Doğum Sırasında

masal perisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2008
405
4
Arkadaşlar doğum başladığı sırada doğum odasında çıplak mı kalıyoruz..Yoksa elbiseylemi doğuma giriyoruz.Elbiseyi yukarımı sıyırıyorlar.Bunu öğrenmek istiyorum.

canım benim bildiğim tüm ameliyatlara çamaşırsız girilir.mesela ben 3 tane farklı ameliyat geçirdim apandist vs gibi hepsinde yeşil elbise giydim.sanırım doğumda da böyledir.ben aralıkta yapıcam doğum allah nasip ederse.yapan arkadaşlar yazacaktır eminim.

aaa bir an unuttum,doğumdayken nasıldım diye....
tabiki çıplak kalmıyorsunuz,normal doğumsa tabiii...
zaten doğuma girerken steril elbise giydiriyorlar...
ayrıca yanınıza yedek gecelik de almayı unutmayın...
kolay doğumlar diliyorum...
sevgiler...

Burada butun kiyafetlerini cikarttirip uzerine kisa gecelik gibi arkadan baglamali birsey giydiriyorlar..Tamamen ciplak kalmiyorsun yani..Dedigim gibi kisa zaten zamani gelince az yukari kaldirilip dogum yapiliyor..Tabii normal dogumlarda boyle...Allah herkese kolalik versin bir nefeste saglikla kucaginiza alin insallah..

Son düzenleme:
canım ya elbise gibi üst giydiriyolar yada kendi geceliğini giyiyosun ben normal doğum yaptım geceliğimleydim katlıyosun alt tarafı rahat oluyo sürekli açılmaya bakıyolar altında bişey olmuyo sadece su yada kan geliyosa bez bağlıyolar o kadar canım hayırlı doğumlar

benim normal doğumdu bana arkadan bağlamalı gecelik gibi bişey verdiler başka bişey giymiyosun bird çocuk bezi veriyolar kaydirigubbakcemile3 hayırlı doğumlar

banada steril bir elbise giydirdiler.ama içimde tek üst iç çamaşırım vardı.altım bostu yani sürekli kontrol ettikleri için :kedi:
kolay dogumlar diliyorum cnm:Saruboceq:

ben sezeryan doğum yaptım tamamen soyup steril elbise giydirdiler ameliyattan sonrada odaya çıkınca kendi geceliğimi giydim
inş. doğumun çok rahat geçer

canım ben 6 ay once dogum yaptım ozel bi hastanede normal dogum diye gittim ve beni tamamen soyup steril elbise giydirdiler heran bi sorun olurda sezeryana hazır olsun diye tamamen soyuyorlarmıs benimde sonradan mecburi sezeryan oldum odaya gelince geceliğimi giydirdiler hastanesine gore deişiyor gerci kimi tamamen soyuyor kimi gecelikle durduruyor ama neticede ustun bi nebzede olsan batıyor diye dusunuorum gecelinin yerine steril elbise giymek daha mantıklı diye dusunuyorum

Canım benim sen de çekingen bir arkadaşa benziyorsun.Ama o an gelince bunları hiiiç takmıyorsun.Bana steril elbise giydirdiler ameliyat gerekirse diye. Sezeryan masasına yatıncada okus pokus yapar gibi kız küt diye çekti kıyafeti üzerimden zaten arkası açık ya onların bir an şaşırdım ama yapacak bir şey yok.şimdi gülerek anlatıyorum fakat hamileyken çok utanırdım doğumhaneye erkek girmesin falan derdim. Gerçi benim doğum yaptığım hastanede tüm doğu ekibi bayandı.alt katta tesettürlü bi komşum vardı.Kulakları çınlasın zeynep kamile yakın olan şu devlet hastahanesinde doğum yapmıştı. Doğum haneye giren çıkanın haddi hesabı yok bizi yatırdılar masaya bacaklarımızıda açtırdılar demişti geliyor doktor bakıyor gidiyor.utanmadınmı diye somuştum ona kulakları çınlasın. Kııız yook.Buradan bebemi kucağıma alıp gideyim bidaha arkama dönmmeyeceğim nerde görecekler beni diye düşündüm hep.Hem başka kadınlarda vardı bağran bağrana diye anlatmıştı.Ama benim doğum yaptığım hastahane bu konuda titiz davrandı hakkını vermem lazım.

canım bazı hast.steril kıyafet giydiriyorlar ama benim hastanemde gelecik yeterli dediler sadece geceliğimi giydim ve başka birşey giymiyorsun zaten tabi normal doğumdu

heralde bicok hastende ayni uygulama oluyo genelde steril elbise giyiyosun bende normal dogum yaptim tamammen soyup steril elbise giydirdiler bence daha iyi oluyo cunku dogumdan sonra cocugu emzirmen gerekio ve o steril elbisenin onu dugmeli oldugu icin cok rahat oldu benim emzirmem

X