İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

evet cnm konuşmuştuk karne notumuzu türkçeden 3 vermişti çarşamba günü biliyorsun öğretmenle görüşme günüydü adam girdi görüşme odasına resim kursu varmış resim öğretmenide içeride bizimki girdi paldır küldür hadi dedi çıkın hemen resim derside dersmi boşverin resim karın doyurmuyor resim hocasıda çok tatlı bir bayan dediki ama hocam bi kızı gösterdi il birincisi oldu dedi aman olursa olsun paramı verdiler dedi bizimki evet dedi 250 tl kazandı deyince bizimki aa iyiym,ş iyi para ya bilemiyorum ben mi büyütüyorum ama bir eğitimciye hiç yakışmayan bir uslüp bizede resim dersinden 4 vermiştide neden diye sorunca güzel yapamıyor demişti ay bitsin artık bu okul dayanamıycam:84:

ay yok yaa ben senden duyduklarımdan şok üstüne şok oluyorum yani canım nasıl bir insan bu aklım almıyor ya ne kadar saygısız ne kadar terbiyesiz ay yok kesinlikle bu adam öğretmenlik yapmamalı milli eğitiminden bu konularda bişey yapması lazım yaa olmaz yani böyle çocukalrın tamamen psikolojisi bozulur böyel:KK50:

vallahi bu duydukalrımdan sonra bizim öğretmenizi öpüpde başımıza koymamız lazım adam o kadar iyi davranıyo ki öğrencilerine ve çocular o kadar güzel öğreniyorlar sınıfta okumayı sökmeyen çocuk kalmadı hep si de çok başarılı adam çocukalrı falan yolda görsün sever başını okşar ama bunalrın karşılığında çocuklarda öğretmene karşı çok rahatlar istediklerini soruyolar söylüyolar hiç çekinmiyolar öğretmenlrini de çok seviyorlar

naber kızlar, size saat değişimden dolayı dersler geç başlıcak dendi mi hiç, bize denmedi ama kendi kendime şimdi erkenden gidip bekleyeceğimize, geç gidelim dedim, tamda zamanını tutturmuşum:KK1:

vallahi bu duydukalrımdan sonra bizim öğretmenizi öpüpde başımıza koymamız lazım adam o kadar iyi davranıyo ki öğrencilerine ve çocular o kadar güzel öğreniyorlar sınıfta okumayı sökmeyen çocuk kalmadı hep si de çok başarılı adam çocukalrı falan yolda görsün sever başını okşar ama bunalrın karşılığında çocuklarda öğretmene karşı çok rahatlar istediklerini soruyolar söylüyolar hiç çekinmiyolar öğretmenlrini de çok seviyorlar

ya bizim hocanın velilerle iletişimi çok kötü hatta çok çok kötü, ama çocuklar öğretmeni seviyo, hocada onlara karşı çok sabırlı...
sınıfın genel durumunu hiç bilmiyorum gerçi... benim oğlana kalsa sadece 4 çalışkan varmış
:KK1:

naber kızlar, size saat değişimden dolayı dersler geç başlıcak dendi mi hiç, bize denmedi ama kendi kendime şimdi erkenden gidip bekleyeceğimize, geç gidelim dedim, tamda zamanını tutturmuşum:KK1:

evet canım bize söylediler bugün geç başladılart derse

ya bizim hocanın velilerle iletişimi çok kötü hatta çok çok kötü, ama çocuklar öğretmeni seviyo, hocada onlara karşı çok sabırlı...
sınıfın genel durumunu hiç bilmiyorum gerçi... benim oğlana kalsa sadece 4 çalışkan varmış
:KK1:

aman en azından sizinkinin çocuklarla arası iyi sanırım çocukjlar sevdiğine göre ay onlarla iyi olsun da çocuklar sevsin yeter

selam kızlar
bugün oğlum okula gitmedi rahatsız akşam başım ağrıyo diye ağlamaya başaldı yürürken başaı ağrıyomuş yatırıdm hemen ödevlerini falan yapamdı sabah uyandırmış babaannesi bi sayfa ödevini yapabilmiş sonra yine ağrıyo diye ağlamaya başalmış göndermedim ben de okula ya kızlar acaba sinizüt falan mı ki oğlum çünkü yürürken daha çok ağrıyo diyoo bakalım akşam üzeri doktoruna götürcez ne diyecek

selam kızlar
bugün oğlum okula gitmedi rahatsız akşam başım ağrıyo diye ağlamaya başaldı yürürken başaı ağrıyomuş yatırıdm hemen ödevlerini falan yapamdı sabah uyandırmış babaannesi bi sayfa ödevini yapabilmiş sonra yine ağrıyo diye ağlamaya başalmış göndermedim ben de okula ya kızlar acaba sinizüt falan mı ki oğlum çünkü yürürken daha çok ağrıyo diyoo bakalım akşam üzeri doktoruna götürcez ne diyecek

