İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

2. eğitim dönemi çocuklarımızın hepsinede hayırlı olsun inşallah, Allah zihin açıklığı versin...

Hepinize Merhabalar Arkadaşlar,
Yeni bir dönem yeni bir heyecan... Oğlumla güzel bir tatil geçirdikten sonra evimize döndük. Arkadaşlarıyla, öğretmeniyle kavuştukları için çok mutlu oldu oğlum. Karneleri gördüm harika karneler bunlar eeee KK 'nın bilinçli annelerinin çocuklarından da bu beklenir zaten değilmi?... (gerçi sağlıklı olsunlar da... ne yapalım olduğu kadar değilmi?.)
Tüm çocuklarımıza ve velilerine hayırlı bir dönem diliyorum , sağlıklı , mutlu yarınlara hep birlikte...

kaydirigubbakcemile5sempatiksalakcinniolumunekankayizsmile:nazar:a.s.gamyoncuiremsu

Aşağıdaki linke bilgi paylaşımı yapabilirsiniz...

http://www.kadinlarkulubu.com/aile-evlilik-cocuklar/316133-cocuklarin-calistirilmasi.html

Son düzenleme:
Günaydın arkadaşlar,
Okumalar yazmalar nasıl gidiyor ?...

gallery_1019.gif

Günaydın arkadaşlar,
Okumalar yazmalar nasıl gidiyor ?...

gallery_1019.gif

şimdilik iyi canım ama çok sıkılıyo okulda cadı
ne güzel evde oturuyordum beni niye okula yazdırdınız diyokaydirigubbakcemile3
oyun oynamak resim yapmak istiyo sürekli çocuk nede olsa dahayerimseniben
ama yinede dersleri iyi çok şükür.şimdi öğretmeni mat. ağırlık verdi
toplama işlemini öğretiyo ezber veriyo bol bol.şükür ezberide iyi artık kendi kendine ezberliyozemuszemus

oğlum bu hafta matematikten yazılı oldu, 100 üzerinden 5 almış kuzum, çok mutlu oldum gurur duydum bebişimle... bu hafta toplama işlemine ağırlık verdiler. matematikte iyiyiz birde okumamız hızlansa onu beceremiyoruz çabuk sıkılıyor bende fazla baskı yapmıyorum. inşallah onuda düzeltiriz...

merhaba arkadaşlar benimde 1. sınıfa giden bir kızım var
dersler süper ama uyum sorunumuz hala devam ediyor arkadaşlarından çok şikayetci dayak yiyor kalemini alıyorlarv.s bunu nasıl aşarız bilmiyorum

okuma hızlanmasında ödül çok iyi geliyor biz öyle yapıyoruz öğretmenimiz tavsiye etti kaç kelime okuyor dakikada

Merhaba benim oğluşumda malumunuz birinci sınıfta .Çok şükür dersleri çok iyi öğretmenimiz bilsem in sınvlarına gönderiyor bu sınav hakkında bilgisi olan var mı?

canım bu rakam iyi az değilki
1. sınıf çocuğu daha ne kadar hızlı okuyabilirkiCADIARZU

sınıfta en hızlı okuyan 47 kelime okumuş. en az okuyanda 2 - 7 kelime okumuş. oğlum ortalarda oluyor. hani biraz daha hızlı okusa daha iyi olacak. bu arada oğluma kelime oyunu aldım, tavsiye ederim. kelime üretmek yönünden faydalı bişey ayrıca çokta zevkli. oğlum, ben ve babamız oynuyoruz. hem karışık harflerden kelime üretmeyi öğreniyor hemde üretilmiş kelimeleri değiştirerek farklı kelimeler üretmeyi öğreniyor.

sınıfta en hızlı okuyan 47 kelime okumuş. en az okuyanda 2 - 7 kelime okumuş. oğlum ortalarda oluyor. hani biraz daha hızlı okusa daha iyi olacak. bu arada oğluma kelime oyunu aldım, tavsiye ederim. kelime üretmek yönünden faydalı bişey ayrıca çokta zevkli. oğlum, ben ve babamız oynuyoruz. hem karışık harflerden kelime üretmeyi öğreniyor hemde üretilmiş kelimeleri değiştirerek farklı kelimeler üretmeyi öğreniyor.

