40 Mevldnde neler yaplr?

tatlım çok kalabalık olmayacaksa kaldırırsın her zaman misafir ağırlıyoruz
ama kalabalık olursa zor olur tabi
çok fazla bişe yapmana gerek yok bence ben kavurmalı pilav revani baklava ayran vermiştim
oralarda otursaydım gelirdim ama istanbulun öteki ucundayım beylikdüzü:KK43:(

ıkramın sana kalmıs cnm...kalabalık olmıcaksa kaldırırsın tekbasına zor olurda kalabalık olmıcakasa yaparsın bencede bı dua mewlut sart yanii..şimdiden hayırlı olsun tatlım mewludunuz...
ıkrama gelınce sana kalmıs tatlım..poğaca tek az gelmezmı cnm ya
bızde burda pılaw ustu tavuk baklawa yada pıde ayran tulumba tatlısı falan werıoruz mewlutte...hangısı kolayına gelırse..
poğaca yapcaksanda yanına bıkacbişi daha yap tatşlı felan daha ıı olur bence...:lepi:

tatlım çok kalabalık olmayacaksa kaldırırsın her zaman misafir ağırlıyoruz
ama kalabalık olursa zor olur tabi
çok fazla bişe yapmana gerek yok bence ben kavurmalı pilav revani baklava ayran vermiştim
oralarda otursaydım gelirdim ama istanbulun öteki ucundayım beylikdüzü:KK43:(

Kapıya kadar hazır tek kişilik paketlenmiş olarak ve sıcak olarak getiriyorlar. Güzel bir şey.

ılk oğlumda pılav tavuk baklava ayran sarma vermıstık
ıkıncı oğlumda pıde sarma tulumba tatlısı ayran verdım ıkı cocuk olunca cok ugrasamıyorsun şimdi 3.gelıyor bu sefer lokantayla anlascak eşim evde tatlı ve sarma harıc hıc bır sey yapmayacam malum 3cocukla daha zor olacak:)) bırde gelenlere kucuk hadıyeler hazırlamıstık evde bolcaa havlum ve tulbentım vardı ceyızımden paketledık hasır sepetın içine koyduk mısafırlerımıze ıkram ettık

bende ogluşuma mevlüd yapcam inşallah.Şimdiden planlamaya başladım...
20 25 kişilk filan olacak.ewde pasta börek gibi bişeyler yapacagızz ikram etmek için.işte yanına tatlı sarma filan..
Ayrıca oğluşuma bebek şekeri yaptırcam,mevlüd şekeri düşünüyorum ayrıca...lohusa şerbetide yapcamm misafirlere ikramlık..
birazda odayı filan süslücem:KK70:
Daha farklı fikirleri olan varmı?

bnm bildiğim kırk mevlüdünde kavurma yada tavuk bütçeye bağlı pilav ile tatlı,sarma,ayran verilir bebek şekeri yaptırılır bebek odası güzel süslenir :) loğusa şerbeti yapılır şöyle süslü loğusa kadehlerinde dağıtılır kuran okutulur mutlaka hem eve bereket olur olabiliğince çok kişi olunca yorgunluk oluo ama çok güzel oluo abimin çocuğunun 100 kişiye yakın vardı kalabalık çok güzel oldu tabi brz bebişimiz sıkıldı çok ağladı nazara geldi bunuda göze alıosanız mevlüt iyi bişi :)

Oğlumun 40 mevlüdünde etli pilav,tatlı,ayran ikram etmiştik bebek şekerinin yanında lohusa şerbeti ve bebek kurabiyesi de yaptırıp dağıttım özellikle kurabiyelere herkes bayıldı iyi ki yaptırmışım diyorum o yüzden..tadı da çok lezzetliydi hatıra olarak da 1 2 tane saklıyorum :) fikir olsun değişik bişeyler yapmak isteyenlere fotoğrafını göstereyim.. kurabiyeyi facede şeker tadında cookies diye bir sayfa var ordan yaptırmıştım..
$379254_200015480136610_469417173_n.jpg

Son düzenleme:
Oğlumda tavuklu pilav ayran tatlı gül suyu ve çikolata ikram etmişik çok kalabalıktı bizde saten gecelik giyildiği için öyle giymiştim
ikincide daha az kişi çağırıcam kıymalı pide ayran tatlı gül suyu ve lokum ikram edip güzel süslü magnetler hazırlayıp vermeyi düşünüyorum kıyafetimde daha şık bi şeyler seçerim kızımada öncesinde kına yakıp mevlüd kıyafeti giydiricem inşallah:nazar:

X