bebekleriniz kaç kilo

adbilgin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2009
5
0
ya bu aralar herkes acaba sütün yetmiyor mudiyor kafayı yicm.bebeğim 4 ayını bitirdi 6kilo 200gr normal mi

doğum kilosuna bağlı canım normal olup olmadığı aylık kilo alımına göre takip etmek gerekir.bizde 4 ayı bitirdik 7400 gr.3500 doğmuştu oğlum.:nazar:
anne sütüne devam ediyoruz günde 1 kere de havuç veya elma suyu veriyoruz oda 4 5 kaşık.bir hafta sonrada yoğurda başlayın dedi doktorumuz.oda birkaç kaşık.
Bence yetiyordur sütün zaten millet süt yetmezse zil takıp oynayacak gibi açmı bu çocuk niye ağlıyo deyip benide panik yapmışlardı doktor kilo alımı yeterli takma kimseyi kafana dedi söyleye söyleye keserler sütünü strese sokup aldırma kimseye :eek:lmaz:
şu linke bakıp kontrol edebilirsin kilosunu boyunu.Erkek ve Kız çocuklarda aylık yıllık boy kilo gelişimi boy kilo cetveli grafiği boy kilo tablosu

biz iki buçuk aylık olduk.iki ayı bitirdiğinde 6 200 dü.3770 doğdu.200 gramını hep kıyafetlerine düşürüyolar yani 6kiloydu.birde ciniyetine göre değişiyomuş.erkekler daha çabuk yağ tutuyomuş.

kızım 3300 doğmuştu.geçen ay 520 gr almış dr sınırda dedi 4 ayı bitirdik.yoğurt,sebze çorbası,meyve püresi muhallebi verebilirsin dedi veriyorum iyice stres oldum

benım kzızım da 3610 gr dogmustu 3. ayı bıttıgınde 6430 gramdı temmuz 7 de 4. ayı bıtıcek bakalım kac gram almış ılk 2 ay 1 kılo ya yakın almıstı 3. ay 600 gr aldı artık eskıye gore daha az emıyo artık cene kasları kuvvetlendı dıye mı baska yuzden mı bılmıyorum bakalım bu ay da yeterı kadar alır inş.

benim oğlum 3 kilo 10gr doğdu.şimdi 5,5aylık ve 8,800gr.. benim bitaneme maşallah

benim kizim 3500 gr. dogdu simdi 5 aylik 8200 gr ama dis cikartiyor kesin 200 gr falan vermistir belli yani...

ya bu aralar herkes acaba sütün yetmiyor mudiyor kafayı yicm.bebeğim 4 ayını bitirdi 6kilo 200gr normal mi

tatlım benim bebeğim 2 aylık 6 kilo 700 gr... sen kimseye bakma ve doktora başvur ek gıda verebilir. 4. ayda başlıyor artık ek gıdalar. en iyisini doktorun bilir. sağlıkla kalın.

zaten gitmişsin doktoruna şimdi gördüm:)
sıkma canını. sen meme vermeye devam et yanında besinlere geç. her kadının sütü aynı oranda besleyici olmaz. bebeğin şimdi daha iyi gelişir. benim oğluşum iyi gidiyor maşallah. bakalım 3. ve 4. aylar ne olacak. büyüdükçe yetmeyebilir sütümüz.

sütün yetmemesiyle kilonun ne alakası var bacım:) yetmese ağlardı bebeğin.kilosu da normal maşallah.

kızım 2700 gr dogdu.suan 4,5 aylık ve 6 400 gr..bence cocugunu baska cocukalrla kıyaslama..doktorun ne dıyorsa o dogrudur..her cocugun gelısımı farklı oluyor..saglıklıysa,guluyorsa,motor gelısımı ıyıyse takma kafana..kılolu cocuk saglıklı cocuk dmeek degıl..

arkadaşlar neden hep bebeklerinizi birbiriylen kıyaslıyorsunuzki
kimi bebek kiloludur kimi bebek zayıfdır
kimi bebek kiloya giderken öbürü boya gider vs. vs. bisürü faktörler vardır
aynı ayın içinde olan bebekler aynı kiloda olmak zorunda değiler
önemli olan sağlıkı ve mutlu bir bebektir
ayrıca kilo sağlık değildir
bebeğinin doyduğunu en iyi sen anlarsın, başkaları senin sütünü nerden biliyorki

X