Ltfen yardm edin

sessizimm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2009
94
0
47
Ben yaklaşık 10 yıldır yurtdışında yaşadım 20-30 yaşlarım arasında. Türkiyeye dönmeye karar verdim ve şuanki eşimle tanıştım. 6 ay sonra evlendik. Herşey yolunda gidiyordu ilk zamanlar. O evlenmeden önce dolandırıldı ve bütün parasını kaybetti fakat ben ona hep destek oldum bu durumu atlatması için. Paranın önemi hiçbirzaman olmadı benim hayatımda.
Sorunlarımız saçma nedenlerle başladı. Eski beraber olduğu kadına attığı mesajları yakaladım. Onların masum mesajlar olduğunu söyledi hep ve birdahada atmadı. Yada ben öyle biliyorum. Aşırı kıskançlıkları başladı dolayısla benimde ama hep sevgi vardı aramızda. Ailesine yakın olmamakla surat asmakla suçladı beni hem ailesine hem arkadaşlarına. Oysa benim evliliğe alışma süresince yaşadığım sıkıntılardan da belki içime kapandım. Ailesine hiçbir zaman saygısızlığım olmadı.
Evlendiğimizin ertesi günü üst kattaki çok yakın arkadaşını kahvaltıya çağırdı ve surat astım yada haber vermeden bu adamla çıktı geldi surat astım.Sadece kötüleri hatırladı ve asla yaptıklarımı görmedi.
Geçenlerde ona gelmiş bir mesaj gördüm facebook hesabında. Bu hiç tanımadığım kadın ona "O kadar resim eklemişsin benim hiçmi değerim yok benimkini eklememişsin " yazmış. Bu kim diyince eski işyerimden bir arkadaşım. Anlamadım niye böyle yazmış dedi. Cevap olarakta "ne resmi " yazdı. Haftalar sonra bir akşam otururken Facebook a girdiğini gördüm ve mesaja cevap gelip gelmediğini sordum. Tedirgin bir hali vardı alıp baktım mesaja. Bir sayfa yazışmışlar. Nasılsın iyimisin vs...Ama asla benim adım bile geçmiyor bu konuşmada. Evlenmiş hayırlı olsun tek kelime yok. Son cümlesin de kadın "Ahmetim çok özledim.Görüşelim" yazmış. Buda tamam hafta içi araşalım öptüm yazmış. Bunu görünce sakin durabilecek,olgun olabilecek kadın dünya üstünde olduğunu sanmıyorum. Tepki gösterdim bağırdım elimde olmadan. Ama asla hakaret etmedim. Tek istediğim o mesajın sonunda "tamam eşimlede tanışmış olursun yazısını görmekti.".Kavga büyüdü ve bana vurmaya başladı susmam için. Kollarıma vurmaya kendine vurmaya başladı. Herşey çok çirkindi.
Ertesi gün tüm sorunlarımızı teyzesiyle konuşmayı teklif ettim yuvamı kurtarmak adına. Benim kollarım mosmor bir şekilde. O devamlı bu iş bitti diyip duruyordu. Teyzesine gittik durumu anlattık ve teyzesi bana sen oğlumuzu kışkırtmışsın ve bunu yapmış. Biz oğlumuzu sokakta bulmadık. Senide kızoğlankız almadık. Seninde hayatında birileri oldu geçmişte. Bu iş bitmiştir diyip beni gecenin bir vakti gönderdiler. Evden çıktım eşim arkadan geldi ve seni annene bırakıcam dedi. İstemediğimi ben evime gidip sessizce oturmak istiyorum dedim. Tamam gidelim ama bu iş bitti dedi.
Eve geldik konuşmaya çalıştım konuşmadı. Devamlı bu iş bitti dedi. Neden boşamıyorsun dedim. "Kötü biri olduğunu bilsem herşeyimi satar boşarım " dedi.
Şimdi 4 gün geçti hala benimle konuşmuyor. Gitmemeimi istiyorsun dediğim de ben kimseye git demem. Ama bu iş bitti diyor. 10 dk sonrada seviyorsan susar oturursun diyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Neden beni kesinlikle istemediğini söyleyip boşanmıyor seviyorsan sus otur sevmiyorsan git bosanalım diyor. Kafam allak bullak. Günlerdir yemek yiyemiyorum uyuyamıyorum. Ölümle yaşam arasında gidip geliyorum. Konuşacak hiçkimsem yok. Yardım istiyorum. Onun evinde ev arkadaşı gibi oturuyorum. Eve geceyarısında gelip uyuyor suratıma bile bakmıyor. Lütfen yardım edin. Çaresizim. Korkuyorum bu acıyı kaldıramam diye. Suç varsa ortada karşılıklı olduğunu biliyorum ama beim üstüme kaldı herşey.
Yardım bekliyorum

