İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kızıma bugün L harfini vermiş öğretmeni.bize her akşam ödev geliyor ama fazla değil 1 sayfa fotokopi deftere 4-5 satır harf yazıyoruz.yani ortalama 1 saatte bitiriyoruz ödevi.bu da çok değil bence

benim eşşek sıpası okuldan geldikden sonra ödevini yapmammış bende ısrarcı davranmayın dedimalsanaalsanasmile. akşam eve gittim yemek felan hadi dedim ödev sırası kücük e yi yazıyorlar tekrar olması için 1 sayfa ve birde arkalı önlü fotokopi resim vardı o boyanacak ok dedim resmi yaptık sonra e gectik ama inanırmısınız okadar güzel yazmışki öğretmenden hiç farkı yok . efe aferim hari olmuş felan dedim anne ben kestirmesini öğrendim dedi nasılmış dedim ilk başta slaj (/) yapıyor sonrada c işarerini yapıyor ve çok şık bir e çıkıyor meydana
akannehirakannehir
aman allahım hayır olmaz yanlış öğreniyorsun oyle öğrenirsen sonra yazı yazarken zorlanırsın dedim dersi bitene kadar başından ayrılmadım o şekilde yazacak diye. bugün öğretmenine soyleyecem dikkat etsin . hay Allahım ya kafası nelere çalışıyor sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

benim eşşek sıpası okuldan geldikden sonra ödevini yapmammış bende ısrarcı davranmayın dedimalsanaalsanasmile. akşam eve gittim yemek felan hadi dedim ödev sırası kücük e yi yazıyorlar tekrar olması için 1 sayfa ve birde arkalı önlü fotokopi resim vardı o boyanacak ok dedim resmi yaptık sonra e gectik ama inanırmısınız okadar güzel yazmışki öğretmenden hiç farkı yok . efe aferim hari olmuş felan dedim anne ben kestirmesini öğrendim dedi nasılmış dedim ilk başta slaj (/) yapıyor sonrada c işarerini yapıyor ve çok şık bir e çıkıyor meydana
akannehirakannehir
aman allahım hayır olmaz yanlış öğreniyorsun oyle öğrenirsen sonra yazı yazarken zorlanırsın dedim dersi bitene kadar başından ayrılmadım o şekilde yazacak diye. bugün öğretmenine soyleyecem dikkat etsin . hay Allahım ya kafası nelere çalışıyor sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

elini kalırıyo yani dimi 2 parçada yazıyo, uyanıkkaydirigubbakcemile3

Malesef dünde günü şikayetle kapattık.su şişeleriyle arkadaşıyla kendini ıslatmış akşam babannesi almaya gidince öğretmen sınıfa çağırmış çok bağırmış herkesin önünde istemiyorum başka sınıfa göndercem demiş kayınvalıdem sadece bunu anladım dedi bağırmasından.Dün gece hiç uyumadım neden böyle diye.Ayrıca dün bütün gün derste boş oturmuş defteri yok diye halbuki defteri çantasındaydı bulamamış öğretmende kağıda yazmış defteri olmadığı için bütün gün boş oturdu.Kafam durdu artık konuşuyoruz anlatıyoruz ertesi gün yine aynı Ayrıca çocuk okuldaki çizgilerinde çok başarısız ama evde çalıştığımız zaman çok güzel yapıyor neden böyle ? çözemiyorum

Son düzenleme:
Malesef dünde günü şikayetle kapattık.su şişeleriyle arkadaşıyla kendini ıslatmış akşam babannesi almaya gidince öğretmen sınıfa çağırmış çok bağırmış herkesin önünde istemiyorum başka sınıfa göndercem demiş kayınvalıdem sadece bunu anladım dedi bağırmasından.Dün gece hiç uyumadım neden böyle diye.Ayrıca dün bütün gün derste boş oturmuş defteri yok diye halbuki defteri çantasındaydı bulamamış öğretmende kağıda yazmış defteri olmadığı için bütün gün boş oturdu.Kafam durdu artık konuşuyoruz anlatıyoruz ertesi gün yine aynı Ayrıca çocuk okuldaki çizgilerinde çok başarısız ama evde çalıştığımız zaman çok güzel yapıyor neden böyle ? çözemiyorum

üzüldüm canım ya, öğretmende herkesin önünde bağırmak zorundamıydı, bence bu şekilde rencide etmesi hoş değil, kadın bi de bağırtısından bişey anlamamış, yani o kadar bağırca problemler hallolcak mı, evde çok üstüne gitmeyin bence, ters tepmesin diye yani

sabır sabır sabır senin için öğretmen için annenen için sabır ....... zor bir süreç . konuşmaktan azıcıkda ( desteklemebilirsiniz ama ) gözünü korturarak alışlacak bir durum bence. ama öğretmeninde insanların içinde bağırması çokda hoş bir durum değl sonuçda 1 sınıf ve daha ilk haftaları bizimde öğretmenimiz çok dağınık olduğunda ve çok konuşmasından şikayetci ama dun mesela yanımza geldi tebessümle dağınıklık işini halletik birde az konuşsa süper bir öğrenci olcak dedi .bende şikayetiniz mi var hocam dedim hayır ben şikayet etmem kendim hallederim dedi helal sana hocam diyesim geldi

