Saç Rengi ve Saç Boyama Koyu kestane, kumral olur mu boyamayla?

M

MeDuSa

Ziyaretçi
Kızlar benim kendi saç rengim koyu sarı kumralda diyebiliriz
Ben koyu kestaneye boyuyordum saçımı gözlerimin daha belli olduğunu söylüyorlardı.
Ama bazıları siyah sanıyor siyaha çok yakın hatta esmer sanıyorlar yani millet kendi saçım zannediyo.
Bende kendi rengime dönmek istiyorum.
Nasıl kumral olacak açtırmak gerekirmi siyah gibi? CADIARZU

Ya benim saç rengim kestane normalde, koyu sarıya kadar olan tonlar tutuyor ama boyalı saçı bilemiyorum ya.

Siyaha yakın kestaneyse tonunu kırmak gerekebilir ama öyle aman aman bir açma işlemi de gerekmez yani.

Kedicik valla şöyle diyeyim.
Saclarım istemeden siyah olunca epeydir bu forumları takip eder oldum.
ılk ögrendigim şey de siyahla koyu kstanenin arasında isim harici hiçbir farkın olmadıgıdır.
ıkisi de siyah oluyor.Ben dün en son siyah olan saclarımı (ama kuaföre göre koyu kestane)
rengini kırılsın biraz olsun kahveye dönsün diye koyu kumral aldım 6/6 o bile yine siyah yaptı düşün yani...
ıyi bir kuaför biliyorsan oryalsiz acabile git actır kurtul derim.
Ama evde yapmak istersen beyaz sabunla 1-2 kaç ay yıka boyayı akıtıyor ben 3 ayda siyah sacımı akıtabilmiştim.Sonra kuaföre gittim gene siyah oldu o ayrı :)
Boyayı akıttıktan sonra da yogun acıcılar var palettenin hemde orialsiz sacı yakmıyor onla istedigin sac rengine dönersin cnm...

Ya benim saç rengim kestane normalde, koyu sarıya kadar olan tonlar tutuyor ama boyalı saçı bilemiyorum ya.

Siyaha yakın kestaneyse tonunu kırmak gerekebilir ama öyle aman aman bir açma işlemi de gerekmez yani.

cnm inşallah çok fazla işlem gerektirmez çünkü önceden siyahtan döndüm sarıya saçlarım mahvolmuştu mafoldumben

Kedicik valla şöyle diyeyim.
Saclarım istemeden siyah olunca epeydir bu forumları takip eder oldum.
İlk ögrendigim şey de siyahla koyu kstanenin arasında isim harici hiçbir farkın olmadıgıdır.
İkisi de siyah oluyor.Ben dün en son siyah olan saclarımı (ama kuaföre göre koyu kestane)
rengini kırılsın biraz olsun kahveye dönsün diye koyu kumral aldım 6/6 o bile yine siyah yaptı düşün yani...
İyi bir kuaför biliyorsan oryalsiz acabile git actır kurtul derim.
Ama evde yapmak istersen beyaz sabunla 1-2 kaç ay yıka boyayı akıtıyor ben 3 ayda siyah sacımı akıtabilmiştim.Sonra kuaföre gittim gene siyah oldu o ayrı :)
Boyayı akıttıktan sonra da yogun acıcılar var palettenin hemde orialsiz sacı yakmıyor onla istedigin sac rengine dönersin cnm...

ayyy cidden siyaha çok yakın bu renk ama hafif kızıllık var bunda canım haklısın ya sanırım çok işlem gerektircek
ama boyayı akıtmak zaten saçımı mahvediyo önceden yaptırmıştım da şimdi direkt açıcı yapsam palettenin bi etkisi olurmu ki :sm_confused:

bebegim ben hic anlamam ama insallah istedigin renge kavusursun

Cnm sacın saglamsa palettenin acıcısını al o iyi acıyormuş.
Ama sacın yıprandıysa bakım yap yaglarla kendine gelsin.
Ayrıca beyaz sabunla yıka saclarını sacına zarar vermez en azından.
Biraz acıldıktan sonra paletteyle daha rahat acılır.
O sebeple dedim yoksa hemen kullanıp acabilirsin.
Sacın koyu renkmiş muhtemelen acık turuncu olacak sac rengin.En fazla bu kadar acılacak bunu da unutma.Gerci bu bile bizim için yeter.Ama sonra üstüne boya yapmak gerekir.Eger güzel bir turuncu olursa sorun yok.Ama palette alacaksan yogun acıcı yazan paketi alacaksın.
Gene aynı markanın acıcısı var o sadece 2-4 tona kadar acıyor.
Ama yogun acıcı4-6 tona kadar acıyor.Buna dikkat et.
Sacın uzunsa 2 paket al cnm.

Saol hulim adaşımmm inşallahopuyorumnanaktan

Maskaraa
cnm saçlarıma bu aralar bakım yapıyorum
Fakat yıpransında istemiyorum şimdi açıcılarla
En iyisi ben beyaz sabunla yıkıyım bi süre
iyice akıtabildiim kadar akıtayım yani
sonrada direkt palette açıcı ile deniyim bakalım nasıl olcak

arkadaslar pazartesı sacımı boyayacagım ve kendı dogal rengım koyu kestane su an hıcbır boya yok.. ben acıcı kullanamdan saclarımı hangı renge boyarsam cıkolata karamel ya da cıkolata kahve rengını elde edebılırım bılıyorum dırek bunlara boyarsam cok koyu olacak... badem kahvesı acar dedıler ama bılemedem yardımcı olur musunuz??? ıstedıgım renkte bu Eki Görüntüle 248314

Eklentiler

• $292856_199702336756166_137010283025372_516139_7693847_n.jpg
    $292856_199702336756166_137010283025372_516139_7693847_n.jpg
    39,5 KB · Görüntüleme: 1.271
X