evliliğinizde bişey kalmamış saygıyıda sevgiyide bitirmişsiniz...
ne hakla teyzesi sana seni kız almadık diyebiliyor ki..
neden hala o evdesiniz????
bitmiş olan bir evliliği hala neden sürdürüyorsunuz???

Biliyorum ne onursuz ne gurursuz diyorsunuz ama seviyorum ve çok yalnızım Ailem boşanmalarla dolu. Bu yuvayı kurtarabileceğimi biliyorum ama bana yaklaşmıyor bile. Benden bana vurduğu gece için özür bile dilemedi insanlık adına. Eğitimli gayet güzel işi olan bir kadınım. Bu tür olaylara nasıl bir kadın katlanır hala oturur derdim bende ama şu an çok şaşırıyorum ki o durumdayım. Teşekkürler yorumlarınız için. Benim için bu evde oturmak kolaymı sanıyorsunuz. Ölüm bu kadar acı veremez. Beni görmemek için eve gelmemesi, kocamın nerede olduğunu bilmemem,gecenin bir vakti gelip uyuması beni öldürüyor.
Dün gece koltukta uyumuşum gelip üzerimi örttü. Acır gibi bana. Yatağa gittiğimde yanlışlıkla kolum değdi ve gidip salonda uyudu. Bittimi diyorum kendime bu kavgadan daha 1 hafta önce o kadar güzeldiki herşey bittiğine de inanamıyorum. Telefonunda hala karıcım yazıyor ismim yada arabasında benim tokam asılı. Bu sabah çıkarken ben çıkıyorum dedi. Yarın babalar günü babana gidelim dediğimde bana ailesine rol yapamayacağını söyledi. ışimiz var deriz dedi ve çıkıp gitti. Çokmu zayıf bir dönemimdeyim bilmiyorum ama çok seviyorum bu adamı ve ne yapmaya çalıştığını da anlamıyorum. Delirmek üzereyim düşünmekten...çok yalnızım en kötüsü.

ben olsam bir dakika bile durmam büyük konuşmayım ama öyle erkeklere kedi gibi olursan yaranırsın yada ipleri eline almayı bileceksin sakın kedi gibi kıvrılıp susma git yoluna oda ne halt ederse etsin

canım sevgi aşk tek başına yeterli olmuyor neyazıkki özellikle evlilikte hiç kimse mutsuz olmak için evlenmez kendini daha fazla yıpratma eğer seviyorsa gelir zaten peşinden ylvaran sen olma

