Bebeğiniz emziğe alıştıktan sonra az emmeye başladımı yada sorun çıkarmaya

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
arkadaşlar emziğe alıştırmak istiyorum çünkü çalışan bir kadınım ve evimde benle birlikte kalan kimse yok, akşamları eşimle birlikte iki kişi oluyoruz ancak.. Bu nedenle emzik beni bayaa bir rahatlatacak. ancak bikaç kişi emziğe alıştıktan sonra daha az emdiğini ve kilo kaybettiğini yada kilo az aldığını söylüyor...
Ben daha alıştırmadım kıyamıyorum aslında ağzına vermeye. Gerçekten böyle oluyormu, yada çok az kişininmi başına geliyor.
Ya da acaba diyorumki hani alıştırma esnasındamı böyle oluyor. Ona göre alıştırıcam yada alıştırmıycam. Birde nasıl alıştırılırki sadece ağladığındamı vericez emziği yoksa normal durduğundadamı

Canım ben çalışmaya başlamadan 1 hafta önce sadece uyutmaya başlamadna önce vermeye başladım ve çokta kolya alıştım daha 3 aylık falankende vermiştim diliyle ittiriyordu kesinlikle almamıştı bende zorlamadım.Şimdi uykuya dalmadan emzik alışkanlığına devam ediyor onun dışında aramıyor.Ama acıkan bi bebek ağzında emzik var diye seni emmeyeceğini sanmıyorum ama benim dr um kesinlikle önermemişti bende birazç çile çektim ama umarım yararını görürüm

benimki 4 aylık oldu ve emziğe bir türlü alışmadı. bundan sonra da zorlamıcam. emzik bence konuşmayı geciktiriyo.

benim bebeşim 2 ayı geçti. parmak emmeye başladığı için emzik verdik. parmağını emmesinden iyidir. bence. bebek zaten emziği alacaksa belli ediyor. istemezse de fazla zorlamaya gerek yok bence.

evet 2 gün emmedi 2 aylıkken emziği bıraktık
aç bi aç uyudu sonra mecburen emmeye devamm
mama da vermedim
sadece uyuyunca yanına yatıp dayadım az az emdi o günler onu tuttu
şimdi oyuncak gibi oynuyor ısırıyor
emzik almaz artık benimki

X