Çocuk Hastalıkları kakada kan :(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

lida

Guru
Kayıtlı Üye
31 Mart 2009
271
267
aslinda hala care bulmus degiliz ama yine de yazmak istedim...kimsenin basina gelmez insallah ama gelen olursa da bi ornek olalim dedim..kotu ornek:KK43:
bebegim ilk 2 ay kolikti..aslinda 7/24 agliyordu gaz belirtileri vererek..tam aglamalar azaldi derken 2 aylik oldugunda kakada kan gordum..ve inek sutu alerjisi deyip sut yogurt peynir margarin kesildi yediklerimden...tekrar kontrole gittik ama gormedigimiz halde gizli kan yine cikti testte..soya urunlerini kestik ve bu memlekette konservelere varincaya kadar herseye soya konulur...yani bayagi bi urun listemden cikti...ve tekrar kan cikti testte...bu sefer de yumurtayi kestim (makarna mayonez vs de gidiyor tabi) yine kan gelince fistik vs de gitti veeee yine kan devam ediyordu..en son olarak kirmizi eti de cikardik yiyeceklerimden...sonunda temiz raporu geldi fakat ben gozlerimle malesef yine kan gordum ama su an doktora resmini gonderdik beklyoruz cevabi...insallah gecer ve oglum iyilesir..bu diyet bana dokunmuyor ama onun durumu beni coooook uzuyor mafoldumben

ya canim sende emziriyorsundur bukadar yiyecek seninde beslenmeni etkiler.ama kakada kan mikropdan dolayı olmuyormu?ben yediklerinden dolayı oldugunu pek sanmiyorum.benim arkadasimin kzıında aynı sorun vardi kakasinda kan problemi..ama onun doktoru mikroptan dolayı demiş.ilacla gecti.bilmiyorum bu kadar yiyecek yaparmi canim

aslinda hala care bulmus degiliz ama yine de yazmak istedim...kimsenin basina gelmez insallah ama gelen olursa da bi ornek olalim dedim..kotu ornek:KK43:
bebegim ilk 2 ay kolikti..aslinda 7/24 agliyordu gaz belirtileri vererek..tam aglamalar azaldi derken 2 aylik oldugunda kakada kan gordum..ve inek sutu alerjisi deyip sut yogurt peynir margarin kesildi yediklerimden...tekrar kontrole gittik ama gormedigimiz halde gizli kan yine cikti testte..soya urunlerini kestik ve bu memlekette konservelere varincaya kadar herseye soya konulur...yani bayagi bi urun listemden cikti...ve tekrar kan cikti testte...bu sefer de yumurtayi kestim (makarna mayonez vs de gidiyor tabi) yine kan gelince fistik vs de gitti veeee yine kan devam ediyordu..en son olarak kirmizi eti de cikardik yiyeceklerimden...sonunda temiz raporu geldi fakat ben gozlerimle malesef yine kan gordum ama su an doktora resmini gonderdik beklyoruz cevabi...insallah gecer ve oglum iyilesir..bu diyet bana dokunmuyor ama onun durumu beni coooook uzuyor mafoldumben

çok geçmiş olsun canım.inşallah iyileşir kuzucuğun

Bu besin alerjisi süt alerjisi zor bir dert kakada gizli kan çıkdığında kakası ne renk oluyor yeşilmi.Ne diyeyim inşallah geçer zaten bu süt alerjileri belli bir yaşdan sonra geçiyor genelde 3 yaşına kadar sürüyormuş üzülme diyeceğim ama üzülürsün yinede allah çaresiz dert vermesin sonuçda.Çocuk gastroloğuna götürsene bende baktıracağım kakada kan bende şüpheleniyorum süt alerjisinden çünkü

simlamutlu bizde kakada kan bariz gorundu basta..sonra gizli hale geldi...ve uzun sure kaka sariydi...son iki aydir neredeyse hic sari kaka olmadi hep yesilimsiydi..ama alerji teshisi kondugunda bi sure daha sari oldu..
evet cok zor alerji...hem kara kara dusunuyorum bu cocuk ne yiyecej diye ilerde hem de hergun ne yemegi yapmsam diye..cunku o kadar cok sinirlandim ki...onu yeme bunu yeme..ama insallah gecer de cocugum sinirlanmaz...bu arada internetten vejeteryan kek buldum yaptim guzel de oldu...sutsuz yumurtasiz..artik alternatif bulma konusunda kendimi asmaya basladim :)
insallah sizde cikmaz cunku kan her zaman alerji belirtisi degil bazen sebebi bulunamadan gecip gidenler de varmis...cok arastirdim bu konuyu..ama ates vs olursa bakteriyel olma ihtimali var bizde ates yoktu...neyse siz yine de muhakkak gosterin doktora..

