Ojenin abuk kurumas iin forml bilen varm?

DESPO

HATALIYSAM editöre bildir
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2009
1.910
2
birde ojeleri nasıl bir ortamda saklamalıyız.buzdolabındada saklasam oda sıcaklığındada saklasam ojelerim çok çabuk koyulaşıyor ve dolayısıyle sürülmüyor.çöpee....

ben buzdolabında saklıyorum bozulmuyor aslında.koyulaşan ojelerine de bir iki damla aseton damlatabilirsin.koyulaşan ojeni çözündürecektir.

Saç kurutma makinesinin soğuk modunda 1-2 dk. beklet..hemen kurur..

Konu başlığıyla içeriği farklı ama, sürdükten sonra kuruması için fıs fıs şeklinde kolonya sıkabilirsin.

ojenin icerisine aseton dokmek cok yanlis cunku ojeyi cabuk bozuyor ve cope

bence de eskiden yapardım aseton dökerek ojeyi açma işlemini, sakın yapmayın ojenin hem rengi bozuluyor hem de kalitesi düşüyor. ojeler için bulunması çok zor olmayan oje incelticiler (tam olarak ne deniyor bilmiyorum oje çözücü, inceltici, açıcı vb. gibi bişeyler) var. bunlar zarar vermez ojelere, hatta çok sık takip ettiğim bir blogda yüzlerce renk ojesi olan bir kız da 3-4 yıllık donmuş ojelerini bu incelticilerle açıp sürüp resim koymuştu, sonuç mükemmelll!!!

çabuk kuruması için parmaklarını musluktan akan soğuk suya tut hemen kurur

ben de soğuk suyun altına tutularak çabuk kurutuldugunu biliyorum

ojelerini buzdolabında saklayabilirsin uzun ömürlü olması için yada sıcak olmayacak serin bi yerde bekletebilirsin
kuruyan ojeler için oje incelticileri denemeni tavsiye ederim
çabuk kuruyan ojelerden tercih etmiyorsan eğer saç kurutma makinesinin soğuk fanını, soğuk suya ellerini tutmanı
yada bitmiş bir deodorant şişesiyle hava üfleterek çabucak kurutabilirsin
bunların üçünüde denediğim iin tavsiye edebilirim :lepi:

fLormarın ojeLeri hemen kuruo ayrıca suyun altında bekletin azcık ozamanda hemen kuruo.

bence en etkili yöntem buzlu suda bikaç dakika ellerimizi bekletmek bi yerde okumustum...

bende musluğun altında tutuyorum 1-2 dk...hemen kuruyor:))))

bazende saç kurutma makinesinin soğuk fanını çalıştırıp,o şekilde kurutuyorum...

ikiside mükemmel sonuç veriyor...ama birde,özellikle yurt dışında çok kullanılan ama türkiyede bazı yerlerde bulunan,oje kurutmak için özel spreyler var(deodarant gibi düşün)
30 cm uzaktan sıkıyorsun ve o anda kuruy-tuyor süper bişi....ama her yerde yok:sinifsinif:

ince sürdüysen yani bikat falan sürdüysen suyun altında hemen kuruyo ama iki kat kalın sürdüysenn ojenin şekli yamuluyo suyun altında:)

X