Ben yaklaşık 10 yıldır yurtdışında yaşadım 20-30 yaşlarım arasında. Türkiyeye dönmeye karar verdim ve şuanki eşimle tanıştım. 6 ay sonra evlendik. Herşey yolunda gidiyordu ilk zamanlar. O evlenmeden önce dolandırıldı ve bütün parasını kaybetti fakat ben ona hep destek oldum bu durumu atlatması için. Paranın önemi hiçbirzaman olmadı benim hayatımda.
Sorunlarımız saçma nedenlerle başladı.
hep ve birdahada atmadı.
Yada ben öyle biliyorum. Aşırı kıskançlıkları başladı dolayısla benimde ama hep sevgi vardı aramızda. Ailesine yakın olmamakla surat asmakla suçladı beni hem ailesine hem arkadaşlarına. Oysa benim evliliğe alışma süresince yaşadığım sıkıntılardan da belki içime kapandım. Ailesine hiçbir zaman saygısızlığım olmadı.
Evlendiğimizin ertesi günü üst kattaki çok yakın arkadaşını kahvaltıya çağırdı ve surat astım yada haber vermeden bu adamla çıktı geldi surat astım.Sadece kötüleri hatırladı ve asla yaptıklarımı görmedi.
Geçenlerde ona gelmiş bir mesaj gördüm facebook hesabında. Bu hiç tanımadığım kadın ona "O kadar resim eklemişsin benim hiçmi değerim yok benimkini eklememişsin " yazmış. Bu kim diyince eski işyerimden bir arkadaşım. Anlamadım niye böyle yazmış dedi. Cevap olarakta "ne resmi " yazdı. Haftalar sonra bir akşam otururken Facebook a girdiğini gördüm ve mesaja cevap gelip gelmediğini sordum. Tedirgin bir hali vardı alıp baktım mesaja. Bir sayfa yazışmışlar. Nasılsın iyimisin vs...Ama asla benim adım bile geçmiyor bu konuşmada. Evlenmiş hayırlı olsun tek kelime yok. Son cümlesin de kadın "Ahmetim çok özledim.Görüşelim" yazmış. Buda tamam hafta içi araşalım öptüm yazmış. Bunu görünce sakin durabilecek,olgun olabilecek kadın dünya üstünde olduğunu sanmıyorum. Tepki gösterdim bağırdım elimde olmadan. Ama asla hakaret etmedim. Tek istediğim o mesajın sonunda "tamam eşimlede tanışmış olursun yazısını görmekti.".Kavga büyüdü ve bana vurmaya başladı susmam için. Kollarıma vurmaya kendine vurmaya başladı. Herşey çok çirkindi.
Ertesi gün tüm sorunlarımızı teyzesiyle konuşmayı teklif ettim yuvamı kurtarmak adına. Benim kollarım mosmor bir şekilde. O devamlı bu iş bitti diyip duruyordu. Teyzesine gittik durumu anlattık ve teyzesi bana sen oğlumuzu kışkırtmışsın ve bunu yapmış. Biz oğlumuzu sokakta bulmadık. Senide kızoğlankız almadık. Seninde hayatında birileri oldu geçmişte. Bu iş bitmiştir diyip beni gecenin bir vakti gönderdiler. Evden çıktım eşim arkadan geldi ve seni annene bırakıcam dedi. ıstemediğimi ben evime gidip sessizce oturmak istiyorum dedim. Tamam gidelim ama bu iş bitti dedi.
Eve geldik konuşmaya çalıştım konuşmadı. Devamlı bu iş bitti dedi. Neden boşamıyorsun dedim. "Kötü biri olduğunu bilsem herşeyimi satar boşarım " dedi.
Şimdi 4 gün geçti hala benimle konuşmuyor. Gitmemeimi istiyorsun dediğim de ben kimseye git demem. Ama bu iş bitti diyor. 10 dk sonrada seviyorsan susar oturursun diyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Neden beni kesinlikle istemediğini söyleyip boşanmıyor seviyorsan sus otur sevmiyorsan git bosanalım diyor. Kafam allak bullak. Günlerdir yemek yiyemiyorum uyuyamıyorum. Ölümle yaşam arasında gidip geliyorum. Konuşacak hiçkimsem yok. Yardım istiyorum. Onun evinde ev arkadaşı gibi oturuyorum. Eve geceyarısında gelip uyuyor suratıma bile bakmıyor. Lütfen yardım edin. Çaresizim. Korkuyorum bu acıyı kaldıramam diye. Suç varsa ortada karşılıklı olduğunu biliyorum ama beim üstüme kaldı herşey.
Yardım bekliyorum

