Benim yavrum yapmaz, benim yavrum etmez tavrn ok mu abartyoruz?

pelince

Zayıflıycam
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2009
637
9
Ay bugün çok gerildim arkadaşlar az içimi dökeyim.20 senelik yakın arkadaşım hep zor bir insan olmuştur ama anneliği hiç çekilmez daraltıyor beni benim oğlumdan bir yaş küçük kızı var benimki çok uyumlu ve olgun bir çocuk çok şükür idare eder tabiki çocuk neticede onun kızıylada iyi anlaşıyorlar fakat annesinin sürekli savunma ve suçlama huyu yüzünden kızda abuk sabuk şeyleri şikayet etme alışkanlığı var ,kıkır kıkır gülüşürken arada gelip annesine şikayet ediyor ve annede benimkine ama yapma benim kızım hassas kız o narin diyor bide narin kızı görseniz nasıl geriliyorum anlatamam .Ben izleyici oluyorum laf yetiştirip savunmaya kalksam hiç tarzım değil.Görüşeceğimiz her zaman oğluma sürekli tembihliyorum aman oğlum huylarını biliyosun ona göre asla hak edecek bişey yapma kıza öğretmeye çalış biz arkadaşız niye sürekli şikayet ediyorsun de diyorum ama oğlumda 8 yaşında çok şey bekliyorum ondanda.Oyuncak saklayıp bulma oynarken odadan biri çıkyor öteki saklıyor içeri alıyor.Kız odasından çıkınca koşarak annesine gelip ağlıyarak beni odaya sokmuyor diyor anneside koşuyo bizimkine niye sokmuyosun onun odası burası diye başlıyor konuşmaya ne olduğunu sorgulamıyor bile...
Bilinçli ilgili anne olmayı abartıp çocuklarımızın kişiliğini bozuyoruz bu konu hakkında konuşulacak çok şey var diye düşünüyorum yanlışlarımız dile getirerek birbirimize yardımımız olabileceğini düşünüyorum bu topiği bu amaçla açtım.Hadi kendimizi eleştirelim....Yaşadıklarımızı paylaşalım arkadaşlar

kocanla çocuğunu övmeyeceksin arkadaşım
misafirliğe gittiğin yerde çocuklarımıza sahip çıkmalıyız

ayy dur şimdi şekerim kendimi eleştiremicem önce seni eleştiriyim çok kızdım sana böyle bi insanla görüşme neden çocugunu ezririp suçlu yada suçsuz farketmez laf söylemesine musade ediyosun hata bile olsa çocuk o yaa birazdan yine oynamaya başlarlar aralarında çözsünler niye ark. durmadan müdahale ediyo siz susuyosunuz bi bozun onu yüksek sesle çocuk onlar sorunlarını kendileri çözsünler sen karışma deyin yada böyle yapıcaksak görüşmeyelim deyin olmaz yani böyle :eek:lmaz:

ayy bizim burda bi kadın var kızı benim kızımdan 2 yaş küçük...mahallede apartmanın önünde oynuyorlar benim kızla
bikaç gün dikkat ettim sürekli balkondan çocukların oyunlarını izliyor ve sürekli müdahele ediyor yukardan
öyle yapma ,o oyuncak onun ona ver,bende bikaç gün sabrettim sonunda yine müdahele ediyor dayanamadım niye müdahele ediyorsun bırak oynasınlar dedim kadına ogünden beri benle konuşmuyor
böyle tuhaf tipler var ya gerçekten

ayy bizim burda bi kadın var kızı benim kızımdan 2 yaş küçük...mahallede apartmanın önünde oynuyorlar benim kızla
bikaç gün dikkat ettim sürekli balkondan çocukların oyunlarını izliyor ve sürekli müdahele ediyor yukardan
öyle yapma ,o oyuncak onun ona ver,bende bikaç gün sabrettim sonunda yine müdahele ediyor dayanamadım niye müdahele ediyorsun bırak oynasınlar dedim kadına ogünden beri benle konuşmuyor
böyle tuhaf tipler var ya gerçekten

