Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Verem aşısı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

demirim

annesinin lokumu
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2009
5.383
6
38
bu ayın 18inde verem aşısı olduk sağlık ocağından yara olur dikkat edin dediler fakat hala yara olmadı acaba aşı tutmadımı tutmadıysa bir dahamı yapacaklar ya aşı olduğunda ağlamasına dayanamıyorummafoldumben

yara 2 ay sonra falan belirmeye başlamıştı bizde sanırım.yara sonra kabuk bağlicak falan baya uzun süre kalmıştı bizimki.merak etme aşı tutmuştur.daha çok erken 1-2 ay bekle yara oluşacaktır..

evet canım tutmuştur mutlaka. bizim 1 -1,5 ay sonra yara ortaya çıkmıştı sanırım

demek öyle oluyor daha önce başımıza gelmediği için bilemedim hemşireler yara tutucak dedi ama zamanını söylemedi zaten oradakilere çok uyuz oluyorum

bizde 2 ay önce olduk aşımızı bir iki hafta önce falan kabarmaya başladı canım bende baştan tutmadı sandım ama belli oluyo artık bi dahaki aşıya gittiğinizde gösterirsin canım aklında soru işareti kalmaz hiç değilse

Canım,oğlum 2.ay verem aşısı oldu,5.ayda yara olmaya başladı..şu an 15.ayın içindeyiz,hala az kızarıklık var...

Bizim şimdiye kadar hiçbir aşımız ateş yapmadı canım.umarım sizde de yapmaz:)

bizdede 37 .8 kaadar çıkıyo aşı sonrası ateş doktorumuz ateş düşürücü bir öçlek verin diyor veriyoruz fitil koymuyoruz

canım, verem aşısı tutmasa da tekrarlanmıyor.
nasıl tekrarlanmıyor yaaa :eek:lmaz:
ne kadar emin konuşmuşsunuz.tabiki tekrarlanıyor
verem savaş dispanserlerinde PPD testi denen bişi var
çocugun aşısının tutup tutmadığını o testi yaparak anlıyorlar,madem tekrarlanmıyor da
bu testi keyiften mi yapıyorlar
benim bebeğimin de kolunda yara falan olmadı en son geçen ay yani 13 aylıkken
götürdük PPD testi yaptırdık ve tutmamış,aşıyı tekrar yaptılar,şimdi kolunda yara oldu
yani tuttu

peki ben ne zmn götürüp bu testi yaptırayım haziranın 18inde aşı oldu ne kdr zamanda yara oluyo

nasıl tekrarlanmıyor yaaa :eek:lmaz:
ne kadar emin konuşmuşsunuz.tabiki tekrarlanıyor
verem savaş dispanserlerinde PPD testi denen bişi var
çocugun aşısının tutup tutmadığını o testi yaparak anlıyorlar,madem tekrarlanmıyor da
bu testi keyiften mi yapıyorlar
benim bebeğimin de kolunda yara falan olmadı en son geçen ay yani 13 aylıkken
götürdük PPD testi yaptırdık ve tutmamış,aşıyı tekrar yaptılar,şimdi kolunda yara oldu
yani tuttu
megicim defne de de yara olmamıştı hafif kızarıklık vardı
drumuz tuttu demişti ama şüphelendim bak şimdi
testi nasıl yapıyorlar, kan mı veriliyor

bizimkindede sinek ısırığı gibi bi kızarıklık var tutmuşmu oluyo bi dahaki kontrolde göstericem bende dr.umuza

füsüm koluna bileğin az yukarısına iç tarafa bir şey enjekte ediliyor
o bölümün reaksiyon vermesi bekleniyor
biz cuma yaptırmıştık,p.tesi çağırdılar bakmak için
ipeğin kolunda enjekte yapılan yerde hiçbir kabarıklık olmadığı için
aşıyı tekrarladılar

bize de sağlık ocağında tutmazsa tekrar yapılmıyo.tutsa da tutmasa da 7 yaşında vurulcak okula gidince demişlerdi.nasıl oluyo anlamadım..

canım, verem aşısı tutmasa da tekrarlanmıyor.

olur mu canım tekrarlanıyor.dr tutmazsa 3 ay sonra tekrar vuracağız demişti ama sanırım tutuyo,yara oluştu.test yapıp bakacaklar zaten.bide ben aşıya giderken ateş düşürücü şurup içiriyorum ateşi çıkmıyo,onuda hemşire önermişti..

X