Biliyorum ne onursuz ne gurursuz diyorsunuz ama seviyorum ve çok yalnızım Ailem boşanmalarla dolu. Bu yuvayı kurtarabileceğimi biliyorum ama bana yaklaşmıyor bile. Benden bana vurduğu gece için özür bile dilemedi insanlık adına. Eğitimli gayet güzel işi olan bir kadınım. Bu tür olaylara nasıl bir kadın katlanır hala oturur derdim bende ama şu an çok şaşırıyorum ki o durumdayım. Teşekkürler yorumlarınız için. Benim için bu evde oturmak kolaymı sanıyorsunuz. Ölüm bu kadar acı veremez. Beni görmemek için eve gelmemesi, kocamın nerede olduğunu bilmemem,gecenin bir vakti gelip uyuması beni öldürüyor.
Dün gece koltukta uyumuşum gelip üzerimi örttü. Acır gibi bana. Yatağa gittiğimde yanlışlıkla kolum değdi ve gidip salonda uyudu. Bittimi diyorum kendime bu kavgadan daha 1 hafta önce o kadar güzeldiki herşey bittiğine de inanamıyorum. Telefonunda hala karıcım yazıyor ismim yada arabasında benim tokam asılı. Bu sabah çıkarken ben çıkıyorum dedi. Yarın babalar günü babana gidelim dediğimde bana ailesine rol yapamayacağını söyledi. ışimiz var deriz dedi ve çıkıp gitti. Çokmu zayıf bir dönemimdeyim bilmiyorum ama çok seviyorum bu adamı ve ne yapmaya çalıştığını da anlamıyorum. Delirmek üzereyim düşünmekten...çok yalnızım en kötüsü.
1.Eski beraber olduğu kadına attığı mesajları yakaladım. Onların masum mesajlar olduğunu söyledi

balık baştan kokmuş. ne demek eski kız arkadaşla sevgilisiyle ,mesajlaşmalar. masumu mu var bunun. evli adamın masumda olsa ne hakkı var eski sevgilisiyle görüşmeye.
birinci taviz verilen. yanlış..çok hemde... göz yummayacaktınız buna.
2.Ahmetim çok özledim.Görüşelim" yazmış. Buda tamam hafta içi araşalım öptüm [/COLOR]yazmış
elin kadını, sizin kocanızla mesajlaşırken AHMEDıM diyecek. nasıl yani. bu ne demek Allahaşkına. birde görüşme isteğini kabul edecek eşiniz.
ve haklı olarak tepki gösterincede kollarınızı morartıncaya kadar sizi dövecek. bak bak küçük beye... maşallah...
3.teyzesi bana sen oğlumuzu kışkırtmışsın ve bunu yapmış. Biz oğlumuzu sokakta bulmadık. Senide kızoğlankız almadık. Seninde hayatında birileri oldu [/COLOR]geçmişte. Bu iş bitmiştir diyip beni gecenin bir vakti gönderdiler.