alkisalkisalkis ii yapmışsın cnm haddini bilmeyene bildiriceksin aman konuşmassa konuşmasın sanki bulunmayan hint kumaşı haspam :mymeka:

kocanla çocuğunu övmeyeceksin arkadaşım
misafirliğe gittiğin yerde çocuklarımıza sahip çıkmalıyız
Bu yazdığımdan bunumu çıkardın arkadaşım bravo sana.Oğlumu övmek adına birşey yazmadım hakikaten o kadar tembihliyorum ki her zaman hatalı olan taraf olmaması adına ve yaşamadımda şimdiye kadar aksi bi durum misafirliğe gittiğim yeri bırak her an gözüm üstündedir hele bu arkadaşımlayken onla konuşurum kulağım çocuklardadır mazallah belkide bu konuda eleştirebilirim kendimi çünkü bakışı yetenlerdenim.
ayy dur şimdi şekerim kendimi eleştiremicem önce seni eleştiriyim çok kızdım sana böyle bi insanla görüşme neden çocugunu ezririp suçlu yada suçsuz farketmez laf söylemesine musade ediyosun hata bile olsa çocuk o yaa birazdan yine oynamaya başlarlar aralarında çözsünler niye ark. durmadan müdahale ediyo siz susuyosunuz bi bozun onu yüksek sesle çocuk onlar sorunlarını kendileri çözsünler sen karışma deyin yada böyle yapıcaksak görüşmeyelim deyin olmaz yani böyle :eek:lmaz:
Valla haklısın aslında ama leloss çok eski arkadaşlık ve bu konu dışındada bir problemimiz olmuyor.Benzer cümleleri kurdum kurmadım değil ama asla hatasını kabul eden bir yapısı yok.Şimdi benim evim müsait olmadığından çocuğu dışarı falan salamam malesef onun kızıda müsait sokaklarda erkek çocuk gibi girişken bigün bizdeler evde koşturuyorlar ama gayet neşeliler sesleniyo benimkine benim kızım narindir düşer koşturma diye..Dedim ki yapma allah aşkına benimkinden daha cabbar ama sen böyle yapıyosun az sonra ağlayarak gelir diye.Güldü iki dakka sonra ağlıyarak geldi kız anne .....beni koşturuyorrrrrrrrr

Son düzenleme:
alkisalkisalkis ii yapmışsın cnm haddini bilmeyene bildiriceksin aman konuşmassa konuşmasın sanki bulunmayan hint kumaşı haspam :mymeka:

sağol canım ya opuyorumnanaktan
konuşmasın çok da umrumda sanki:dilcikar:
karışma be çocuklara işin gücün yok mu başka:icecream:
madem çocuğun çok kıymetli çıkarma dışarı
ayırma dizinin dibinden:mymeka:
ne kadar da tenbih etsen çocuk bunlar :ecrin_bebek:

yaa güzelim ben bunun acısını çokk ii biliyorum kendi çocuklugumdan teyzem gelir köyden iki kızın alır alırlar ellerine kumandayı biz bunu izlicez kalır bir hafta tüm gün onların dedikleri olur normalde peynir teyzin yiyen orta halli bir ailede büyüdüm ben onlar geldimi biri eski kaşar sever biri yeni kaşar biri sucuk yer biri salam yani bizim sadece hafta sonları gördüğümüz şeylerin fazlasıyla onlar geldi diye istiyolar arsızlar olur sofrada annem aman siz sususn onlar misafir buraya kadar anne haklı diceksiniz misafirler ama biz giderdik kendi evlerindede aynen sadece onların istedigikleri olur teyzemde senin ark. gibi aman kızlarıma dokunmayın narin onlar babaları üstüne titrer filan bu yaşıma geldim hala sinir olurum teyze kızlarımın ikisinede annem gibi yapmıyorum ama oğlumu kimseye ezdirmiyorum lafın yeri geldimi valla kardeş komşu dinlemem gerekeni söylerim herekesin evladı kendisine tatlıdır ezdirmemek lazım kaydirigubbakcemile5

Ooooo yıllara dayanan bir ilişki olmasa elimden kurtulmazda işte et idare kızım diyorum ama son zamanlarda çok gerilmeye başladım yoksa arkadaşımı burda konuşurmuyum.Böyle giderse uzaklaşırım ama açıklamasınıda yapar mesafeyi koyarım.Kızınada zarar veriyor zaten onla ilgili anlattığı her şeyde aynı benden başkaları ilede problemleri var konu geçince haksızlıklarını anlatıyorum ama frenliyemiyor ki kendini bi de bozulup konu değiştiriyor....

