ağız kuruluğu ve acı tat

brcsrkn

annesinin kuzusu
Kayıtlı Üye
18 Mart 2009
847
7
kızlar 19 +3 haftalık hamileyim
geceleri ağız kuruluğum oluo susuyorum bazı günlerde acı tat hissediyorum sizdede oluyor mu ????

bende 8 haftalık haileyim acı tat bendede oluyor sürekli şekerli bişeyler tüketiyorum...galiba hormonlarla alakalı...

bende olmadı ama normal bişey bu bi arkadaşım hamileliği boyunca agzında pas tadı hissettiğini söylemişti
ne yesem paslı paslı geliyo diyodu
hamilelikte bu tarz şeyler yaşayanlar çok
sen avantajlısın susaman çok iyi inşallah son ayına kadar böyle susarsın bol bol iç hem cildin nemlenir bebeğine faydası var sütün artar ve idrar yolların iltihaplanmaz kolayca dışarı atarsın

kızlar ilginize teşekkür ederim .a.s.
ilk üç ay su içimedim ama çok şükür şimdi içiyorum inşallah böylede devam eder şekerden bile korktum
ağız kuruluğu için daha şeker yüklemesine daha var inşallah şeker falan değildir.

canım çok sıcak olduğu için çok su kaybediyoruz bendede vardı aynı şikayet ama geceleri su şişesiyle beraber uyuyyorum tavsiye ederim ona rağmen test yaptırdım su oranım az çıktı doktor havalar çok sıcak daha çok su içmelisin dedi

maalesef yeteri kadar su tüketemiyoruz
bende çok fazla su tükedenlerden değilim ama sulu sebze ve mervelerle tamamlıyormuşum su ihtiyacımı
örneğin bi türlü yemeğinin taze fasulyenin yada ekşimek tavalamasının yanında en az 4 tane salatalık domates (tuzsuz) kesip yerim
yada bir öğünümü kocamaaaan bir tabak kavun yada karpuz ekmekle geçiririm bunlar özsu barındıran gıdalrmış vücuttaki gerekli su oranına yardımcı oluyolarmış bu yönden şanslıyım

en az 8 bardak su içiyorum eftelyacım bunun yanında kavun karpuz ordanda alıyorum die düşünüyorum su ihtiyacımı

sezencim ben çok fazla yemek seçemeiyorum yemekhanede ne çıkarsa onu yemek durumunda kalıyorum ancak hafta sonu rahat rahat dediğin gibi öğünlerimi ayarlıyorum birde akşam yemekten sonra meyve yerken ama onun dışında hafta içi çok iyi beslenemiyorum malesef :KK43:

çalışınca zor oluyo işte evden yanına tazecik meyveler filan götür masa başıysa işin rahat olur yemesi ara öğünlerde çaktırmadan yersin şeftali, armutlarda cıkar birazdan salatalık vs

küçük termos kaseler var bir arkadaşım evden yoğurt filan götürüdü peşine yerdi tabi hazır yogurtta alabilirsin ama bu hem termosta soğuk kalıyo hemde ev yogurdu daha besindeğeri yüksek

arada yanıma getiriyorum meyve falan geç kaldığım gün getiremiyorum malesef öğlen mutlaka yemekte yoğurt yemeğe özen gösteriyorum ama termos kaseleri duymamıştım :)
nerde satılırki bu tupperware tarzı şeylerde varmıdır acaba :)

X