o teyze denen müsvette ,sizi geçmişiniz yüzünden rencide edecek vede yeğenine ahmedim diyen bir kadın varken onun haklı olduğunu söyleyip,birde dayak yiyen siz olduğunuz halde sizi evden gecenin bir yazısı gönderecek. bu arada namusunuza söylenen hakaretide unutmamak gerek. o da ayrı bir olay..
5. Eve geceyarısında gelip uyuyor suratıma bile bakmıyor.
beyefendi bekarlar gibi eve geç gelecek. hem suçlu hem güçlü birde kaprisler yapacak......
6."]Eğitimli gayet güzel işi olan bir kadınım
ve siz eğitimli ekonomik özgürlüğü olan biri olarak bu saygısız ,bu aşağılayıcı hareketlere göz yumacaksınız...
nedir bu Allahaşkına.
önce onu o evden siz yollayın. onun evi demişsiniz.
hayır. o ev onun evi değil, ikinizin, evi. sizle olmak istemeyen o ise çeker gider. siz değil o evi terketmeli. bunu söyleyin.
ve de bitmiş olan bu evlilik içinde kendinizi aşağılatmayın artık. gururlu olun. size bu yapılanları da hazmetmeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
okypete ve hepinize yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ediyorum. Neden bilmiyorum bu adamı seviyorum hala. Kendimi suçluyorum annesine babasına daha yakın olabilirdim diye ama haftanın 6 günü çalışıyorum vakit bulamadım.Bana ne yapmak istediğini anlamıyorum. Bitti diyip neden benimle aynı yatakta düşman gibi uyuyor yada seviyorsan sus otur diyor yada tel dan ismimi değiştirmemiş .Bunları yaparken neden hala bana hesap verme hesap sorma bitti diyor. ıkileme sokuyor.neden...Ikıncı suçlu hissettiğim nokta daha once asla gec gelmedı bu yazıstıgı kadınlada kotu nıyetle yazısmadıgını bılıyorum ama cok tepkı verdım bagırdım cagırdım. Bunlarda benı bu evde tutan nedenler....Yanlızlıgımı paylastıgınız ıcın tesekkurler.

eşin senı döverek suç bastırmış canım. erkekler köşeye sıkışınca kadınlar gıbı ezilip ağlamazlar, suç bastırır daha yuksek sesls konuşur, yumruklar, çılgına dönerler, yorulduklarını ve bıtmesı gerektıgını söylerler. hayat senın hayatın ama benım hayatım olsa kararım net ve kesın olurdu. giderdim. olamazdı. bır daha ne kavganıza ne sevgınıze 3. kişiyi şahıt yapma canım. bu en buyuk hataların başında gelır. devam da edeceksenız aşagıya ınen saygıyı yukseltmek en önemlı sorununuz bence.

okypete ve hepinize yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ediyorum. Neden bilmiyorum bu adamı seviyorum hala. Kendimi suçluyorum annesine babasına daha yakın olabilirdim diye ama haftanın 6 günü çalışıyorum vakit bulamadım.Bana ne yapmak istediğini anlamıyorum. Bitti diyip neden benimle aynı yatakta düşman gibi uyuyor yada seviyorsan sus otur diyor yada tel dan ismimi değiştirmemiş .Bunları yaparken neden hala bana hesap verme hesap sorma bitti diyor. İkileme sokuyor.neden...Ikıncı suçlu hissettiğim nokta daha once asla gec gelmedı bu yazıstıgı kadınlada kotu nıyetle yazısmadıgını bılıyorum ama cok tepkı verdım bagırdım cagırdım. Bunlarda benı bu evde tutan nedenler....Yanlızlıgımı paylastıgınız ıcın tesekkurler.

neden sana kendini suçlu hissettiriyor asıl suçlu olan kendisiyken..
nasıl bi psikolojik işkencedir bu..
herşeyi anlarım..küsmek,konuşmamak,ama dayak atmak ne oluyor..
Bu adamı hala seviyorum diyorsun...o da seviyosan sus otur diyor zaten:
bu ne demek...bundan sonraki kavga ve dayaklarda susup oturacaksın demek..
Aşk,sevgi güzel şeyler..ama hayat o kadar kısa ki...
hayatı başkalarına zindan eden ve bu hayatta sadece kendileri varmış gibi yaşayanlara inat...gerekeni yapmalısın..
Ama seviyorum diyosun ya..işte bu yüzden sana yardımcı olamıyoruz..
Sevgi,aşk biter...yerine daha iyisi de pekala çıkar insanın karşısına ama..ömür biter..o zaman ne yapıcaksın..??

