Örgü Sakallı ipten bebek battaniyesi

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

everest

YILLAR GEÇİYORRR..
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2008
631
1
43
buda benim yiğenime ördüğüm sakallı ipten bebek battaniyesi çok yumşak, kullanışlı, tüyleri dökülmez, makinada yıkanabilir

EVEREEEEST harikasın yaa .. ne güzel düşünmüşsüüün..valla tebrik ederim seni ellerine sağlık çok tatlı olmuuş..bende isteriim bendeeeyerimseniben

güle güle kullansııın inşallaaaah..:emir_bebek::nazar:

ne demek ne demek sen bi hamile kal zemuszemus pembe yi çok seviyorsun galiba seninki pembe olur

çok güzel olmuş ellerinize sağlık. güle güle kullanın. bende bebek battaniyesi örmek istiyorum aslında ama bi kaç şey sorabilirmiyim.
bu sakallı ip çok güzel görünüyor ama bu iplikçikleri kopma dökülme vs yapıyormu yani bebeğimizin ağzına burnuna kaçma ihtimali olarak soruyorum. birde bu ipler yıkamaya dayanıklımı ? alkisalkisalkis
daha önce sakallı ipten hiç bir şey yapmadığım için soruyorum mazur görün lütfen .
birde son olarak bu kurdelaları geçirdiğiniz yerde örerken delik oluşturdunuz mu yoksa biraz gevşek örersek gerek kalmazmı acaba . kısaca nasıl yaptığınızı paylaşırsanız sevinirim.
son demiştim ama bişey daha sorucam :kedi: eni noyu ne kadar oldu ve kaç tane ip gitti kaç numara şiş ile ördünüz ? paylaşırsanız sevinirim . bende örmek istiyorum . :sm_cool:

çok güzel olmuş ellerinize sağlık. güle güle kullanın. bende bebek battaniyesi örmek istiyorum aslında ama bi kaç şey sorabilirmiyim.
bu sakallı ip çok güzel görünüyor ama bu iplikçikleri kopma dökülme vs yapıyormu yani bebeğimizin ağzına burnuna kaçma ihtimali olarak soruyorum. birde bu ipler yıkamaya dayanıklımı ? alkisalkisalkis
daha önce sakallı ipten hiç bir şey yapmadığım için soruyorum mazur görün lütfen .
birde son olarak bu kurdelaları geçirdiğiniz yerde örerken delik oluşturdunuz mu yoksa biraz gevşek örersek gerek kalmazmı acaba . kısaca nasıl yaptığınızı paylaşırsanız sevinirim.
son demiştim ama bişey daha sorucam :kedi: eni noyu ne kadar oldu ve kaç tane ip gitti kaç numara şiş ile ördünüz ? paylaşırsanız sevinirim . bende örmek istiyorum . :sm_cool:

everest benim oğlum için ördü hiç tüğleri dökülmüyor çok kullanışlı tavsiye ederim kenar kurdeleli yerini tığla tırabzan yapıyorsun ...

teşekkür ederim umutsuzbahar hiç bir şekilde bebeği rahatsız etmiyor örerken biraz dökülebilir yıkanınca hiç bir şey olmuyor bolca yumaşatıcı koy yumuş yumuş olsun, 230 ilmek başlayıp 4 numara şişle düz örülüyor kare olacak kenarı tığ ile trabzan olacak çok gevşek olmucak çokta sık olmucak tığlarken her 30 cm de yere ser kontrol et beş sıra tığla sonra kenarına kurdela geçir kenarları fiyonk yap dört köşeside fiyonk olacak 11 tane ip gitmişti senin elinin sıkılığına bağlı + - 1 ip olabilir sade sakallı ip içine başka ip katılmıyor

