Makarnalar Patlican Soslu Makarna-Resimli

incitanemtuana

EVLI MUTLU IKI COCUKLU :)
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
25.344
26
41
tarifi burdaki linkden aldim _laylaylom_arkadasimizdan
http://www.kadinlarkulubu.com/yemek-tarifleri/288664-yapt305287305m305z-makarna-soslar305.html
ve cok tsk ederim

laylaylom arkadasimin tarifi birazcik daha farkli ve fikir olmasi acisindanda zaten paylasdigi linkide vermeyi bir borc bildim
ben patlican hastasi olaraktan okuyunca yapmaliyim bunu dedim :)
fakat evde patlican yoktu
ama buzlugumda közlenmis patlicanlarim daima bulunur salatasini yapmak icin onunla denedim bende :)

1paket makarna arzu ettiginiz cesitten
sosu icin:
5adet közlenmis patlican
3dis sarimsak
biraz salca
baharat olarak
tuz karabiber ve kekik kullandim
birazda su

makarnayi haslamaya koyuyoruz
tavaya sivi yag döküp patlicanlari kücük kücük dogruyoruz sarimsaklarida ben SIKMAK yerine incecik incecik dogradim icine ve basladim sotelemeye :)
icine tuz kararbiber ve kuru kekik ekledim
daha sonra göz karari salca güzelce karisdirdiktan sonrada yarim bardak kadar su ekledim

servis tabagina makarnayi koydukdan sonrada üzerine patlican sosumu ilave ettim

gercektende cok farkli bir tad biz ailecek bayildik ve menüme yeni bir tad daha eklenmis oldu

tavsiye ederim kizlar

yegenim bu neyaa sidi yapilirmi bu bana hayret biseysinmafoldumben
valla nefiisss görünüyorcokacimcoook artik patlicani yeni bir cesit daha yapabilecegimvereliniortak
sen artik astin uzman oldunzemuszemus
canim yapan ellerine dert görmesin ellerine emegine saglikopuyorumnanaktanopuyorumnanaktana.s.

ah be canım bir de mütewazılık yapıp hamarat diilim diosun ama tarifler maşallah yanı ....
gece gece bozdurcan bana dıetımı:)))
ellerine sağlık tatlım süper gözüküyor ....
patlıcanı sewmezdım ama közde olursa süper olur deneyecegım canım ....

mantarlı tarifte makarnanın üstündekini et sandım biliyomusunkaydirigubbakcemile3patlıcanmış meğer:sm_confused:
yok kesin bizim aramızda bi empati oluştu,çünkü ben bu gün patlıcanlı makarna yapıcaktım,birde mantar sos..ama annem evdeki yemekler yenmicek deyince yapmadım:kedi:
ellerine sağlık hayatım,benim yapıcağım makarna daha değişik içine dolduruyosun mantı makarnanın,,hani midye kabuğu görünümünde..fransız bir ihçıdan öğrendiydim:nazar:madem patlıcan seviyosun yapıp koymak farz oldu..muhteşem gözüküyo arkadaşım:nazar:

incim yine döktürmüssün bak yine karnim acikti.cokacimcoookellerine saglik canim.opuyorumnanaktanhemen defterime geciyorum bu tarifide nefis gözüküyor

yegenim bu neyaa sidi yapilirmi bu bana hayret biseysinmafoldumben
valla nefiisss görünüyorcokacimcoook artik patlicani yeni bir cesit daha yapabilecegimvereliniortak
sen artik astin uzman oldunzemuszemus
canim yapan ellerine dert görmesin ellerine emegine saglikopuyorumnanaktanopuyorumnanaktana.s.

:eek::kedi::eek:
:jeyyar:sen yapip yapip eklerken iyidi dimi:jeyyar:
cokacimcoookcanimi cektirirken agzimi sulandirirkencokacimcoook
zemuszemusbende sana yaparim isde ahanda böylezemuszemus
opuyorumnanaktansaka bir yana patlicani cok sevdigim icin harika nefis oldu kessinlikle tavsiye ederim yengosumopuyorumnanaktan

ah be canım bir de mütewazılık yapıp hamarat diilim diosun ama tarifler maşallah yanı ....
gece gece bozdurcan bana dıetımı:)))
ellerine sağlık tatlım süper gözüküyor ....
patlıcanı sewmezdım ama közde olursa süper olur deneyecegım canım ....

:kedi::kedi::kedi:
canikom benimkiler basit tarifler
burdaki tariflerin yaninda
devede kulak kalir yani
pratik basit ama lezziz tabii bana göre
ah marifetli olsam
sabirli olsam
okadar el becerim olsa neler döktürmek istemezdim ki inan
opuyorumnanaktantavsiye ederim canim denemeniopuyorumnanaktan

mantarlı tarifte makarnanın üstündekini et sandım biliyomusunkaydirigubbakcemile3patlıcanmış meğer:sm_confused:
yok kesin bizim aramızda bi empati oluştu,çünkü ben bu gün patlıcanlı makarna yapıcaktım,birde mantar sos..ama annem evdeki yemekler yenmicek deyince yapmadım:kedi:
ellerine sağlık hayatım,benim yapıcağım makarna daha değişik içine dolduruyosun mantı makarnanın,,hani midye kabuğu görünümünde..fransız bir ihçıdan öğrendiydim:nazar:madem patlıcan seviyosun yapıp koymak farz oldu..muhteşem gözüküyo arkadaşım:nazar:

zemuszemusah kanka benzer yanimiz cok desenezemuszemus
cokacimcoookkessinlikle tariflerini koyman farz oldu cimcimem benimcokacimcoook
opuyorumnanaktanseni alan yasadi biliyosunopuyorumnanaktan
a.s.güzel sözlerin icin cok tskler canima.s.

incim yine döktürmüssün bak yine karnim acikti.cokacimcoookellerine saglik canim.opuyorumnanaktanhemen defterime geciyorum bu tarifide nefis gözüküyor

opuyorumnanaktantskler kusumopuyorumnanaktan
kaydirigubbakcemile5begendiysen ne mutlu banakaydirigubbakcemile5
yerimsenibeninsallah yapincada hosuna gideryerimseniben
kaydirigubbakcemile2biliyosun bende en kisa zamanda senin tarifleri bekliyorum 4gözlekaydirigubbakcemile2

tuanam bu nekız canım çekti bugün hiç yemek yemedim varya çok halsizim 1 tabakta bana yolalsana pc den evde yiyecek hiçbişi yok eşim dünden kalan son yemekleri yedi ben açım

ellerine sağlık tatlışim

allahım yarebbim ne güzel gözüküyor resimlerr..valla bu bölüm insana kilo aldırttırır:):):)ellerine sglık cnm enfes gözüküo:)

tuanam bu nekız canım çekti bugün hiç yemek yemedim varya çok halsizim 1 tabakta bana yolalsana pc den evde yiyecek hiçbişi yok eşim dünden kalan son yemekleri yedi ben açım

ellerine sağlık tatlışim

:teselli:canimsin ya kiyamam sana inan simdi gördüm yazdigini hala acmisin yollimi bi tabak:1hug:

Şeniztskler canim benimŞeniz

allahım yarebbim ne güzel gözüküyor resimlerr..valla bu bölüm insana kilo aldırttırır:):):)ellerine sglık cnm enfes gözüküo:)

zemuszemuskessinlikle hakklisin canim benim inan bende baktikca kilo aliyorum sanki ama ugramadigim bir günde yok su yemek bölümünezemuszemus

opuyorumnanaktantskler canim benimopuyorumnanaktan

X