Yok hakederse herkesten önce beni bulur karşısında oğlum inanın ki haksızsa ezilsin derim ben.Öğrensin savunmam.Öğretmenim ben oğlumla aynı okuldayım.Mızıklanarak bana geldiğinde kimin annesi burda böyle bir lüksün yok git kendin çöz derim

ben senin yerinde olsam arkadaşımla oturur konuşurum , yani hiç bir arkadaşlık çocuğumun sürekli suçluluk duygusu içinde olmasına , sürekli azarlanmasına değmez bence..hadi diyelim 1 olur 2 olur sürekli böyle ııııh tahammül edemem

benim çevremdede çok var o tip anne ve baba..
görmemişin çocuğu olmuş misali..
afedersiniz tuvalete yaptını dahi ayy çok iyi yapar dicekler..
nefret ederim bu tip ailelerden ve genelde bu tip ailelerin çocukları hayatında başarısız olur..
ve onlar başarısız oldukça diğer çocukların altında kalacak şekilde aile daha çok övmeye başlar..
:mymeka:

ben senin yerinde olsam arkadaşımla oturur konuşurum , yani hiç bir arkadaşlık çocuğumun sürekli suçluluk duygusu içinde olmasına , sürekli azarlanmasına değmez bence..hadi diyelim 1 olur 2 olur sürekli böyle ııııh tahammül edemem
hbyrm yakındır zaten sabredemiyorum artık ya hangi birini anlatsam parktayız bigün terledi diye üstünü değiştirdi sonra dondurma istediler aldık.Kız üstüne damlatı verdi bir bağrıyor yen, değiştirdim üstünü ama insanın içi ezilir cinsten bağrıyo kızına iki dakka sonra iyice döktü kız üstüne ve suçlu benimki kayra konuşturdu ondan döktüm diye ağlamaya başladı bu sefer hedef benim ki neden konuşturuyosun diyor bi yandan da kızına dondurma yerken niye konuşuyosun diye bağırıyor.Ya dondurmayı çocukları mutlu etmek için mi aldık burunlarından gelsin diye mi .......

Son düzenleme:
Allah dagına göre kış veriyo diyen dogru demiş şekerim benim ark. bunu yapıcak bak işte o zaman neler oluyo seyret sanırım zıvanada çıkarım sositososito

Karar verdim bi daha tam yerini bulduğum anda bende söyleyeceğim ne gerekiyorsa ama yinede arkadaşımı kaybetmekte istemiyorum

çocuk için arkadaşa kızılırmı ,adı üstünde onlar çocuk dakikaları dakikalarına uymaz,onlar anlaşamıyo diye ben arkadaşımımı atayım yani olacak şey değil,o erkek diğeri kız elbette anlaşamıycaklar,ikiside kız yada ,ikiside erkek olsaydı anlaşırlardı.biz 3 komşuyuz hepimizin toplamda 6 çocuğu var biri büyük o pek katılmıyo toplandıkmı ev curcuna olur şikayetler havada uçuşur,napcaz birbirimizemi küscez yani ben kendi çocuğumu o kendi çocuğunu uyarır,birdaha gelmemekle yada gitmemekle uyarırız susarlar ama 5 dakika sonra gene hır gür hep aynı onlar çocuk 5 dakika sonra barışırlar,olan bizim komşuluğumuza olur.biraraya getirmeyin arkadaşım herkezin evladı kendine kıymetli,cinsiyetleri farklı zaten anlaşmaları mümkün değil.çocuklarınız okuldayken görüşün bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karar verdim bi daha tam yerini bulduğum anda bende söyleyeceğim ne gerekiyorsa ama yinede arkadaşımı kaybetmekte istemiyorum

çocuk için arkadaşa sırt dönülmez arkadaşım,kavga yok dövüş yok allah göstermesin başka bişey yok orta yolu bulun bence..cinsiyet farkı yüzünden anlaşmaları çok zor zaten..yada bir süre uzak kal arkadaşın hatasını anlasın ama kalp kırma bence...

