sezeryan doğum yapanlar neden sezeryan ve sonunda yaşananlar paylaşırmısınız?

ersndrya86

Annesinin Aşkısııı:)
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2009
209
80
38
merhaba arkadaşlar bende 25 haftalık hamileyim şuanda ve sezeryanle doğum yapmak zorundayım çünkü bebeğimin eşi rahim ağzına çok yakın ve her ana kanamayla erken doğum tehlikem var bende kendini normal doğuma odaklayanlardandım ta ki doktorurum bu durumu söyleyene kadar sezeryanin korkulacak birşey olmadığını eski teknikler yüzünden önceden birsürü sorunların ortaya çıktığını ama sezeryanin de artık çok normal ve sorunsuz olduğunu söyledi mecburen sezeyan ama yaşananları tecrübeleri duymak ta insanı rahatlatıyor paylaşımlarınızı bekliyorum.teşekkürler...

korkma cnm tabiki biraz dikiş acın olucak ama kısa zamanda duzelıyo ben sabah 10 bucukta sezeryana gırdım aksam saat onda yurumeye basladım ılk kalkaerken bıraz basın donuyo tansıyonun dusuyo halıyle 24 saate yakın hıc bısey yememış oluyosun sana corba ve komposto verdıkten sonra yurutyolar ama 1 tabak corbayla butun gun yatttıgın yerden kalkrken tansıyonun dusuyo ama cok normal zaten hemsıler cok yardımcı oluyolar ben ılk kalkmaya calıstıgımda olmuyosa yat dedıler ama ben ne kadar cabuk yuyursem okadar cabuk ıyılesırım dıye kalkıp yurudum hakikaten de cabuk iyileştim gazımıda daha cabuk cıkardım tuvaletede erken cıktım hemsıreler bıle sasırmıstı bana gore tek kotu yanı ne zaman sezeryan oldugu bıldıgın ıcın o gece uyuyoamıyosun ve halıyle ertesı gun cok yorgun oluyosun kolay bı dogum dilerim aklıma sımdılık bunlar geldı sormak ıstedıgın ozel bısı varsa sorabılırsın..

tebrik ederim öncelikle:nazar:
bende sezeryan yapanlardanım.inanılmaz rahat geçirdim Allahıma şükürler olsun.
saat 4de çıktım ameliyattan 2-3 saat sonra kendime gelmeye başladım ben.sürekli kızımı yanımda istiyordum.
sabahda kendi kendime kalktım üzerimi değiştim malum ameliyat elbiseli oluyorsunuz.
8de doktorum geldiğinde giyiniktim tacımı takmış oturuyordum.yürümüştüm.doktorum gazımı çıkarim diye fitil verdi bana.sende iste canım.
zaten ilk gece ağrı kesici veriyorlar hissettiğinde nasıl bir acı biliyomusun hani küçükken düşer diz kapaklarımız soyulurdu sonra kabuk bağlardı.işte aynen öyle bir acı hissediyorsun.sakın korkma.
korkutanlarada inanma..

canım öncelikle tebrik ederim bende ilk kızımı 2005 de sezaryanla dünyaya getirdim sorunsuz ve başarılı bir sezaryan evresi geçirdim benim sezaryan olmamın sebebi günüm 8 gün geçmişti ve artık tehlikeydi o yüzden sezaryan oldum akşam 8 de ameliyatım başladı ve 8.45 de ameliyatttan çıktım epidurel oldum sabah artık normal hayatıma dönecek kadar rahattım ağrım fazla olmadı zaten ağrı kesici veriliyor sana tavsiyem sezaryandan çıktıktan sonra anestezinin etkisi geçipte artık ayağa kalman gerektiği zaman bol bol yürü ama kendiniz zorlamadan bu senin normal hayatına kısa zmanda dönmeni sağlıcaktır hiç korkma korkulacak bişey değil sadece ameliyata girerken heyecanlı olcaksın belkide korkuların olacak ama tek düşüncen bebeğine kavuşacağın dakıkaları düşün ve heyecanını bu şkilde bastır bebğini düşünmek seni rahatlatır ben öyle yapmıştım ve gayet rahattım sorunsuz ve sağlıklı bir hamilelik dönemi geçiriri doğumunda bir o kadar rahat olur hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın

merhaba arkadaşlar bende 25 haftalık hamileyim şuanda ve sezeryanle doğum yapmak zorundayım çünkü bebeğimin eşi rahim ağzına çok yakın ve her ana kanamayla erken doğum tehlikem var bende kendini normal doğuma odaklayanlardandım ta ki doktorurum bu durumu söyleyene kadar sezeryanin korkulacak birşey olmadığını eski teknikler yüzünden önceden birsürü sorunların ortaya çıktığını ama sezeryanin de artık çok normal ve sorunsuz olduğunu söyledi mecburen sezeyan ama yaşananları tecrübeleri duymak ta insanı rahatlatıyor paylaşımlarınızı bekliyorum.teşekkürler...

Merhaba. Bebeğini sağlıkla dünyaya getirmeni ve büyütmeni diliyorum öncelikle. Ben spinal anestezi ile sezeryan oldum. Normal doğum istiyordum ama 7 saat suni sancı sonunda bebek inmeyince ve açılma olmayınca sezeryan olmak zorunda kaldım. Sezeryanım çok rahat ve keyifli geçti. Sonrasında sabaha kadar ağrım sancım olmadı. Tabi bacaklarımın uyuşukluğunun geçmesi sabahı buldu. Sabah ağrım başladı biraz, voltaren yapıyorlar kalçadan, hiç bir şeyin kalmıyor çok etkili. Sana tavsiyem voltaren in vurulduktan yarım saat sonra yürümeye kalkman. Çok daha rahat yürüyorsun. İlk kez ayağa kalkma, tuvalete gidip klozete oturma kısmı bende çok sancılı oldu ne yazık ki. İlk gün biraz zor yürüdüm ama ikinci gün çok çok daha iyiydi. Tabi bu benim deneyimim. Çok rahat kalkıp yürüyen arkadaslarım da var. Bünye meselesi. Spinal anestezi yi şiddetle tavsiye ediyorum. Benim bel, bas ağrısı şikayetlerim hiç ama hiç olmadı. Epidural+Spinal kombine anestezi olan arkadaslarda bel ağrısı şikayetleri olanlar oldu. Katater orada ağrı kontrolü için takılı kaldıgından olabilir. Sonrasında 2 gün sonunda oldukça iyiydim. Yataktan kalkarken yardıma ihtiyacım oldu bir kaç gün. 7. günde neredeyse tamammen iyileşmiştim diyebilirim. Sana korkmamanı tavsiye ediyor, kolay doğumlar diliyorum.

Canım hayırlı olsun hamişliğin a.s. Umarım sağlıkla bebeğini kucağına alırsın a.s.

Bende 57 gün önce sezaryenle doğum yaptım. Bebeğimin kafası büyük olduğu ve çatım dar olduğu için sezaryeni seçtik. Ama iyiki de sezaryen olmuşum. Ameliyata ne kadar yüksek moralle girersen o kadar iyi. Ben gülerek girdim, gülerek çıktım. Odama geldiğim andan itibaren herşeyi çok net hatırlıyorum. Yani hemen kendime geldim. 3 saat sonra gelip kaldırdılar ve o andan itibaren gece uyumak dışında yatmadım. Bebeğimin herşeyiyle ben ilgilendim. Bir gün önceden kayısı kompostosunu blenderdan geçirip posasıyla birlikte içmeye başladığım için ne gaz nede tuvalete çıkma sorunu yaşadım. Ağrı kesici bile vermelerini istemedim. Ertesi gün sabah hemen duş aldım. Eve geldiğim andan itibarende hiç yatmadım. Yani ne kadar rahat olursan o kadar iyi geçirisin bu dönemi. Tabiki ameliyat yerinde hafif bir sızı oluyor ama inan anlatılanlar gibi değil. Yeri geliyor hissetmiyorsun bile. O yüzden hiç korkma. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım a.s.

