20 ve 24 haftalar arası tetanoz aşısı

Dün yaptırdım aşıyı sol kolumu ağrıdan nereye koyacağımı bilemiyorum :)) bu kadar ağrıyacağını düşünmemiştim yahu.

bende bugün yaptırdım hiç ağrım yok sadece bir halsizlik oldu üzerimde yaptırdığımdan bu yana yatıyorum...

ben ilk aşımı oldm ebe beni muayene etti bbeişin kalp atışını dinledikk çok güzeldi bir dahaki ay yine gidicem biraz acıdı kolum:kedi:

bende pazartesi yaptırdım yaparken hafif yaktı sonra yerine dokununca az bişe acıdı bir gün sonrasında hiç bişe allaha sukur hafif atlattım 1 ay sonra bi tane daha olcam

kızlar ya bana kendi doktorum da demedi bir şey hastaneden sevk yaptırırken dr sordu neden sağlık ocağına kayıt olmadın olman lazımdı die bundan dolayıydı demek hay Allah napsam acaba? bir dahaki kontrolüm bir ay sonra, doktoruma sormadan da aşı olmak istemiyorum ::KK43:

sen doktoruna sorsanda sormasanda asıyı yaptırmalısın canım saglık ocagına kayıt ol mutlaka suana kadar yaptırdıgın test sonuclarını gotür orada seni yonlediriyorlar
ben doktoruma sormadan yaptırdım cok ii yapmıssın dedi

hmm nerdeydi benm test sonuçlarım:)

sağol gideyim bari pzt. sevk almam lazımmı ki acaba?
öğretmenim de ben...

saglık ocagı için mi benden boyle bişi istemediler canım gerci ben ozel okuldaydım ama sen yinede bir sor

tamam canım sağol. ben devlet okulundayım yazları hastaneye filan gideceksek sevk isteniyor bizden, ama kayıt için gideceğim ya kararsız kalmam ondan:)

tamam canım sağol. ben devlet okulundayım yazları hastaneye filan gideceksek sevk isteniyor bizden, ama kayıt için gideceğim ya kararsız kalmam ondan:)

sağlık ocağına gitmek için sevke gerek yok sosyal güvencen olmasa bile oluyor sıra bile almadan direk ebe odasına gidiyorsun

teşekkür ederim:) ben hiç gitmiyorum da sağlık ocağına, işlemlerimiz hep hastaneden görülüyor.

bende dün yaptırdım aşımı kolum ağrıyo ama öle korkulacak kadar bir ağrı değil

ben daha üşencimden kalkıp da gidemedim kaç gündür çok halsizim sürekli yatıyorum ve saatlerce uyuyorum herhalde sıcaklardan da fena oldum ben:KK43:

kızlar kalktım ve gittim birincisi sevk sormadılar kalp atışlarını dinledik bebişin, bacaklarıma baktı hemşire şişlik var mı die ama bende yoktu, sorular sordu, aşıyı oldum ne ağrı hissettim ne sızı acı...

ertesi gün kolumda ağırlık hissi oldu fazla oynatamadım ama acımadı bence siz de yaptırın çok geç kalmayın ebe 20. haftaalrda oluyor dedi.

kızlar ben 23 haftanın içindeyim.ama hala aşı falan yapılmadı bana.ilk gittiğim dokotr bişey demedi.şimdi başkasına gidiyorum oda istemedi.sadece şeker yüklemesi var 29temmuzda onu söyledi.eeeee neden istemedilerki benden?gidince ben sorayım en iyisi.

kızlar ben 23 haftanın içindeyim.ama hala aşı falan yapılmadı bana.ilk gittiğim dokotr bişey demedi.şimdi başkasına gidiyorum oda istemedi.sadece şeker yüklemesi var 29temmuzda onu söyledi.eeeee neden istemedilerki benden?gidince ben sorayım en iyisi.

canım git bir sağlık ocagına kayıt ol sen doktorları beklersen herseyi unutuyorlar Allah korusun dogumda mikrop kapma riski için yapılıyor bu aşı

funda bana da dr söylemedi ama ben sağlık ocağına kayıt olmam lazım diye gitmiştim ordaki hemşire söyledi drlar genelde önemsemiyorlar ama yapılması gerekiyor bu aşının dedi, sağlık ocağına kayıt olmamız şart, sonrasında da bebişi götüreceğiz ya aşıya bana bir aşı kartı verildi önümüzdeki ay da 2. dozu vurulacak başka da yok. sonra kalp atışlarını filan dinledik ben normalde kendi dr.ma sormadım bile aşıyı, gerek yok her hamile olmalıymış çünkü. bi de ben dr.a ay başında gidiyorum sağlık ocağına da 15inde gittim tam ortasında bebeği bi daha kontrol etmiş oldum aslında iyi de oldu. bence dr.na tel et sor içine sinmiyorsa randevunu bekleme, ya da direk git sağlık ocağıyla konuş. sonuç da onlar da ebe yani sağlıkçı.

X