Bisküvi - Kurabiye Tarifi Fındıklı Fıstıklı Top Kurabiye

seymabektas

Prensesim.. Güzel Kızım..
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
253
2
34
Görüntü olarak ben çok beğeniyorum lezzet olarak da gerçekten nefisss denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum eminimki sizde çok beğeneceksiniz.

200 gram margarin+50 gr tereyağı
1 çay bardağı küçük parçalara bölünmüş fındık-ceviz
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1,5 su bardağı pudra şekeri
1 çay bardağı sıvıyağ
4,5-5 su bardağı un
İsterseniz malzemeleri yarı oranda hazırlayabilirsiniz bu ölçülerden 2 tepsi kurabiye çıkıyor.
İçine koymak için 1 kase fındık

Üzeri İçin:
1 adet yumurta beyazı
Fındık ve yeşil fıstık

Bir tava içerisine 2 yemek kaşığı margarin koyalım. Fındık ve ceviz kırıkları ilave edip 3-4 dakika kadar kavuralım.
Daha sonra İçine 5 çorba kaşığı un eklenip 3-4 dakika daha kavuralım.
Derin bir kap içerisine oda ısısındaki margarinimizi ve pudra şekerimizi koyup karıştıralım diğer malzemeleri de ilave edip kavrulan unlu karışımımızı soğuduktan sonra bu karışıma ilave edip birlikte yoğuralım.
Hamurumuzu tezgâh üzerine alıp yaklaşık bir 10 dakika kadar daha yoğurduktan sonra ceviz büyüklüğünde hamur parçası alıp elimizle biraz açalım ve hamurun ortasına bir tane bütün fındık koyup hamuru yuvarlayalım.
Bu şekilde tüm hamuru top haline getirdikten sonra bir tabağa yumurta akını ve başka bir tabağa da fındık ve fıstık kırıklarını koyalım.
Top kurabiyelerimizi önce yumurta akına daha sonra fındık veya fıstık kırığına bulayıp fırın tepsisine yerleştirelim.
Fırınımızı önceden 170 C ısıtıp kurabiyelerimizi yaklaşık 15-20 dakika pişirelim.
Afiyet olsuunn

:) bence de canım.. Bir daha yaparsan resim de ekle lütfen.. opuyorumnanaktan

X