kızlar rubella ıgm pozitif çıktı

katre

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2007
214
0
39
daha sonuçları doktora göstermedim ama biraz araştırma yapınca korktum bu ne demek şimdi nolur içimi rahatlatın

cnm çalıştığım klinikte laborant arkadaşı aradım şimdi bağışıksın demek korkacak bişi yok küçükken geçirmişsin ve şuan bağışıksın

benimde öle çıktı ve bende aynen daha doktoruma sormadan araştırıp panik yapmıştım.
hamilelik insanı çok pimpirikli yapıyor ya canım
benim doktorum bana çiğ et kesinlikle yemiceksin.kedi köpekten uzak durucaksın dedi.
bu kadar yani :))

benimde öle çıktı ve bende aynen daha doktoruma sormadan araştırıp panik yapmıştım.
hamilelik insanı çok pimpirikli yapıyor ya canım
benim doktorum bana çiğ et kesinlikle yemiceksin.kedi köpekten uzak durucaksın dedi.
bu kadar yani :))

canım senin bahsettiğin bence toksoplazma, bu bahsettiğin yasaklar toksoplazman negatif çıktığında geliyo. ama rubella kızamıkçık hastalığıyla ilgili bi değer

Son düzenleme:
benimde rubella IgG pozitif
rugella IgM negatif
endişelendirmek istemem fakat
benim bildiğim ve doktorumun söylediği kadarıyla rubella IgG çocukken kızamıkcık geçirdiğin yada aşı olarak bağışıklık kazandığın anlamına geliyor.
rubella IgM ise şuandada o hastalığı geçiriyor olup olmadığını gösteriyor. seninki pozitif çıkmış... normalde IgM nin negatif olması gerekiyor...

CADIARZU
benimde rubella IgG pozitif
rugella IgM negatif
endişelendirmek istemem fakat
benim bildiğim ve doktorumun söylediği kadarıyla rubella IgG çocukken kızamıkcık geçirdiğin yada aşı olarak bağışıklık kazandığın anlamına geliyor.
rubella IgM ise şuandada o hastalığı geçiriyor olup olmadığını gösteriyor. seninki pozitif çıkmış... normalde IgM nin negatif olması gerekiyor...

evet canım sdsmt doğru söylüyor senin pozitif olduğu için takip edilmesi gerekiyo diyebiliyorum

daha sonuçları doktora göstermedim ama biraz araştırma yapınca korktum bu ne demek şimdi nolur içimi rahatlatın

Benim testimde ıgm pozitif çıktı
Sonra ki aşamaların ne oldu bilgi verir misin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bu konuda bilgisi olanlar yazabilir mi lütfen.
benim de rubella ıgm 1.5 pozitif çıktı ıgg pozitif.
internetten araştırdıgımda hiç güzel şeyler yazmıyor. doktorum da izinde 4gün sonra anca görüşebileceğiz. ne kadar okursam o kadar korkutuyor beni:KK43:

X