ben mecburi s ezeryan yapanlardanım, bebişim tersti, sezeryan sonrası şiddeti baş ağrısı yaşadım, iğrençti gerçekten, ölmek istedimmm. bir de sezeryan çıkışı ayağımı hissedememek beni deli etmişti, bir deee yanımda yatan bebeğim ağladığı zmaan dikiş acısından dolayı ona uzanamamak, yardım almadan besleyememek çok sinir bozucuydu..

ben ilk bebeğimde mecburen sezeryan oldum çünkü son anda yüksek tansiyon problemi çıktı ve acil sezeryana alındım.ikinci bebeğim de haliyle sezeryan oldu çok şükür ikisinde de çok rahattım zemuszemus şimdi 10 haftalık hamileyim ve yine sezeryan olucam hayırlısıyla allah hepimize kolaylıklar versin rahat olmaya çalış hiç de büyütüldüğü gibi zor diğilkaydirigubbakcemile5

cnm benim oğlum 7 aylık sezeryanla doğum yaptım kist vardı ama sezeryanında keyfi bambaşka doğumda ağrısız herşeyi hissetmek ilk ağlamasını duymak çok güzel duyguymuş 5 saat sonra ayağa kalkıyosun ve tahmin etmezsin okadar rahat kalkıp rahat yürüyosun ki hiç sıkma kendini ve bol bol yürü gaz sancısı tutmasın ben acır diye fazla yürümedim halbuki hç ağrım yoktu 2. günü gaz sncım tuttu ogün zordu 1 hafta sonra rahatça hareket edip oturup kalkabiliyosun ilk 2 ay genede dikkat etmek lazım temiz tutmak lazım tabiki sana ve bebeğine sağlıklı doğumlar diliyorum güzel bebeğin sansıyla mutlulukla gelsin işallah

benim gunum 12 gun gecmisti 12.gunun sonunda suni sanci ile dogum yapicaktim ama kizim karnimdaki suyu yuttugu icin acilen sezeryan oldum genel anestezi ile.aslinda spinal yapicaklardi ama ben uyanikken dayanamam dedim ondan oldu.ik 5 gun iyiydi ama benim dikislerimi kolaylik olsun diye tel zimbalarla dikmisler yeni cikmis bu ..ama onu da 6. gun cikardilar 1 saat sonra ayaga kalkarken ameliyat yerimden foosss diye kan akti dikislerim acilmisti meger zimbalardan ilhitap kapmis alerji olmus 10 gun boyunca acik kaldi ici temizlendi ilitihap kuruyunca normal iplikle diktiler 10 gun sonra da dikislerimi aldilar ancak o zaman kendime geldim.ama cektigimi bir ben bilirim kizimi bile emziremiyordum Allah kimsenin basina vermesin arkadaslar bende boyle oldu ama herkeste böyle olacak diye birsey yok Allah herkese kolay dogumlar nasip etsin.

canım bende sezeryanla doğum yaptım ve çok rahattı hiç sancı çekmedim doğumdan sonra ağrı falanda yoktu hemen ayağa kalktım gazımda olmadı doktor bile şiaşırmıştı halime

Bebeği hayırlı olsun öncelikle,sezeryan her ne kadar ameliyat olsa da konforlu bir doğum şekli bence,oğlumda genel anestezi,kızımda epidural anestezi ile oldum sezeryanı,epiduralde gerçekten rahattım,uyuşmam açılınca kendim kalktım ve giyindim düşün.Sana hayırlı doğumlar diliyorum.Kafanı yorma,gerçekten rahat oluyor sezeryan.

hiç korkma ben spinal ile oldum.harikaydı.hem bebeğimin ilk anını gördüm hem de sezeryanın o çok ağrılı zamanlarında uyuşuk olduğum için pek değil hiç acı çekmedim.sonrasında zaten sürekli ağrı kesici vurduklarından öyle çok ağrın olmuyor.karnın ağrır ya o kadar bile değildi inan ki.tavsiyem anesteziyi aldıktan sonra sondanı taktır da boşuna canın yanmasın.hayırlı doğumlar...