Yaptığından pişman olduğunu ve birdaha yapmayacagını ve bunu yapabılecek bırı olmadığınıda bılıyorum. Cokmu bagırdım gecenın bır vaktı cokmu ustune gıttım dıyorum. Adam zaten ıflas etmıs kotu durumda dıyorum kendıme.

okypete ve hepinize yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ediyorum. Neden bilmiyorum bu adamı seviyorum hala. Kendimi suçluyorum annesine babasına daha yakın olabilirdim diye ama haftanın 6 günü çalışıyorum vakit bulamadım.Bana ne yapmak istediğini anlamıyorum. Bitti diyip neden benimle aynı yatakta düşman gibi uyuyor yada seviyorsan sus otur diyor yada tel dan ismimi değiştirmemiş .Bunları yaparken neden hala bana hesap verme hesap sorma bitti diyor. ıkileme sokuyor.neden...Ikıncı suçlu hissettiğim nokta daha once asla gec gelmedı bu yazıstıgı kadınlada kotu nıyetle yazısmadıgını bılıyorum ama cok tepkı verdım bagırdım cagırdım. Bunlarda benı bu evde tutan nedenler....Yanlızlıgımı paylastıgınız ıcın tesekkurler.

siz bütün bu yazdıklarımı göz ardı edip sadece ve sadece bu yaşananlardan kendinizi suçluyorsanız size diyecek kelime bulamam. kimse hiç kimse evli barklı adama ahmedim diyemez. siz hala buna kötü niyet yok diyorsanız,peki siz bilirsiniz...
,seviyorsan ,sus otur dermiş.
,ohh ne ala yap et,sonrada karşındakine sus otur de.
dayak at,mesajlar yolla, elin kadınlarına,teyzene hakaret ettir ve karını koruma ,,,teyzene...
sonrada ,sus otur de..
haa,,,
,neden mi, yapıyor. kapristen,şımarıklıktan,. neden olacak
. size suçluluk kompleksi yaratmak istediğinden.
vede yaratıyor işte. başarılı bu konuda....

Son düzenleyen: Moderatör:
ama bitirdimi devammı etmek istiyor yada ne yapmaya calısıyor sızce

bumu öğrenmek istediğiniz.
biz bunu nereden bilebiliriz.
eşiniz değiliz ki..
. o kadar merak ediyorsanız sorun. söylemiyorsada bekleyin. ne diyeyim artık.
kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlardan biri daha...

soruyorum ama sorduğumda bitti diyip 5 dk sonra seviyorsan sus otur sevmiyorsan git bosanalım dıyor.yada aksam gelıp ustumu ortuyor..anlamıyorum...caresızlıgımden yazıyorum ınanın

soruyorum ama sorduğumda bitti diyip 5 dk sonra seviyorsan sus otur sevmiyorsan git bosanalım dıyor.yada aksam gelıp ustumu ortuyor..anlamıyorum...caresızlıgımden yazıyorum ınanın

demekki kendi için bitmiş..sizin orada kalıp kalmamanızın bir anlamı yok
yada derler ya hem suçlu hem güçlü ,o hesap
üstünüzü örttü diye size aşık mı olması lazım..aşık olsa zaten olaylar bu noktaya gelmez

size demiski,
ben istedigimi yaparim,
herseyi bu sekilde kabul ediceksin...
sizi baski altina aliyor farkinda degilmisiniz?
bugün affetiniz hersey size fazlasiyla geri dönecek...

çok üzgünüm bişi dicem ama kırarsam özür dilerim şimdiden.siz çok çaresiz bi durumdasınız.üstünüzü örtmesinden bir anlam bir medet umacak kadar hem de.lütfen yapmayın eğitimli işi gücü olan bi kadınsınız.size değe rverip vermediğini evliliğinizi bitirmek isteyip istemediğini onu yalnız bırakarak sizsiz bırakarak anlarsınız.eğer sizsiz durabiliyosa bunu göze alabiliyosa zaten evliliğinizi de aşkınızı da bitirmiş demektir.

seviyorsan otur diyor.bir sonraki tartışmada sen istedin kaldın diyecek ve ezecek sizi.boşverin.ayakta kalıp yolunuza devam edin.

X