hımm bende alıyım o zamanCADIARZU kızım umarım beğenir
bu arada ben hiç kızıma dakika tutmamıştım canım.senin yazını okuduktan sonra bende dakika tuttum ve 1 dk içinde ortalama 45 kelime okudu kızım
ben bile bu kadarını beklemiyordum sevindim açıkcasıa.s

hımm bende alıyım o zamanCADIARZU kızım umarım beğenir
bu arada ben hiç kızıma dakika tutmamıştım canım.senin yazını okuduktan sonra bende dakika tuttum ve 1 dk içinde ortalama 45 kelime okudu kızım
ben bile bu kadarını beklemiyordum sevindim açıkcasıa.s

oğlumun öğretmeni haftada bir kez okuma yarışı yapıyor. hiç okumadıkları bir sayfayı 1 dakikada okutturuyor kaç kelime okuduklarını sayıyor. en çok okuyana hediye veriyor. oğlum hep ortalarda oluyor. 22-24 kelime arası okuyor. bir türlü artıramadık sayıyı. daha önceden okuduğu sayfadan 35 kelime okuyor ama hiç okumadığımız yerden 22 de kalıyoruz hep.bu arada kelime oyununu ingilizce adıylada satabiliyorlar almak isterseniz aklınızda bulunsun scrabble diyede sorun satıcıya.ben çok zor bulmuştum 4 sene önce aldım sadece bir yerde bulabildim.

1.sınıfa giden bir çocuğun dakikada 60 kelime okuması normailmiş öğretmenimiz öyle dedi bize benim kızım 50 kelime okuyo hiç okumadığı bir metinde ayrıca 23 nisan için neler yapıcak çocuklarınız kostümleri nasıl benim kızım gelinlik giyicekmiş onunla uğreşıyoruz bu aralar model bulmak için

uzun zaman sonrası bir bakayım dedim katılım artmış yine.. benim kızımın öğretmenide dönem dönem okuma yarışması yapıyor kızım tatil öncesi 49 kelimeyle sınıf 2.olmuştu 1. miz ise 51 kelime okumuştu pazartesi yine yarışmaları var evde 1 dakika tutuyorum bugün en yüksek 70 kelime okudu bakalım sınıfta nasıl durum ama çok hırslı sürekli okuyor evde.. matematk dersinde de çok iyiyiz umarım bu hırsı devam eder. önemli olanda o zaten...

eveeet.. sınıfta yapılan okumada kızım heyecandan olsa gerek 55 kelime okumuş çok ağladı en fazla 62 okumuş bir arkadaşı, neden okulda az okudum diyor morali bozuldu kuzumun.. gerçekten de evde 70 - 72 hep aynı sayılarda okumasına rağmen heyecan büyük bir faktör oluyor.. iyiden iyiye hırslandı artık okuma diye evde kızıyoruz sürekli elinde kitap gözleri bozulacak diye korkuyorum...

oğlumunda sınfında var okuma yarışı çocuklar durmadan çalışıyorlar bırıncı olmak için oğlum enson 89 kelıme okumuş 2. olmuş çok üzülmüş aslında yarışma olmasa daha iyi olur

eveeet.. sınıfta yapılan okumada kızım heyecandan olsa gerek 55 kelime okumuş çok ağladı en fazla 62 okumuş bir arkadaşı, neden okulda az okudum diyor morali bozuldu kuzumun.. gerçekten de evde 70 - 72 hep aynı sayılarda okumasına rağmen heyecan büyük bir faktör oluyor.. iyiden iyiye hırslandı artık okuma diye evde kızıyoruz sürekli elinde kitap gözleri bozulacak diye korkuyorum...

Aynını bende yaşıyorum, sürekli elinde kitap başımda, Anne dakika tutsana başlıyorum diye sürekli okuyor.. İlk başlarda iyi diyordum ama şimdi takıntı haline geldi sanki..
Benim kızım ilk önceler 20 kelime okurken,
geçen hafta 30 lara çıktı,
şimdi ise 56-60 arası okuyor..
Maşallah hepsinede:nazar:

yarışma esasında fena fikir değil çocuklara çalışma hırsı getiriyor fakat bazıları ise pes edebiliyor ve tamamen vaz geçiyorlar bizim sınıfta o şekilde öğrencilerde var.. benim kızımda da takıntı haline geldi , ben dakika tutmayınca kendi saati karşısına alıp okuyor..artık kitapları saklamaya başladık ders kitapları dergi bu seferde onları okuyor.. senye belki bu kadar kalmaz diye düşünüyorum ilk hevestir herhalde azmin, hırsın fazlası zarar.. gerçi bizde düşünüyorumda hepimiz başta okuyamıyorlar diye panik olurken burada, şimdi okumalarından dert yanıyoruz çocuklarda şaşırdı bizdenkafamçokkarıştı

X