cinsel iliski sirasinda....

defne01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2009
5
0
43
arkadaslar bne 1-2 yillik evliyim. doktor kizlik zarimin esnek oldugunu soylemisti. iliski sirasinda bazen yanma ve baski hissediyorum. doktor yanmanin surtunmeden ve enfeksiyonlardan dolayi oldugunu soyledi. Bazen sanki icerde sikisma oluyor , cok iceri girmiyor gibi hissediyorum. bir ara vajinismus zannettik ama onun belrtilerini verdigimi dusunmuyorum. doktor kontrollerimde, vajinal ultrasonda cok rahattim cunku.sizce bu kizlik zarimdan dolayi mi oluyor ? ilerde cocugumun olmasini engelleyen bir durum olabilir mi ?bilgisi olan varsa lutfen cevap verin

canım vaginısmus çok farklı birsey vaginusmus olsaydın prob usltrasonda içeri bile girmezdi
vaginan dar galıba oyuzden oyuzden oluyor olabilir

enfeksiyon olma ihtimali çok yüksek aynı şikayetler bende de vardı derin girişlerde aşırı baskı yanma özellikle ilişkiden sonra tuvalete çıkma ihtiyacı ama hiçbişey yapamama gibi gibi.... ienfeksiyon olduğunu söyledi doktorum antibiyotik tedavisine başladım bu ikinci kutu sanırım son kutu olacak... çünkü akıntı falan kalamdı hiç

doktora yakin zamanda gittim. smear testi yapti ve enfeksiyon oldugunu soyledi. ben zaten 1-2 yil once yara dondurma tedavisi olmustum ama yara tekrar etmis. doktor enfeksiyon ve kucuk yaralarin tekrarlamasinin ve iliski sirasindaki yanmalarin normal oldugunu soyledi. genel birkac ilac verdi ve cok onemli bir sikayetin oladigi surece seneye kadar gelmene gerek yok dedi.

X