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim canım çok güzel anlatmışsın . Yakında başlamayı düşünüyorum. Örgü kısmı tamam kenar kısmı tama yıkama kısmı da tamam zemuszemus ama astar kısmını sormayı unutmuşum . Astara gerek oluyormu ? yoksa yeteri kadar kalın oluyormu? astarsızda kullanılırmı ?
Bebeğim oğlan olacağı için bende sarı yapmayı düşünüyorum.Sarı hem erkek hem kız çocuğa oluyor hemde ben maviyi pek sevmiyorum.Hele de bebeğin her şeyini öyle baştan aşağı mavi yapmak istemiyorum... Sarı veya beyaz en uygun olur sanırım değilmi ?
Ama 11 ipi okuyunca gözüm biraz korktu.1 ipi 5 günde bitirsem 55 gün yapar mafoldumben buda 2 ay demek . Doğuma 3 ay var gerçi ama sıcaklarda zor oluyo örgü örmek. Yada en güzeli anneannemizin eline tutuşturmak bunu kaydirigubbakcemile duymasın beni gelmekten vazgeçecek kendisine biriktirdiğim işleri duydukça :lepi:

çok teşekkür ederim canım çok güzel anlatmışsın . Yakında başlamayı düşünüyorum. Örgü kısmı tamam kenar kısmı tama yıkama kısmı da tamam zemuszemus ama astar kısmını sormayı unutmuşum . Astara gerek oluyormu ? yoksa yeteri kadar kalın oluyormu? astarsızda kullanılırmı ?
Bebeğim oğlan olacağı için bende sarı yapmayı düşünüyorum.Sarı hem erkek hem kız çocuğa oluyor hemde ben maviyi pek sevmiyorum.Hele de bebeğin her şeyini öyle baştan aşağı mavi yapmak istemiyorum... Sarı veya beyaz en uygun olur sanırım değilmi ?
Ama 11 ipi okuyunca gözüm biraz korktu.1 ipi 5 günde bitirsem 55 gün yapar mafoldumben buda 2 ay demek . Doğuma 3 ay var gerçi ama sıcaklarda zor oluyo örgü örmek. Yada en güzeli anneannemizin eline tutuşturmak bunu kaydirigubbakcemile duymasın beni gelmekten vazgeçecek kendisine biriktirdiğim işleri duydukça :lepi:

rica ederim astara gerek yok çünkü iki tarafıda aynı göürünüyor resimde gördügünün yüzün arkasıda aynı, ben kızıma beyaz, yeğenime sarı, arkadaşın oğluna mavi yaptım sen sarıda yapabilirsin fıstık yeşilide bir tane ipi oturursan bir günde yaparsın az oturusan en fazla 3 günde bitirirsin gözün korkmasın yani, ben kızımınkini 15 günde 8 aylık hamileyken örmüştüm diğerlerini hatırlamıyorum Allah tamamına erdirsin sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :emir_bebek: :emir_bebek:

ilk defa sakallı ip örenler için, tüyler iki taraftada oluyor çift taraflı kullanıyorsunuz

Gerçekten çok güzel görünüyor ..aynı zamanda sıcacık..ellerine ve emeğine sağlık arkadaşım...

teşekkürler arkadaşlar hem yumuşak hemde sıcacık oluyor büyük battaniye bile örülür uğraşmak isteyene tabii

bende battaniye örmeyi düşünüyordum bitürlü kendime uygun model bulamamıştım biraz acemiyim çünkü örgüde..sakallı ip harika bi fikir.ama bnm sorunum tığ işini hiç bilmemem tığ işi olmadan kenarlarını nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim..

bende battaniye örmeyi düşünüyordum bitürlü kendime uygun model bulamamıştım biraz acemiyim çünkü örgüde..sakallı ip harika bi fikir.ama bnm sorunum tığ işini hiç bilmemem tığ işi olmadan kenarlarını nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim..

aslında bende örgü ve tığ işlerinde usta değilim tığ işinin alternatifi ne olur aklıma gelmiyor etrafında sorabileceğin kimse yokmu :uhm:

çok güzel olmuş, renk ve kurdeleler çok tatlı görünüyor. elinize sağlık.. güle güle kullansın inşallah:emir_bebek:

X