Bu yazdığımdan bunumu çıkardın arkadaşım bravo sana.Oğlumu övmek adına birşey yazmadım hakikaten o kadar tembihliyorum ki her zaman hatalı olan taraf olmaması adına ve yaşamadımda şimdiye kadar aksi bi durum misafirliğe gittiğim yeri bırak her an gözüm üstündedir hele bu arkadaşımlayken onla konuşurum kulağım çocuklardadır mazallah belkide bu konuda eleştirebilirim kendimi çünkü bakışı yetenlerdenim.

ben senin yazdıklarından senin adına olumsuz birşey çıkarmadım ben karşı taraf için konuşuyorum çocuklarımıza sahip çıkmak derken misafirlikte çocuk orayı burayı karıştırırken çocuğunu uyarmalı veya çocuklar tartıştıklarında büyükler müdahale etmemeli çünkü sonuçta onlar yine barışıp oynayacak ben bunu demek istedim bir iki arkadaşım çocuklarıyla bize geldiklerinde önceden girecekleri odaları kilitlerim ortada onların ilgisini çekecek ne var ne yoksa kaldırırım vee senin arkadaşının yaptığı gibi hep kendi çocuğunu haklı gördüğünden bende bir ev sahibi olarak ses çıkaramadığımdan onlar gelmeden çocukları anlaştıkları bir arkadaşlarının evine gönderirim taaaaki onlar gidene kadar

çocuk için arkadaşa kızılırmı ,adı üstünde onlar çocuk dakikaları dakikalarına uymaz,onlar anlaşamıyo diye ben arkadaşımımı atayım yani olacak şey değil,o erkek diğeri kız elbette anlaşamıycaklar,ikiside kız yada ,ikiside erkek olsaydı anlaşırlardı.biz 3 komşuyuz hepimizin toplamda 6 çocuğu var biri büyük o pek katılmıyo toplandıkmı ev curcuna olur şikayetler havada uçuşur,napcaz birbirimizemi küscez yani ben kendi çocuğumu o kendi çocuğunu uyarır,birdaha gelmemekle yada gitmemekle uyarırız susarlar ama 5 dakika sonra gene hır gür hep aynı onlar çocuk 5 dakika sonra barışırlar,olan bizim komşuluğumuza olur.biraraya getirmeyin arkadaşım herkezin evladı kendine kıymetli,cinsiyetleri farklı zaten anlaşmaları mümkün değil.çocuklarınız okuldayken görüşün bence.
Arkadaşım zaten yıllardır bu düşünce yüzünden dolmaya başladım kesinlikle senin gibi düşünüyorum ama sürekli suçlanan bir çocuğun olunca ve tarafsız baktığıma eminim suç yok ortada şikayet etmeye alışmış bir kız var.Annesi şikayet etme diye kızsa sorun kalmıycak ama benim kızım hassas bilmem ne diyip duruyor.Zaten son görüşmemizde kız şikayetle geldiğinde ben oğluma bakarak şikayet etmeyin birbirinizi iyi geçinin diye kızdım arif olan anlar misali.Rengi kaçtı kalkıp gidiyim ister bi hali vardı nitekim kalkıyorum dediğimdede otur biraz daha falan demedi.
A ma işte yılların arkadaşlığı kestirip atamıyorsun zor oluyor böyle böyle sonlanacak benide bu çok üzüyor

arkadaşınızın çocuğunu yetiştirme tarzına hiç bir şey yapamazsınız...
yanlış yada doğru inandığı şekilde yetiştiriyor yavrusunu...
anladığım kadarıyla sizin arkadaşınızlaprobleminiz var... siz kendi aranızdaki problemi çözmek yerine sekiz yaşındaki oğlunuzdan büyük adam gibi davranmasını bekliyorsunuz ...
o sizi model alırken...
bence sizin tavrınız da yanlış...

X