,en son gittiği doktor,enfeksiyondan şüphelendi ve sperm kültür testi istedi,gerçektende eşimde bol miktarda enfeksiyon çıktı,hemen antibiyotik(urfamycn),klomen ve evicap tedavisine başladı doktor,ve eşimin tedaviye başlamasının 10-15.gününde doğal yoldan hamile kaldım,bu ilaçların yanında düzenli olarak keçiboynuzu kürünüde uyguladık,şu an 11 haftalık ikiz bebek bekliyorum,sizde doktorlarınızdan kültür testi istemesini rica edebilirsiniz,belki sizdeki sorunda bizimki kadar basit ve kolay çözülebilecek bişeydir,Allah en kısa zamanda sizlere de nasip etsin bu güzel duyguyu inşallah.

bizde aynı oaylardan muzdaribiz kültür testini ilk defa duydum nasıl bir test açıklarmısın canım allah bebişlerine sağlıklı şekilde kucağına almak nasip etsin darısı biz isteyenlere :Saruboceq:

arkadaşlar moral bozmayın benim eşimde 5 milyon sperm vardı,hareketliliği çok düşüktü krugeri %3 tü ben incir kürünü denedim ve bebem karnımda 4,5 aylık oldu:emir_bebek:

sizde deneyin bence kuru inciri saf zeytinyağında 1 gece bekletip ertesi sabah aç karnına eşinize yedireceksiniz...hepiniz için dua edeceğim inşallah sizde bir gün bu güzel duyguyu yaşarsınız:Saruboceq:

allah bebişini kucağına almak nasip etsin canım :Saruboceq: biraz bilgi verirmisin bu kürden

bizde aynı oaylardan muzdaribiz kültür testini ilk defa duydum nasıl bir test açıklarmısın canım allah bebişlerine sağlıklı şekilde kucağına almak nasip etsin darısı biz isteyenlere :Saruboceq:

spermiyogram gibi bi test canım,eşin yine sperm veriyo,bu sefer farklı şeylere bakıyolar ama,çok aşamalı bi test,biz özel laboratuvarda yaptırmamıza rağmen 3 gün sonra çıktı sonuçlar,sanırım spermleri bişeyin içinde bekletip,enfeksiyon üreyip üremediğine bakıyolar
inşallah sorunuzu kolayca halledip,bebişinizi alırsınız kucağınıza.

canım diğer topikde senden haber bekliyorduk bizde, burda okudum doktorlar ne dedi kaçıncı aşılamyı deneyeceksiniz hayırlısı olsun canım demekki eşlerimizin sorunu varikosel değilmiş ama ne bilmiyoruz neden bu spermler bizden kaçıyolar:roflol:

5. ayımız bitmek üzere..sonuç şu şekilde..
Volüm : 2,5 ml
Likefaksiyon süresi : 60 dak
Viskozite : normal
Agglütinasyon : yok
Lökosit : 300 bin
Sayı : 18 milyon
Motilite % : 61
Progresivite % : 11
TPHSS : 5 milyon
Kruger % : 2

Oligoastenoteratazoospermi
doktor pek birşey demedi..(moral bozmamak için sanırım) ister 3. aşılamayı deneyin,ister tüp bebek yaptırın dedi..karar veremedik henüz..ama bu ay aşılama olur sanırım..eşim şuan izne ayrılamaz..ankaraya gitmemiz gerekiyor çünkü..

spermiyogram gibi bi test canım,eşin yine sperm veriyo,bu sefer farklı şeylere bakıyolar ama,çok aşamalı bi test,biz özel laboratuvarda yaptırmamıza rağmen 3 gün sonra çıktı sonuçlar,sanırım spermleri bişeyin içinde bekletip,enfeksiyon üreyip üremediğine bakıyolar
inşallah sorunuzu kolayca halledip,bebişinizi alırsınız kucağınıza.

