Salata Tarifi Patlican Salatasi (Resimli)

Derin__Su

derin sular
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2008
5.298
122
Özellikle et ürünlerinin yaninda tavisye edilir..

Patlicanlarimizi,biberlerimizi firina atiyoruz.. Eger mangalda daha güzel oluyor derseniz o sekilde közleyebilirsiniz.. Firinda iyice ici bayilana kadar bekletiyoruz patlicanlarimizi,biberlerimizi öncesinden firindan alip zarlarini bi güzel soyuyoruz (saglik acisindan).. Bir yandan salataya ilave edecegimiz diger malzemelerimizi bir tabaga hazirliyoruz..
Patlicanlarimizda közlendikten sonra kabuklarini soyup, kusbasi sekline getirdikten sonra tüm malzemeyi güzelce karistirin..

Firinda közlenecek malzemeler:
5-6 adet patlican
4 sivri biber
2 kirmizi biber (paprika)

Salataya ilave edilecek malzemeler:
2 kabugu soyulmus domates
1 sogan
3 dis sarimsak
2 yemek kasigi zeytinyag
1 yemek kasigi limon
yedi baharat cesidi

Afiyet Olsun :)

patlicann.gif

Biz buna herse deriz..

Süper bir tattır bu ya..

özellikle yazın...bayılırım..

sadece yemek yerine bile yediğim oluyor yazın..ay canım istedi..

üf süper görünüyor biz ailecek patlıcan ve biber közlemeye bayılırız çok sık yaparım

ben arada küçüklerini seçerek kırmızı dolmalık biberleri alır közler kabuklarını soyup içindeki çekirdeklerini çıkardıktan sonra aynı senin yaptığın gibi patlıcaı hazırlayıp içine doldururum oda çok hoş olur

bende çok severim patlıcan salatasını.hatta dün gidip aygazın üzerinde yapmak için közleme tavası aldım ben domateside dış kabukları soyulana kadar közlüyorum ve süper oluyor.eline sağlık.

denenmesi gerekir bi salata olmuşalkisalkisalkisellerine sağlık duygulucumkaydirigubbakcemile5

Sevdiğim,yaptığım bir salatadır.Ellerinize sağlık.
Bende fırında közlüyorum.Nar ekşisi tavsiye ediyorum,daha bir güzel oluyor.

canım bende yapacağım bu akşama ama fırında nasıl közlüyorsunuz ya. ocakta közlüyordum ben hep ama her taraf batıyor ölede. direk mi atıyorsunuz fırına acil cevap lütfen!!!...:Saruboceq:

canım bende yapacağım bu akşama ama fırında nasıl közlüyorsunuz ya. ocakta közlüyordum ben hep ama her taraf batıyor ölede. direk mi atıyorsunuz fırına acil cevap lütfen!!!...:Saruboceq:

patlıcanları yıkayıp 3-4 yerinden delip fırın tepsisinin üzerine yağlı kağıt koyup fırında yumuşayana kadar pişir ben böle yapıyorum yanına yeşil biber kırmızıbiberide aynışekilde koyabilirsin

sağol hayatım, yaptım ve doyamadık valla tadına. patlıcan ne kadar güzel bir nimet yarabbim...:Saruboceq:

X