merhaba arkadaşlar
benzer bir durumu bende sizlerle paylaşmak isterim
4 aylık bi erkek çocuk annesiyim, yavrumun kakasında kılcaldamarı andıran şekillerde kan görmüştüm bende..doktor banada inek sütü alerjisi demişti fakat ben her zamanki şekilde besleniyordum ekstra süt ve süt ürünleri tüketmemiştim..bebeğimi 4 aydır anne sütüyle besliyorum..bebeğime herhangibir test yapılmadı , dizanteri olabileceğinden şüphelenmiştim fakat doktor yinede yediklerime dikat ettiğimde anne sütünün bu durumu düzelteceğini söyledi..öylede oldu.. kendiliğinden geçti yani..
dilerim sizlerde de benimki gibi kendiliğinden çabucak geçer..allah bebeklerimize sağlık versin..

merhaba.. aynı sorunlar 5,5 aylık kızımda da var 3 aydır süt ürünleri, kırmızı et, yumurta gibi besinleri diyetimden çıkarttım. hatta kuruyemiş yediğim zaman bile kan geldiği için çerez, fındık vs tüketmiyorum. ancak zaman zaman da olsa kan gelmeye devam ediyor. test yaptırmak için 6 ayı doldurmasını bekliyoruz. doktorumuzun önerisi doğrultusunda 15 gündür keçi eti ve sütü kullanıyorum. birde internette okuduğum belirtilerden sadece kan gelmesi var, diğerleri yok. farklı bir yorumu olan varsa paylaşımlarınızı bekliyorum. :emir_bebek:

Bizdede kan yok mukuslu kaka oldu bende 6. ay kontrolünü bekliyorum kandan alerji testleri yapılacak ama çıkmayadabiliyormuş birde kakada gizli kan bakılmasını isteyeceğim çünkü ben gözle kan görmedim birde bizde sırt bölgesinde biraz döküntü var.Bende tedbir amaçlı keçi sütünden mayalıyorum yoğurdunu korka korka yiyorum bende herşeyi ama diyet falan yapmıyoruz bakalım haftaya belli olacak alerji durumu

Arkadaşlar,
5 aydır kızımın gelişimini takip eden doktorumuz dışında bir doktora gittik. İnek sütü alerjisi durumu bizi oldukça sıktı, daha doğrusu tüm önlemlere rağmen kanamanın devam etmesi sıktı... Yeni gittiğimiz doktor (emekli) inek sütü alerjisi olmasının 3.ihtimal olduğunu bunun rektal kanama olabileceğini belirtti (çatlak tespit etti) ve bizi detaylı muayene için Akdeniz tıp çocuk cerrahisine yönlendirdi. Perşembe gününe randevu aldık. Acaba bu kadar süredir yapmış olduğumuz diyet boşuna mı, endişelerimiz boşuna mı? Bu konuda 3 farklı doktor 3 farklı teşhis koydu acaba perşembe günü konu netleşecekmi yoksa yeni bir boyut mu kazanacak.. Hangisi doğru.. Diyet yapmakta olup kanaması devam edenler lütfen zaman kaybetmeden farklı araştırmalar yapın. Biz inek sütü diyeti ile bir çok besin değerinden uzak kaldık, inşallah en kısa sürede bu dertten kurtuluruz. :KK43:

bizde durumlar hala ayni..sut urunleri kirmizi et ve findik fistik vs yok...valla yiyecek biseyler yine de bulmayi basariyorum :) cok sukur...ama anlamadigim hala arada kan geliyo bana da gelenler...neyse bizim burda alerji departmaniyla randevumuz olacak..test icin..ins gecer yaaaa...bu arada iyi kilo verdim ama keske cocugum iyi olsaydi :KK43:

çok geçmiş olsun..allah bebişlerinize en kısa zamanda şifa versin:KK43:

arkadaşlar benimde 4,5 aylık kızım var ve ara ara kan görüyorum. her kan gördüğümde kaka testi ve kaka kültürüne götürüyorum. bazen iltihaplı genelde de temiz çıkıyo sonuçları dr umuz inatla inek sütü alerjisi dedi ve diyet verdi ama. ama diyetimizin 5.gününde yine gördüm. kızımın genel hali iyi şükür yani sadece mukuslu kaka ve arada da çok az kan görüyorum. inek sütü alerjisi ağır bişi diye okudum yani sadece kan olması yetermi bu teşhis için. kusama döküntü vs. belirtileri var tek belirti kan bebişimde. bu konuda bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatsın çok çaresizim. sizde de sadece kanmı yoksa diğer bellirtiler de oldumu?