canım bu testi samsun da nerde yaptırdınız..ilk defa duydum bu testi..bizde yaptırsak hemen ..belki de böyle bir sorun vardır..bir de bildiğin ii bir üroloji uzmanı tavsiye edebilirmisin?:nazar:

canım bu testi samsun da nerde yaptırdınız..ilk defa duydum bu testi..bizde yaptırsak hemen ..belki de böyle bir sorun vardır..bir de bildiğin ii bir üroloji uzmanı tavsiye edebilirmisin?:nazar:

eşim Ahmet Gençbay'a gitti,meydanda özel muayenesi var,aynı zamanda ssk'nında doktoru sanırım,iyi bir doktor,testide yanlış hatırlamıyorsam Düzen laboratuarında yaptırmıştı eşim,inşallah herşey istediğin gibi olur.

eşim Ahmet Gençbay'a gitti,meydanda özel muayenesi var,aynı zamanda ssk'nında doktoru sanırım,iyi bir doktor,testide yanlış hatırlamıyorsam Düzen laboratuarında yaptırmıştı eşim,inşallah herşey istediğin gibi olur.

saol canım..cumhuriyet meydanında dimi..tabelalara baksam bulurum heralde..o laboratuvara doktor mu yönlendirdi sizi..yaa proflara gidiyosun,adamın dini imanı para olmuş..hiçbirşey de yaptıkları yok..inşallah bu doktordan netice alırız..

canım bide sakıncası yoksa doktorun muayene tlfnunu biliyosan yazabilirmisin? ya da site açısından yasaksa özelden msj atarmısın? şimdi hemen arayıp randevu alsam..yarında gitsek..artık bir günün bile hesabını yapıyoruz..ne hale düştük yaa...

evet cumhuriyet meydanında,altında eczane falan olan büyük işhanı,garantı bankasının arkasındaki,tabelalardan rahatlıkla bulursun,telefonunu ben bilmiyorum malesef,eşim hep yalnız gitti ona,ben pek dahil olmadım olaya,ama bilinmeyen numaralardan falan bulursunuz,yada yarın direk gidip randevu alabilirsiniz,hemen kabul eder sanırım,hastanede değilse tabii,laboratuvarıda doktor söylemiştir sanırım,eşim bilmez çünkü orayı,biz daha önceden hep Kaynar laboratuarına yaptırırdık,ama orası kapandı sanırım.

alazzehra incir kürünü biraz daha detaylı anlatabilirmisin lütfen... her gün 1 tane mi yenecek, ne kadar süre kullanılacak, sadece eşim mi kullanacak vs. teşekkür ederimmm...

canım tarif ve uygulama tam olarak şu;

1 adet kuru inciri saf zeytinyağının içine koyup 1 gece bekletiyorsun zeytinyağının miktarı sana kalmış açıkçası ben her gün yapmaya üşendiğim için tüm incirleri cam borcama boşaltıp üstüne bütün zeytinyağını döktüm sonra eşime her sabah 1 adet yedirdim sadece eşim yedi zaten bu kür hareketlilik ve sayı sorunu olanlar için öneriliyor süresine gelince valla canım eşim yemeye başlayalı 1 ay bile olmamıştı ben hamile kaldım ama bildiğim kadarıyla diğer kürler gibi şu kadar zaman kullanılması önerilir gibi bir şey yok bu kürde zaten bende bu kürü annemden duydum oda tv de marankiden duymuş hemen beni arayıp söylemişti:))

ben bunun yanında başka bir ilaç yada kür kullanmadım keçi,boynuzunun tadını eşim beğenmediği için uygulayamadık tam ÇAKŞIR KÖKÜ ne başlayacaktık hamile kaldım gerek kalmadı bu arada çakşır kökünü de deneyin bence onuda kaynatıp her sabah suyunu içiyor eşiniz..

ALLAH'IM KİMSENİN KUCAĞINI BOŞ EVİNİ ÇOCUK SESİNDEN MAHRUM ETMESİN İNŞALLAH TÜM ÇOCUK İSTEYENLERE YÜCE RABBİM EVLAT NASİP ETSİN :Saruboceq::Saruboceq:KK70:UALARIM HEP SİZLERLE:Saruboceq:

X