Aile Planlaması İlk gece ve hamile kalma korkusu..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

unattainable

bitter
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2009
180
0
36
Kızlar merhaba,3 hafta sonra dugunum var ılk gecede hamıle kalmak cok oluyormus ama bız ıstemıyoruz kesınlıkle sımdı cocuk.1 sene sonra falan..Ya o gece bısey olursa ne yapmalıyım kı?Ayrıca cok can yanıyormu?:nazar:

yani korunursunuz ve hamile kalmazsınız.
bu kadar büyük bir sorun değil bu.
o gece eşiniz korunsun sonra doktora gidip kendinize uygun bir doğum kontrol hapı alabilisiniz.

acı konusuna gelince ise kendinizi kasmakla oaeantılı.
rahat olun..

Tşk ederım yardımlarınız ıcın.
Pekı dugunden once,hap kullanmaya baslayanlar var oyle daha mı ıyı?kılo aldırıyormu cıdden

merhaba canım ben evlendikten sonra bi daha adet görmeyen biri olarak yorum yapmak istedim.eşim korunanların sonradan çocuğu olmayabiliyomuş biz korunmayalım dedi ama ilk geceden hamile kaldığımı sanmöıyorum çünkü işlem bittikten sonra ileriye gidilmiyo bırakıyo başaklarının nasıl bilmiyorum ama biizmki öyleydi korkuya gelince hiç korkma bazıları duymuyo bile

Tşk ederım yardımlarınız ıcın.
Pekı dugunden once,hap kullanmaya baslayanlar var oyle daha mı ıyı?kılo aldırıyormu cıdden

Bende düğünden 1 ay önce bitkisel az yan etkili doğum kontrol hapına başlamıştımm.Sonra düğünden sonra 2 ay kullandım.İlacı bıraktımm zararları var çünküü.şakkıdışakkıdı

ya kizlar niye oyle diyosunuz evliligin ilk zamanlarinda korunup da cocuk sahibi olan cok kisi var yani..
doktora danisman en mantiklisi bence

bence eşin korunsun hem ilk gece korkusu hemde bu korunma derdi hepsini sen üstlenme sonra hep sana kalır eşine söle çaresine baksın kendini de kasma

kadınların hamile kalma ihtimalinin olduğu belli günler var.. regleriniz düzenli ise o günleri hesaplayabilirsiniz.. nette bununla ilgili açıklamalar var..
acıya gelince, bu senin elinde olan bir şey.. acıyacak diye kendini şartlandırma ve kasma.. eğer kasarsan acır.
mululuklar diliyorumm..

Canim bende ilk gunden hamile kalanlardanim ustelik dugun gunu reglim baslamisti ama o ay sonu hamileydim hemde ikizlere.Ama biz istiyorduk bilerek korunmadik.Ama bencede ilk doguma kadar hap kullanma derim.Ben dogumdan hemn sonra hap kullanmaya basladim ama emzirdigi icin etkis ancak %90 idi yani hamile kalmam gene yuksekti fakat hic birsey olmadi.Yani gercekten ilk bebege kadar kullanma diyorum oldukca etkili bu ilaclar sonradan cocuk olma durumu olamayabilir.yani en azinda sen isterdin hemen olamaz.esin korunsun.

bakın benim kafam yine allak bullak oldu.ben de böye bi sayfa açtım ve ordaki herkes bana hap kullanmamı önerdi.sonra jinekoloğa gittim ve o da hap verdi.bahsi geçen durumların( bıraktıktan sonra gebe kalamama gibi) hapla değil kişinin kendiyle alakası olduğunu söyledi.ben 3 gündür kullanıyorum.2 kutu falan içmeyi düşünüyorum,sonra eşim korunsun.(ayrıca benim de düğünüme tam 3 hafta var demek ki aynı gün evleniyoruz:)

korunursun canım doğum kontrol hapı iç bence. yalnız uzun süre kullanılırsa zararlıymış. zaten birkaç ay sonra dr gidersin sana uygun korunma şeklini söyler. ilk gece hamile kalan çok ama biz 3 senedir uğraşıyoruz bizde ilk geceden korkup prezervatif kullanan bir çifttik ama bak 3 sene bitiyor bile hala bebiş yok. şimdiki aklım olsaydı hiç korunmazdım ve hemen doktora giderdim.

canım ben biraz açık yazıcam çünkü ben aynı şekilde yaptım ve hiç bir sıkıntım olmadı ve şuan 8 aylık bir kızım var benim tavsiyem zaten ilk kan geldikten sonra ilişkinin devamını getirmeyin en az 24 saat zaman geçmeli yoksa kanamalar çoğalır sonrasında psikolojik olarak kasılmaların başlar ve çok acı duyarsın ve sen asla uzun süre hap kullanma eğer yapabilirseniz geri çekilme yapın yada eşin korunsun ilk çocuk olsun ve sütten kesilene kadar asla hap kullanma eğer ilk çocuga kadar hap kullanırsan gebe kalman riske girer ve gebe kalsan bile bebişe etkisi olabilir hormon bozukluğu yapabilir belki.

ayrıntıları sana özel mesaj yazayım.

canım ben biraz açık yazıcam çünkü ben aynı şekilde yaptım ve hiç bir sıkıntım olmadı ve şuan 8 aylık bir kızım var benim tavsiyem zaten ilk kan geldikten sonra ilişkinin devamını getirmeyin en az 24 saat zaman geçmeli yoksa kanamalar çoğalır sonrasında psikolojik olarak kasılmaların başlar ve çok acı duyarsın ve sen asla uzun süre hap kullanma eğer yapabilirseniz geri çekilme yapın yada eşin korunsun ilk çocuk olsun ve sütten kesilene kadar asla hap kullanma eğer ilk çocuga kadar hap kullanırsan gebe kalman riske girer ve gebe kalsan bile bebişe etkisi olabilir hormon bozukluğu yapabilir belki.

canım, doktorlar hap için kısırlık yapmaz diyor. 3 ay sonra doğurganlık geri gelir diyor ve geliyorda. Zaten problemli olan bir çift hapla korunmuşsa bunu hapa bağlayabiliyor.
Ayrıca doğum kontrol hapı rahim ve yumurtalık kanserine olumlu etki ediyor ve düzenli kullanımda riski düşürüyor.

Ama meme kanserine yakanlanmaya çok az + yönde etki ediyor. Zaten damar problemleri olanlar ve memede kitle olanlar kullanamıyor.

Size bunu doktorun söylediğini sanmıyorum. Bence ortada yanlış anlaşılma var. Bir araştırın isterseniz. Hapın yan etkileri hiç bir zaman doğurganlık üzerine değil çünkü.

Sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör:

yapmayın arkadaşım lütfen geri çekilme doğum kontrol yöntemi değildir. a.s.

sizde lütfen doktora gidip sizin için en doğru doğum kontrol yöntemini öğrenin.kaydirigubbakcemile5

X