Kızım 2 aylıkken kakasında kan gördüm. 4 ay boyunca devam etti ve 3 teşhis kondu.
1-İnek sütü alerjisi. Anne sütünden geçtiği için 3 ay diyet yaptım. Sonuç yok
2-Laktoz intölaransı yani süt alerjisi. Dr. sütün bağırsaklardan atılımı esnasında ince bağırsaklara zarar verdiğini ve kanama yaptığını anlattı. Bitkisel bir damla çıkmış, emmeden önce bundan kullanmamızı söyledi. Ancak damlanın 5 derece altında saklanması gerekiyor. Antalya sıcağında evden dışarı çıkarken çok zor oluyordu. Faydasını görmediğim için bıraktım.
3-Başka bir DR çatlak gördü. Hatta bağırsakta polip olma ihtimaline karşılık bizi cerrahja gönderdi. O günü hiç unutamam bebeğim nasıl ağlamıştı.

Bunların yanında internet başında araştırmalarım devam etti ama çözüm bulamadım. 6 aya yaklaşırken ek gıdalara başladığımda kesildi. Ama hala neden olduğunu tam olarak bilmiyorum.
Bebeğimin gelişiminde bir sorun olmadığı için çok dert etmedim. Şimdi 2,5 yaşına yaklaşıyor ve şükür hiç bir sorunum yok. Bir dönem labaratuvara kaka taşıyordum. Domates parçalarını bile kan zannediyordum. Bence sizde bebeğinizi ve kendinizi fazla üzmeyin. Normal gıda almaya başladığında düzeleceğine inanıyorum. Birkaç anneninde yaşadığı gibi sanırım anne sütünden kaynaklanıyor. :nazar:

arkadaşlar benimde 4,5 aylık kızım var ve ara ara kan görüyorum. her kan gördüğümde kaka testi ve kaka kültürüne götürüyorum. bazen iltihaplı genelde de temiz çıkıyo sonuçları dr umuz inatla inek sütü alerjisi dedi ve diyet verdi ama. ama diyetimizin 5.gününde yine gördüm. kızımın genel hali iyi şükür yani sadece mukuslu kaka ve arada da çok az kan görüyorum. inek sütü alerjisi ağır bişi diye okudum yani sadece kan olması yetermi bu teşhis için. kusama döküntü vs. belirtileri var tek belirti kan bebişimde. bu konuda bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatsın çok çaresizim. sizde de sadece kanmı yoksa diğer bellirtiler de oldumu?

oğlum su an 14 aylık. bız ne ugrastık ılk aylar bilemezsiniz. daha 1 aylıkken kakasında kan ve mukus fark ettık dızanterı dedıler antıbıotık verdıler ufacık bebege. sonra anlasıldı kı ınek sutu alerjısıymıs. bızdede sızın gıbı tek sorun kan ve mukustu bırde kakası yesıldı. ne karın agrısı ne aglama ne dokuntu vardı. ben dıyete gırdım sut ve sut urunlerı yasaklandı. laktazım dıye bır damnla kullandık emzırme oncesı 8 damla. duzeldı kan ama ılk 6 ay o laktazımler bır yandan benım dıyetım bir yandan ek gıdaya nasıl gecıcez bu cocuk ılerde neyıycek derdımız vardı ama korkmayın bızım ek gıdaya gecınce duzeldı ama ek gıdaya bıraz temkınlı gectık. sut ve sut urunlerını cok gec verdık. gecmıs olsun

Merhaba,
Benden önceki iki arkadaşın da yazdığı çok endişelenmeyin.Aynen biz de de tek belirti kakada kan ve mukustu.Yapılan onca testten sonra laktoz intoleransı ve inek sütü alerjisi olduğu anlaşıldı.