çok çok geçmiş olsun canım, umarım önemli değildir yaz bizede

ne gelmiş canım ödev, sen bu kadar korkunca merak ettim:KK1::KK1:
öğrtmn şaka yaptım dedi ailelerle sizi korkutmak istedim dedi :KK36::KK36:
nasıl espri anlayışı var :KK37::KK37::KK37::KK37:
kizlar benim oglum hala gunleri ibilmiyor pazartesi sali diye basliyorum bugun gunlerden ne diyorum once soyluyorum tabi ,yok yok olmuyor, bilmiyor, ogrenemedi elimden geleni yaptim babasida bazen sabrim oyle tasiyorki kirabiliyorum uzebiliyorum ,elimde olmadan sizinkiler biliyorlar mi hem oglum tam konusamiyor dili donmuyor cok uzgunum hipotiroit var onunlada ilgisi var sanirim:KK43::KK43::KK43::KK43:
neşeli bi şekilde anlat hani elimizle yaptığımız bu tutmuş bu pişirmiş bu hani bana demiş gibi her bir parmağa gün adı ver ben o şekil anlattım daha çabuk anlıyor ve kalıcı oluyor
evet kızlar seneye kesinlikle okul değiştirmeyi düşünü yoruz sınıf değiştirmeyide düşünmüyorum çünkü 1nci sınıflarda doğru dürüst öğretmen yok bayan bir öğretmen vardı sene başında herkes ona vermek için uğraştı ama kadın acayip şiddet uyguluyormuş çocuklara birkaç çocuğu okuldan aldılar millieğitime şikayet etmişler hiç bir şey çıkmamış müdürede gitmişler onun tarzı bu demiş müdür iyi olan bir öğretmen var onunda sınıfı kalabalık herkes ona vermek istiyor adam iyi ama sınıf kalabalık olunca nekadar verimli olabilirki
evimize yakın pilot okul açılıyor seneye orayı araştırdım sabahtan saat 15:00 kadar ondan sonrada 17:30 kadar etüt ayrıca öğretmenlerde yüksek puanlı öğretmenlermiş hayırlısı
hayırlısı olsun cnm
çok sağolasın canım götürüd bakalım eşim şuan dr da ben de merak ediyorum haber alıyım yazarım
çok çok geçmiş olsun cnm

günaydın herkese,benim oğlumda su çiçeği çıkarıyor herhalde vücudunda kırmızı sulu lekeler çıkmaya başladı bugün babası doktora götürecek bakalım ne diyecekler bende merak içinde beklemekteyim.Bu aylar galiba hastalık ayları

günaydın herkese,benim oğlumda su çiçeği çıkarıyor herhalde vücudunda kırmızı sulu lekeler çıkmaya başladı bugün babası doktora götürecek bakalım ne diyecekler bende merak içinde beklemekteyim.Bu aylar galiba hastalık ayları

çok geçmiş olsun canım, hafif atlatır umarım

günaydın kızlar
çok sağolun iyi dileklriniz için dün eşim götürdü doktora sinizüt demiş doktoru ilaç vermiş 2 hafta sonra tekrar kontrole gidecek geçici mi değilmi ona bakacakmış ama bir de alerji olayı çıktı başımıza genizleri kızarık bahar alerjisi olabilir ayberkde 2 hafta sonra geldiğinizde ona da bakıcam demiş ve bir tane de alerji şurubu vermiş bakalım kullanıyoruz ilaçları görücez kontole gidince ne olacak

çok geçmiş olsun canım işallah hafiften atlatır da geçer gider

Saolun kızla babası doktora götürmüştü su çiçeğiymiş gerçektende dün akşam ateşlenmişti şurup ve solüzyon vermiş 3 gün okula gitmesin demiş bir an önce atlatır inşallah yavrum hasta haliyle okulu düşünüyor anne okula gidip ödevlerimi alırmısın dedi genelde ödev yapmayı sevmez ama yinede onlarsız duramıyor herhalde

Saolun kızla babası doktora götürmüştü su çiçeğiymiş gerçektende dün akşam ateşlenmişti şurup ve solüzyon vermiş 3 gün okula gitmesin demiş bir an önce atlatır inşallah yavrum hasta haliyle okulu düşünüyor anne okula gidip ödevlerimi alırmısın dedi genelde ödev yapmayı sevmez ama yinede onlarsız duramıyor herhalde

tekrar geçmiş olsun canım ilaçlarıni içince hiç bişeyciği kalmaz işallah
bunalrın hasta olunca akılları başına geliyo heralde bizimkide rahatsızlandığı gece 9 da uyutuyorum ama anne uyuyamam dersim var sonra dersim kalıcak diyo bana başka zaman söyleye söyleye zor oturur dersine hastalınınca dersini de düşünüyo :KK1:

X