Selülit Selülit Ve Maden Suyu

Selülit; nedenleri ve çözümleri Selülit nedir ? Selülitten kurtulmanın yolları nelerdir ? Selülit nasıl geçer ? Selülit kesin doğal çözümleri, Selülit egzersizleri

dtsly

Guru
Kayıtlı Üye
7 Mart 2009
381
0
:uhm:maden suyunun selulıtı artırdıgı gıbı bır haber duydum.cok canım sıkıldı.cunku ben cok severım:KK43:acaba bu konuda bılgısı olan var mııı??

ilk defa duyuyorum
böyle birşey varmı bilmiyorum ama mutlaka gazı gittikten sonra için deniliyor açıp bekletilecek bi süre sonra içilecek
acep gazıyla birlikte içilincemi yapıyorki neye inanacağımızı şaşırdıkCADIARZU

aslında dogru olabılır.cunku ıcınde yogun mıktarlarda mıneral ıcerıyor.tuz dahıl.ee tuzunda selulıtle ılıskısı olduguna goree.... dıye dusunuyorum ama kesın bır bılgım yok.duyunca sacma gelmıstı ama boyle dusununce mantıklı gelıyor.ama bu gaz olayını yenı duydum bende

İçince selülit yapıyor olabilir, tuz içeriyor ya ama ben de soğuk sodayla selülitli bölgeyi yıkamanın iyi geldiğini duymuştum. Demek ki içmeyip sürecekmişiz :roflol:
Zaten içince, yiyince selülit yapan her şey sürünce iyi geliyor bkz: kahve, bilimum yağlar, soda naniknanik

Bence doğru olabilri çünkü gazlı içeçekler yapar diyorlar mesela cola, fanta, gazoz, nescafe, kahve bu tarz şeyler biliniyor ama sodada gazlı olduğundan yapabilir...

Maden suyu özellikle böbrek ve idrar yollarındaki taş oluşumunu önlüyor ve iltihapları yavaşlatıcı bir etki gösteriyor. Maden sularının sindirim sistemi üzerindeki olumlu etkileri ise, artık herkes tarafından biliniyor. Kabızlık sorunlarına da iyi gelen maden suyu, düzenli tüketildiğinde cilde canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Cilt sağlığı, bol sıvı tüketimiyle mümkündür. Maden suyu cildi gerginleştirir, canlı bir görünüm verir. Sadece içildiğinde değil, cilde sürüldüğünde de canlandırıcı etkisi kısa sürede hissedilir. Selülitlere karşı maden suyunun önemi de, son yıllarda daha fazla vurgulanmakta. Maden suyunun içeriğindeki magnezyum, selülit oluşumunu engelliyor ve oluşmuş selülitlerin iyileşmesini hızlandırıyor.

alıntıdır: arşiv.sabah

Uzmanlara göre; maden suyu, cilt güzelliğine önem veren bayanlar için son derece önemli bir kaynak. Yapılan araştırmalara göre; maden suyu, kadınlar için mükemmel bir güzellik ve sağlık kaynağı. Özellikle pürüzsüz bir cilt hayali kuran bayanlara, bol bol maden suyu içmeleri tavsiye ediliyor.

Selilütten şikayetçi olanlar maden suyu içmeli

Maden suyu, özellikle osteoporoz hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde önemli rol oynuyor. ıstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, mineralli suyun çok büyük yararları olduğunu söyledi. Karagülle, “Maden suyu, özellikle sindirim fonksiyonları üzerinde olumlu etki yaratıyor. Kemik erimesini ve çocuk ile yetişkinlerde diş çürümesini önleyen maden suyu, sporla kaybedilen mineralleri vücuda geri döndürüyor.

Prostat ve meme kanserine iyi geliyor
Kalbe bağlı ölüm olayları, prostat ve meme kanserine karşı büyük bir güç” diyor. Maden sularından kalsiyum ve magnezyumun emiliminin daha fazla olduğunu da ifade eden Prof. Dr. Karagülle, şunları kaydetti: “Türkiye’de böyle bir doğal zenginlik kaynağımız var.

ışte maden suyunun diğer faydaları:

* Sindirim sistemine olumlu etkisi var.
* Vücuttaki gereksiz tuzu yok eder.
* Selülit oluşmasını engeller.
* Normal su vücutta 6 saat kalırken, maden suyu saatte atılır.
* Kalori içermediği için, tüm zayıflama programlarının vazgeçilmez bir parçasıdır.
* Flüor içerdiği için, özellikle çocukların diş çürümelerini engeller.
* Hamileler ve emziren anneler için, özellikle tavsiye ediliyor.

alıntıdır
yüksektopuklukadınlar.blog

bence tam aksine iyileşmesine katkı sağlıyordur. ben de bugunden itibaren başlıycam çünkü maden suyunun yararları saymakla bitmez.

X