Doktorun bi tanesi poposundaki çatlağa takıp bizi uzun süre oyalamıştı.Bebeğimin poposu düzelsin diye aylarca çinko oksit krem sürdürüp yara yapmıştı poposunu.Sonra 7 ay boyunca diyet yaptım,ağzıma bir damla süt ürünü sürmedim. Laktazimi bizde kullandık,etkili bir damla.Kan ve mukus çok uzun süre devam etti bizde,aylarca...Kaka bazen yeşil jöle gibi oluyordu bazense ağda gibi sünüyordu. Kahroluyordum o aralar,hergün ağlıyordum.Kan bir türlü geçmiyordu.Anne sütünü kesme noktasına gelmiştik.

Ama sabrettik ve şimdi kızım 1 yaşında ve 1 haftadır yoğurt yemeye başladı.Çok sükür şimdilik bir sorun yok gibi.Sizde kahrolup kendinizi yeyip bitirmeyin benim gibi, zamanla düzeliyor.Yalnız biraz sabır vr fedakarlık gerekiyor..Kolay gelsin..

:KK19:
Arkadaşlar,
5 aydır kızımın gelişimini takip eden doktorumuz dışında bir doktora gittik. İnek sütü alerjisi durumu bizi oldukça sıktı, daha doğrusu tüm önlemlere rağmen kanamanın devam etmesi sıktı... Yeni gittiğimiz doktor (emekli) inek sütü alerjisi olmasının 3.ihtimal olduğunu bunun rektal kanama olabileceğini belirtti (çatlak tespit etti) ve bizi detaylı muayene için Akdeniz tıp çocuk cerrahisine yönlendirdi. Perşembe gününe randevu aldık. Acaba bu kadar süredir yapmış olduğumuz diyet boşuna mı, endişelerimiz boşuna mı? Bu konuda 3 farklı doktor 3 farklı teşhis koydu acaba perşembe günü konu netleşecekmi yoksa yeni bir boyut mu kazanacak.. Hangisi doğru.. Diyet yapmakta olup kanaması devam edenler lütfen zaman kaybetmeden farklı araştırmalar yapın. Biz inek sütü diyeti ile bir çok besin değerinden uzak kaldık, inşallah en kısa sürede bu dertten kurtuluruz. :KK43:

canım peki sadece kan mı vardı kakasında.yoksa mukuslu ve yeşilimsimiydi. demek istediğim şu;eğer kaka renki ve kıvamı normal sadce kan varsa çalat olabilir.

Anneler harikasınız. O kadar güzel bir başlık olmuş ki şikayetler, gelişim basamakları ve sonucun içerdiği insanın içine su serpen cinsten. Hepinizi takdir ve tebrik ediyorum.
Normalde tıpa ve bilime çok inanır çok araştırım ama bebeklerin ilk yıllarında pek güvenim yok açıkçası. İkinci bebeğim ama başıma gelmeyenlerin geldiği entresan bi dönem oldu. Doğduğu günden beri pişiğe çare bulamadığım bebeğime 1 aydan itibaren diyet yapmaya başladım. Şu an bebeğim 6 aylık olmak üzere ve en çok kan gördüğüm ay oldu. Doktorum durumu bildirince acil olarak polikliniğe çağırdı ve gastroenteroloji ile birlikte diğer seçenekleri de göz önünde bulundurarak tahliller yaptılar. Ama gastroenteroloji dört dörtlük alerjik bi bebek tabirini kullandı. 5 aylık süt ürünleri yumurta, kuruyemiş, kurubaklagil, meyve diyetimin üstüne bir de dana ve tavuk eti yasağı koydu. Al buradan yak. Yürüyen ölü olmama ramak kaldı. Et diyetine girmedim. Çünkü et ekstra bir sıkıntısını görmedim. Ama evhamlarım sizin evhamlarınızla aynı. Bu başlığa denk gelmek beni inanılmaz rahatlattı. Bu süreci yaşayan anne olarak herbirinizin alnından öpüyorum. 👏👏👏

Doktor kadir tuğcu var bilmiyorum bilgin var mı bana bebek çok sık beslenir ise mukus hatta kan olacağını söyledi. Benim bebeğimin de mukuslu kakası alerji var dedi Dr diyet olarak yumurta için uyguluyorum şua .ama kadir tuğcu alerji değil beslenme sıklığı dedi. Bilmiyorum ama belki bir ihtimal olabilir. Ama gerçekten bebeğim saat başı emiyor benim en geç o da. Rabbim tüm evlatlar şifa versin inşallah bana da dua edin. Benim de bebeğimin topuk kanı yüksek geldi. 😞

X