Lise Yorum ve Soruları Liselerde dil blm

Bence dil dölümü düz lisede çok zor okumak. En iyisi sözel seçsin.. Hem mesleki açıdan o kadar da dar sayılmaz.. Benim arkadaşım radyo ve televizyon bölümünde okuyor özel bir ünide burslu adamlar iş imkanı bile tanıyorlar.. Bence yapamıyorsa matematik kesinlikle sözel derim.!

zaten bi öğrenci matematik yapamıyorum diye dil seçicekse hemen vazgeçsin. dil okumak için dili sevmek gerekir.
ben şahsen çok seviyorum boshayallersmile bayanssulusmile

dil bölümünü kaçış olarak görenlere gerçekten üzülüyorum
bu bölümü okumak için dili sevmek ve tabi ki emek vermek vermek gerekiyor
ama ilk önce sevmek çünkü sevmeyen kişi bu bölümde tutunamaz
ha mezun olmasına olur ama sonrasını getiremez
ilkokuldan itibaren ingilizceye resmen aşıktım
ortaokulda bu aşkımı hocam sağolsun daha da arttırdı
liseye başladım hazırlıkta ingilizce sevgim kat be kat arttı
tabi ki dil seçtim
çok güzel bir puanla çok güzel bir ünv.de burslu ingiliz dili ve edebiyatı okudum
iyi ki dil seçmişim ve iyi ki bu bölümü okumuşum
formasyonumu da aldım öğretmenlik sorunum da yok
her yerde yapabilirim
bunun dışında çalışma alanı dar olan diyenler var ama ben katılmıyorum buna
benim önümde çok geniş bir iş alanı var
ve dil bölümünden kendini geliştirerek mezun olanlar için iş dünyasında gerçekten çok geniş bir yelpaze var

kızlar bence normal bir lisede dil bölümünde başarı sağlamak gerçekten extra bir emek ister,sakın kimse bunu kaçış olarak görmesin.Ben de ing. öğretmeniyim.ing.dili ve edebiyatı mezunuyum ama ingilizce benim için tutkuydu ve süper lisedeydim.dil sınavında 3 yanlış,össde bir yanlışla ege ing. dili ve edebiyatını kazanabildim.gerçekten zor bir bölüm,çok sağlam bir temel gerekiyor başta.

Dil bölümü..Ben resmen aşığım ingilizceye.Daha lise 1 öğrencisiyim ve 15 yaşındayım.Upper seviyedeki kitabı okuyabiliyorum.Ve mütercim-tercüman olmayı herşeyden çok istiyorum.Önüm açık değil biliyorum.Anadolu ve anadolu öğretmen liseleri bizi 3e katlar.Ama herşey azme bakıyor.Dil sabır ve herşeyden önce sevgi ister.Matematikde yapamıyorum diye seçmeyin dil bölümünü.Çünkü bir dilinde kendine göre ayrı zorlukları vardır emek ister...

X