Benide etkileye o oldu ya canım herkesin önünde bağırması arkadaşlarının yanında küçük düşürmesi kayınvalıdeme sordum sınıftamı bağırdı diye evt.dedi.Dün eşimle uzun uzun konuştuk anlam veremiyoruz bu duruma ayrıca öğretmenin tehtit etmesi canımı çok sıktı.Utandım resmen oğlumla konuştuk yine bizi çok utandırdığını üzdüğünü bütün gece ağladı.Ödev yaptı evde dediğim gibi çok güzel yapıyor sordum neden okulda böyle güzel yapmıyorsun diye öğretmen konuşmuyormuş onunla bakmıyormuş ondan öyle yapıyorum diyor.Oğluma göre öğretmenin ilgilenmesini istiyor ama kadın 45 kişilik sınıfta nasıl ilgilensin

Benide etkileye o oldu ya canım herkesin önünde bağırması arkadaşlarının yanında küçük düşürmesi kayınvalıdeme sordum sınıftamı bağırdı diye evt.dedi.Dün eşimle uzun uzun konuştuk anlam veremiyoruz bu duruma ayrıca öğretmenin tehtit etmesi canımı çok sıktı.Utandım resmen oğlumla konuştuk yine bizi çok utandırdığını üzdüğünü bütün gece ağladı.Ödev yaptı evde dediğim gibi çok güzel yapıyor sordum neden okulda böyle güzel yapmıyorsun diye öğretmen konuşmuyormuş onunla bakmıyormuş ondan öyle yapıyorum diyor.Oğluma göre öğretmenin ilgilenmesini istiyor ama kadın 45 kişilik sınıfta nasıl ilgilensin

kıyamam ya,
öğretmen beni duymuyo diye benim oğlanda şikayetçi, hep meşgul diyo, yani hangi biriyle ne kadar konuşabilir ama mutlaka yaptıklarına bakıp yıldız atıyodur ya da paraf. bence oğluna öğretmenin çok meşgul, senin görevin öğretmen baksada bakmasa çizgilerini düzgün yapmak, çünkü ben evde bakıcam, güzelse sana bi süprizim olcak diye motive etmeye çalışsan

saol canım her türlü öneriye açığım şu an çünkü beynim durdu çok üzüldüm.İnsanın evladıyla ilgili hayalleri vardır ya şu an sanki onların hepsi yerle bir oldu psikolağa bile gitmeyi düşündüm dün akşam

kızlar merhaba canım çok ama çok sıkkın ağlayarak geldim işe bizimki okula gitmek istemiyor son iki gündür :KK43:( neden dediğimizdede canım istemiyor diyor okul fobisi başladı ne yapacağımı şaşırdım doğrusu

kızlar merhaba canım çok ama çok sıkkın ağlayarak geldim işe bizimki okula gitmek istemiyor son iki gündür :KK43:( neden dediğimizdede canım istemiyor diyor okul fobisi başladı ne yapacağımı şaşırdım doğrusu

anaokuluna gitmedi mi canım bu saatten sonra okul fobisi çıkar mı?
bence bunun çok basit bi sebebi bile olabilir, çocuklar bizim gibi düşünmüyo ki
ne bileyim mesela wc yi kullanamıyodur falan
acaba arkadaş mı edinemedi
belkide öğretmenle konuşmalısın bu mevzuyu acaba onu sınıfta geren bişey mi var?

canım anasınıfına gitti kızım hatta çok severek gitti öğretmeniylede konuştuk canım iki haftadır bir şikayeti yoktu son iki gündür okulda ağlıyormuş dedesi gitmiş öğretmeni alın biraz sakinleşsin demiş bugünde aynı şeyi yaptı küçük kardeşi var acaba onu mu kıskanıyor yada okulda başaramazsam diye mi korkuyor anlamış değilim öğretmenide birşey demiyor ki
hergün babasıyla konuşuyoruz kızım korkuların neler bak okul hayatından hepimiz geçtik sen başarılı akıllı bir öğrencisin seni tedirgin eden neler diye ama yok ben gitmek istemiyorum diyor
sadece dün babasına sınıflarının karşısında özürlü sınıfı var öğretmen vuruyordu onlara demiş buda kafama takıldı doğrusu

sadece dün babasına sınıflarının karşısında özürlü sınıfı var öğretmen vuruyordu onlara demiş buda kafama takıldı doğrusu

aayy çok kötü, bunu kafaya takmış olmasın ki olabilir bence, ben bile okuyunca kötü oldum valla, bunu görmesi daha kötü

şimdi aradım annenannesi okula götürecekmiş gerekirse psikologtan destek almamız gerekecek

X