Adet geciktirici

Citizen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
23
0
35
kızlar selam öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın canlarım :)

erkek arkadaşımla tatile gideceğiz ancak adet dönemime denk geliyor.adet dönemim her ayın 20 si gibi oluyor ortalama.ilacı ne zaman kullanmaya başlamam gerekli nelere dikkat etmem lazım yardımcı olur musunuz kızlar :1hug:

arkadaşım eczacı sana anlatır zaten ama adetin başlamadan 2-3 gün önceden içmen gerekiyor bende kullandım ama bin pişmanım çok mecbur degilsen içme derim bende düzensizlik yaptı şimdide düzenlenmesi için ilaç kullanıyorum bunları göze alabiliyorsan kullan

senede bir defa kullanacağım daha önce hiç kullanmadım.mecburum kullanmaya tarihi değiştiremeyiz.tatilimin de zhir olmasını istemiyorum.eczaneden sadece ilacı aldım sormadım nasıl kullanılıyor diye.adetim 20 si gibi oluyor genelde ama belli olmuyor 18-23 arası oluyor daha önce olmuyor.15 i gibi mi başlasam?

ilacın prespektüsünde yazar.
ama en erken 4 gün önce falan başlamalısın diye biliyorum..

canım ilacın prospektüsünü oku istersen öncelikle..
ben bu tatilimde yine kullanmak zorunda kaldım ve ilaca 5 gün önce başladım.. sabah öğle ve akşam olmak üzere
yalnız bu süre içersinde karın ağrılarım devam etti. yani adet döneminde neler yaşıyorsam hepsini yine yaşadım biraz daha sancılı olarak
ve ilaç kullanmış olduğum için bu adetim dahada sancılı geçti ve uzun sürdü mafoldumben
sonuç olarak hormonların dengesini altüst etmiş oldum ama herkeste aynı etkiler olmayabiliyomuş
bilgin olsun yerimseniben

Konuyu açan arkadaşla problemim aynı maalesef bende şuan reglim ve temmuz 20 de ya Antalya yada Bodrumda olucas geneç sene denk gelmemişti ama maddi durumumuz uygun olmadığıiçin yazlığa gitmiştik bi tatil yoktu yani ondan önceki sene Bodrumdayken gelmişti ve ben denize havuza girememiştm tatilim zehir olmuştu:S Annem bi kere kullanmıştı ve illallah demişti bende daha 18 yaşındayım bi etkisi zararı var mı kullanmak mı daha mantıklı kullanmamak mı ?

arkadaslar bu hafta bende kullandım daha dun bıttı ılacım.tatıle gıtmıstık ve dun döndük.su ana kadar bı agrım olmadı.sanırım yarın regl olurum.eczaneden ılacı aldıgımda regl olmana 2 gun kala baslayabılırsın ama ne kadar erken kellanırsan o kadar ıyı demıstı ben 5 gun oncesınde kullanmaya basladım.sabah ogle ve aksam ıcılıyor.tam on gun boyunca yetıyor.

canım ben de kullandım 17 sinde kullanmaya başladım 26sında bitti.otelden dün öğlen çıktık ve benim akşam başladı adetim.ben de çok korkuyordum ama bi zararını görmedim ağrı fln tabi bünyeden bünyeye değişir mi bilemem.ben 4 gün önce kullanmaya başladım

kızlar birşey sormak istiyorum ya :KK17:
ilacı adetinizden 5 gün önce içiyorsunuz yaa
acaba 10 gün erteliyor yoksa 5 gün mü
yani hapı içince kaç gün ertelemiş oluyoruz olması gereken gününden itibaren adetimizi :18:

canım ben de kullandım 17 sinde kullanmaya başladım 26sında bitti.otelden dün öğlen çıktık ve benim akşam başladı adetim.ben de çok korkuyordum ama bi zararını görmedim ağrı fln tabi bünyeden bünyeye değişir mi bilemem.ben 4 gün önce kullanmaya başladım

Kullandığın ila. hangisi acaba onuda paylşablir misin

Kızlar Merhaba çok acil Yardımınıza ihtiyacım varo_O
23 yaşındayım ve bu yasima kadar Adetim hep düzenli geldi. Bu ay ne olduysa 1/2 damla geldi bir daha gelmedi :KK43: bu ayın 17 sinde tatile gitcem adetim 10 gün kendiliğinden gecikti fakat ben geciktiri aldım gene 1 tatile gitmeden 1 hafta önceden kullansam mi yoksa 3/4 gün kalami baslasam??. Lütfen yardimci olursaniz cook mutlu olurummm:KK36::KK30::KK30:

X