bende 7 gün önce sezeryan oldumama mecburi önce normal doğum sancısı çektim ama bebeğim içerde kemiğe takılmış o yüzden acil sezryana aldılar genel anesteziyle 15dk içinde bebek doğmuş önce sancı çektiğim için ameliyattan sonra biraz ağrım vardı ama ağrı kesicilerle hafiflettiler ve 3.gün bebeğimle kendim ilgilenmeye başladım korkulacak bişey deil keşke hiç normali denemeseydim diyorum sezeryan daha kolaymış sana hayırlı doğumlar bebişini sağ salim alırsın kucağına inşallaha.s.

bendeiki cocugumuda sezeryan yaptirdim türkiye bu konusa baya bir ilerlemis canim hic korkma
ben isvicrde yasiyorum burdakiler 10 hastanede birakiyor.benim ilk normal olcak dediler bir gün ugrasildi sonra sezeryan ettiler dogmayinca sonra kemik ölcümlerim yapildi kemiklerim darmisyüzde bir umut bile yok normal dogum yapamazsin dedi doktor.kizimdada günü gelmeden nasil olsasezeryan dediler ve 3 hafta erken aldilar. hic korka canim

bende 2.5 ay önce zorunlu olarak sezeryanla doğum yaptım kendimi normal doğma çok alıştırmıştım nasip böyleymiş bebeğimin kordonu kısa olduğu için apar topar normal doğuma gittiğimiz hastaneden sezeryan doğum yaparak çıktım ilk 25 gün dikiş yerlerinde ağrıların oluyo ama daha sonrasında iyileşiyosun ben doğumu gece 3 te yaptım hemşireler sabah yürüttü ilk önce biraz başım döndü daha sonra alıştım ameliyattan sonra gazın çıkınca %95ini atlatmış oluyosun
bende sezeryandan çok korkardım ama korkulacak hiçbişey yokmuş ben ameliyathanede bonemi kendim giydim ameliyat masasına kendim yattım dr. bıraksaydı doğumuda ben yapıcaktım :)
hayırlı doğumlar bebeğini kucağına aldığın an heşeyi unutacaksın merak etme

valla hiç korkulacak bişey değil bencede.Bende oldum girmemle bebeği almaları bir olmuş eşim öyle diyo sonra bir saat sonra ben kendime geldim odaya aldılar.hiç ağrım yoktu o anda.hiçbişey hissetmedim.4 saat sonra hemen ayağa kalktım odada yürüyüşler yaptım çok iyi geliyo.biraz sancı oluyo ama doğum sancısı kadar olduğunu sanmıyorum.sürekli ağrı kesici oluyosun zaten bebeğimle kendim de ilgilendim güzeldi yine olursa yine yaparımm:p

bir bayram sabahı suyum geldi
ilk doğumum olduğu için telaş yaptım
halbuki sürekli okumuştum neler yaşayacağımı
hastaneye gittik sabah 9 da
sancımda başlamıştı artık
taa ki akşam olmuştu
doktor çatılarımın dar olduğunu ve normal doğumun bebeğime zarar vereceğini söyledi
böylece yeni yıla 5 saat 50 dakika kala
sezaryen doğumla
küçük bebeğimiz yusufuk böceğimiz geldi..:nazar:

sorasında biraz problem yaşadım doğumdan sonra karnım kocaman kaldı bir bebek daha var gibiydi
estetik dişikti ama aldırmaya gittiğimizde ihltihap yaptığını söyledi doktor on gün boyunca hastaneye taşındım antibiyotik yaptılar karnımdan çok şükür geçti ama ikincide tekrarlayabilir dedi doktor kimi bünye yaparmış bunu şimdi 8haftalık hamileyim yine, inşallah yaşamam bida
ne kadar sıkıntıdda çekiyor olsak rabbimin hediyesi öyle güzel ki unutturuyor hepsini
bilmem katılırmısınız fikrime?:1hug::enbuyukkk:

X