20 ve 24 haftalar arası tetanoz aşısı

kenyaa

annesinin kuzusuuuu
Kayıtlı Üye
6 Mart 2009
6.404
3
mrb arkadaslar ben saglık ocagına kayıt oldum ama hala beni arayıp tetanoz için cagırmadılar :1no2:

sizler tetanoz asısı oldunuz mu ?

cok fazla agrı yapıyor diyorlar ne kadar dogru peki ?

cuma gunu doktora gidicem beklemeli miyim?

mrb arkadaslar ben saglık ocagına kayıt oldum ama hala beni arayıp tetanoz için cagırmadılar :1no2:

sizler tetanoz asısı oldunuz mu ?

cok fazla agrı yapıyor diyorlar ne kadar dogru peki ?

cuma gunu doktora gidicem beklemeli miyim?

beni hamileliğin ilk haftalarında kayıt etmişlerdi sağlık ocağına. ama tetanoz için arayıp çağırmadılar. ben 20. haftada kendim gittim, aşımı oldum. ilk aşı gerçekten birkaç gün ağrı yapabiliyor ama dayanılmayacak kadar değil. yine de az kullandığınız kolunuza yaptırmanızı öneririm. diğer dozu 24. haftada faranjit olduğum için 27. haftada yaptırdım. ilkine göre hiç ağrı yapmadı, kolumu çok rahat kullandım.
bir an önce gidin bence biraz sıkıntılı bir iş hemen olun bitsin yerimseniben

beni hamileliğin ilk haftalarında kayıt etmişlerdi sağlık ocağına. ama tetanoz için arayıp çağırmadılar. ben 20. haftada kendim gittim, aşımı oldum. ilk aşı gerçekten birkaç gün ağrı yapabiliyor ama dayanılmayacak kadar değil. yine de az kullandığınız kolunuza yaptırmanızı öneririm. diğer dozu 24. haftada faranjit olduğum için 27. haftada yaptırdım. ilkine göre hiç ağrı yapmadı, kolumu çok rahat kullandım.
bir an önce gidin bence biraz sıkıntılı bir iş hemen olun bitsin yerimseniben

en iyisi yarın hemen gitmek mafoldumben

bende ilk doz aşımı oldum benim kolum çok ağırdı gerçekten yaptırdığım gece hiç uyuyamadım ertesi günde ateşim çıktı ama kol ağrım ertesi gün daha hafifti

bende ilk doz aşımı oldum benim kolum çok ağırdı gerçekten yaptırdığım gece hiç uyuyamadım ertesi günde ateşim çıktı ama kol ağrım ertesi gün daha hafifti

gecmiş olsun canım bende birazdan gidecegim sağlık ocagına :) inş. cok agrımaz

kızlar hıc ıhmal etmeyın tetanozu. cok onemlıymıs. ben olmadım bı turlu ıslerden dolayı fırsat bulamamıstım ama her kontrolde saglık ocagında sordular cok onemlıymıs cunku.

ben hamileyken de olmamıştım doktorum önemli değil hastanede steril ortamda doğum olcak mikrop kapma riski yok sen bilirsin demişti bende yaptırmamıştım

hamılelık surecınde 2 doz ve dogumdan sonra da 3 doz toplamda 5 doz ası olundugunda bır omur boyunca koruyucu oluyor
ozellıkle hamılelık donemınde ve dogumdan sonra kı ılk 3 ay ıcınde vurulan ası sut donemıne de denk geldıgı ıcın bebegı dogrudan etkıler

sımdıye kadar 3 doz oldum cok agrı cekmeme ve ateslenmeme ragmen ıhmal etmedım
bunyeden bunyeye degısıyor semptomları
evet bende sıddetlı agrı, ates, bulantı ve kolu hıc kıpırdatamama yaptı ama cok onemlı oldugu ıcın sıktım dısımı

ben hamileyken de olmamıştım doktorum önemli değil hastanede steril ortamda doğum olcak mikrop kapma riski yok sen bilirsin demişti bende yaptırmamıştım

aslında benim de doktorum böyle söyledi. ancak sadece hastane ortamı değil ki allah korusun hamileyken düşmek, bir yerin kanaması hep risk. o yüzden o acıya katlanmak lazım. ben ilkinde yaptırmadım çok pişman olmuştum bunda yaptım kurtuldum :))

bende saat 14.30 da yaptırdım suanda agrım yok ama kolumda 1 kilo fazlalık var gibi hissediyorum

bende saat 14.30 da yaptırdım suanda agrım yok ama kolumda 1 kilo fazlalık var gibi hissediyorum

geçmiş olsun canım...bende haftaya gitmeyi düşünüyorum aşı için.ilk hamileliğimde yaptırmamıştım doktorum özel hastanede doğum yapacaksan yaptırma ama ssk veya devlette yapacaksan bu aşıyı mutlaka yaptır demişti bende doğumu özelde yaptığım için yaptırmamıştım ama bu hamileliğimde yaptırıcam.

bende sabah gidicem aşı için,kayıt yaptırınca sağlık ocağına 20 haftan dolunca gel dediler,doktorumda mutlaka yaptır dedi.Bu işin özel hastanesi devleti yok bence evdeki bıçağın kesiği bile tetanoz yapabiliyormuş,allah korusun önlemini almak gerek bence..

bende dün değil önceki gün yaptırdım
dün çok ağrım vardı ama bugün baya bi hafifledi
önerim sol kolunuza yaptırın kızlar.

yaptıranlara geçmişler olsuuuuuun :nazar: bende 20. haftamda dr ye gitcem ona söyleyip yaptırırım artık

geçmiş olsun canım...bende haftaya gitmeyi düşünüyorum aşı için.ilk hamileliğimde yaptırmamıştım doktorum özel hastanede doğum yapacaksan yaptırma ama ssk veya devlette yapacaksan bu aşıyı mutlaka yaptır demişti bende doğumu özelde yaptığım için yaptırmamıştım ama bu hamileliğimde yaptırıcam.

sağol canım doktorum mutlaka yaptır dedi banada her ihtimale karsı yaptırmak lazım

bu arada kızlar ağrı hissedicem ates yapacak diye cok korkmustum ama kolumda biraz agırlık yaptı o kadar umarım sizlerinki de agrımaz

Bu aşı herkes için önemli.Ben daha önce başlamıştım dozlara.Üç doz bitmişti.23.haftada 4. dozu yaptırcam. Emerkende 5. son dozu yaptırıcam tamam.10 yıl koruyor.

bende dun doktoruma sordum daha erken birkac hafta sonra yaptirirsin dedi.

ilk hamileligimde 8. ayda tek bir doz yaptirmistim. o zamana kadar kimse birsey dememisti.

bende yaptırdım kızlar ama hiçççç ağrım olmadı hemde hiç sağlık ocağından çağırmıyolarsa sizler gidin bence hemde 1ay sonra bi aşımız daha var

X