Bebeğinizin ilk kıpırtılarını duyanlar

bende 1haftadır yanı 15haftalıkken hıssetmeye basladım mınısımı daha cok guclu gegıl ama hıssedıyorum ılk bebgımde daha gec hısstetım 5aydan sonra

evet kızlar benim ogluşumda bazen hiç hareket etmiyor korkuyorum acaba bişeymi oldy die bazen 2gün hiö ses seda yok ama doktorum herşey yolunda diyorum sanırım biz ilk hamilelligi yaşayan kızlar fazla pimpirikli dogal olarak:KK70: hihoyyyt

12.haftamda falan nadir de olsa çok küçük seğirmeler hissediyodum..şuan 25.haftalık hamileyim,birkaç haftadır daha net hissedilir olmaya başladı..sanki minik tekmele atıyo..daha çok sırtüstü yatarken hissediliyo..

evet kızlar benim ogluşumda bazen hiç hareket etmiyor korkuyorum acaba bişeymi oldy die bazen 2gün hiö ses seda yok ama doktorum herşey yolunda diyorum sanırım biz ilk hamilelligi yaşayan kızlar fazla pimpirikli dogal olarak:KK70: hihoyyyt

canım kaçıncı haftadasın bende 20. haftamdayım arada oynamıo die çok pipirikleniyorum sanırım normal bişey bu ama biz sürekli oynasın istioruz çocukların ilk lafı YETER ANNE olacak sanırım :)

selam kıslar benim 17. haftam. 15. haftada kıpırdanmaya başladı. Ama iki gündür ben de hissetmiyorum. Korkmaya başladım sizce normal mi

Artık hergün az çok hissediyorum her geçen gün daha da güçleniyor hareketleri. Tabiki şimdiye kadar böyle bir duygu tatmadığımız için bence normal bu şekilde endişelerimiz. Sonuçta hepimiz için çok kıymetli bebişlerimiz. Ama dokjtorum aslında onun hareketli olduğunu ancak erken haftalarda sadece çok güçlü haretketleri hissedeceğimi söylemişti sabretmek lazım.
Ama insan bir kez alışınca hep hissetmek istiyor.

selam kızlar daha dr. bile tam göremedi bebişimi ama 6.7. haftalar arasındayım dün gece üç kere kalp atışı gibi ara ara hareket oldu hissettim bebeğim benimle 2 yaşında ğolumu da erken fark etmiştim gece sırt üstü yatınca hissedilebiliyor mutlu oldum çünkü dr. haftaya gel ölü olabilir alırız demişti :emir_bebek:hihoyyyt

kızlar ben 20. haftamı bitirdim ilk gebeliğim inş bir oğluşum olacak 19 . haftada eşim de ben de elimizi karnıma koyunca sanki ufak hereketler hissediyor gibiydik bayağı da sevinmiştik oynuyor heralde yaramaz diye. salı günü dr.a gittim ayrıntılı ultrason için. dünden beri sanki karnımın içinde ara ara bir şeyler patlıyor gibi oluyor ve eşim de elini karnıma koyunca hissediyor tecrübeli arkadaşlara soruyorum bebeğin hareketleri böyle mi hissediliyor acaba? yoksa yanılıyor muyuz?

kızlar ben 20. haftamı bitirdim ilk gebeliğim inş bir oğluşum olacak 19 . haftada eşim de ben de elimizi karnıma koyunca sanki ufak hereketler hissediyor gibiydik bayağı da sevinmiştik oynuyor heralde yaramaz diye. salı günü dr.a gittim ayrıntılı ultrason için. dünden beri sanki karnımın içinde ara ara bir şeyler patlıyor gibi oluyor ve eşim de elini karnıma koyunca hissediyor tecrübeli arkadaşlara soruyorum bebeğin hareketleri böyle mi hissediliyor acaba? yoksa yanılıyor muyuz?
daha hızlı hareketleri olacak bebişinin bazen içinde döndüğünü bile hissedeceksin durup durp ani tekmeleri olacak ben ilk tekmede çok korkmuştum son zamalarda karnının bir tarafı sivrilecek artık elimi kolumu ayağımı neresini dışa doğru bastırırsa harika duygular ya allah herkese yaştsın ikinci hamileliğim bakalım bu nasıl olacak daha çok yeni bekliyorum..hayırlısı ile bebeğini kucağına al inşaallah..:kahve:

daha hızlı hareketleri olacak bebişinin bazen içinde döndüğünü bile hissedeceksin durup durp ani tekmeleri olacak ben ilk tekmede çok korkmuştum son zamalarda karnının bir tarafı sivrilecek artık elimi kolumu ayağımı neresini dışa doğru bastırırsa harika duygular ya allah herkese yaştsın ikinci hamileliğim bakalım bu nasıl olacak daha çok yeni bekliyorum..hayırlısı ile bebeğini kucağına al inşaallah..:kahve:

yani bu hareket di mi:) ayy ne heyecanlı yaa... çok heyecanlanıyorum duymak için babası da deli oluyor eli sürekli karnımda her an duyarız diye bekliyor:)
inş canım hepimiz sağlıcakla alalım kucaklarımıza ...

bende o ılk pıtırtıları 16 haftalarda hıssetım sımdı 17 haftalık olduk
daha guclu tekmeler beklıyorum

16, haftadan itibaren hareketlerini hissetmeye başladım.tabii şimdi 32 haftalığım ve
uzuvlarını ve tüm hareketleri o kadar belliki..bambaşka bir duygu.allah herkese nasip etsin..

canım kaçıncı haftadasın bende 20. haftamdayım arada oynamıo die çok pipirikleniyorum sanırım normal bişey bu ama biz sürekli oynasın istioruz çocukların ilk lafı YETER ANNE olacak sanırım :)

evet canım herzamn herketl olsunlar istiyoruz ama onlar daha minnacık güci neki bazen hiç hareketsiz oluo bazende hiç durmuyo:) allahın izniyle kucagımıza alcaz bebeklerimizi :) allah koruyor zaten onları .) :Saruboceq:

bende 12+1 gunluk hamıleyım ve hareketlerını hıssedıyorum ama cok net degıl bazen oluyor,yatarken otururken :kedi:

selam arkadaşlar sizlerle bir sorunumu paylaşmak istiyorum.ben 21+4 günlük hamileyim doktorum beni bebeğin kalbinde beyazlık var diye 2.düzey ultrasona bakan bir doktora yönlendirdi(eşi olduğunu öğrendim )her neyse bu önemli değil.Dün yönlendirdiği doktora gittim o da kalbinde kireçlenme var dedi ilede kendiliğinden geçer dedi soru sormak istedim beni tersledi...zaten moralim bozulmuş bi de doktora sinirlendim o kadar parayı çöpe atsam daha iyiydi bari bir fakir bulurdu neyse böyle bir problem yaşayan varmı aranızda ya da duydunuz mu ?Cevap yazanlara şimdiden teşekkürler....

Ya ben 17 ..haftadayım bazen yumurtalık bölgesine kramp gibi kısa itmeler hissediyorum.Acaba bunlar bebeğim midir? CADIARZU

daha çok seyirme gibi ama insan emin olamıyor ki.

ben 20. haftada emin oldum hah bu tekme dedim

şimdi oğlum beğendiği şeylerde tekmeliyor beni, babası konuşurken onu severken, talı yiyince, sanat müziği dinlerken:) uzanınca hemen tekmeliyor bir de genelde aynı saatlerde hareket ediyor ve artık dışardan bakınca tişörtün üstünden bile seyirmeler belli oluyor önceden elle dokununca anlıyordum..

ben daha hissedemedim kıpırtılarını hatta ultrasonda kıpırdandığnı gördüğüm halde hiç bişey hissedemedim
ben de heyecanla bekliyorum ilk hissedeceğim günü

ben 18. haftada seyrekde olsa hissetmeye başladım kızımı:)
bu arada geçen hafta kızım olacağını da öğrendim.çok değişik bi duygu bu:))

X