Nakış Zarf gülü yapılışı (kurdela nakışı)

Kanaviçe Şemaları, Kurdele Nakışı Tekniği, Nakış Şemaları, Aplike Teknikleri, Aplike Modelleri, Nakış Teknikleri, Yaptığımız Nakış Örnekleri Nakış hakkında öğrenmek istediğiniz tüm teknik ve modellerin olduğu başlıktır.

tijeen

www.tijeence.blogspot.com
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2008
2.881
889
zarf gülü isimli çiçeği ,ilk ayçanın sitesinde görmüştüm
saolasun nasıl yapabileceğim hakında bilgi vermişti.
onun sayesinde bu çalışmayı öğrendim ,kendisine teşekkür etmeyi bir borç bilirim
çooooook tşkler ayçaçım :)

ilk resim yine ayçanın sitesinden alıntıdır( Zarf Gül Yapımı | Kurdale Değil Kurdele )

zarfgul1.jpg

img0971.jpg

img0972.jpg

img0975n.jpg

img0981.jpg

kurdelayı iğne ile sabitledikden sonra ,4 tarafını teğeliyoruz

img0982j.jpg

img0984u.jpg

ipleri hafifçe çekip, büzgüsünü alıyoruz.

img0985g.jpg

iğne ile fazlalık kurdelayı kumaşın altına alıp

img0986v.jpg

kumaşın yüzeyinde belli olmıyacak şekilde 3-5 yerinden (iç kısım ,büzgü kat aralarından)
kumaşa sabitliyoruz

img0990k.jpg

img0992i.jpg

ortasına incimizi dikiyoruz
farklı tonda kurdela ile tohum işi de çalışılabilinir :) benden bu kadar umarım açıklama net olmuştur
takıldığınız yerde sorabilirsiniz
bu bohçamın tamamını görmek isterseniz;
http://www.kadinlarkulubu.com/kendi-el-emeklerimiz/290828-pembe-incili-bohca-kurdela-nakisi.html

ortası tohum işi olan çalışmayı görmek isterseniz;
http://www.kadinlarkulubu.com/kendi-el-emeklerimiz/283527-plaj-cantasi-kurdela-nakisi-suslemeli.html

sevgilerimleeee kolay gelsin kızlar :)

video eklenemiyor sanırım, yanlız video paylaşım sitesine yukleyip buraya linki yazabilirsin canım

tabi yapabilene herşey basit gelir :jeyyar:

bak bu güzel bi fikir evettt ben bunu araştırayım bi
ya cidden basit yafs kurdelayı kıvırı kıvırı veriyon şekli zarf şekli olacak mesele bu
Şeniz Şeniz Şeniz

oleeyyyy süper oldu bunu başka bi yerde görmüştüm nasıl yapılır acaba die dün kaç metre kurdele harcadım bilmiorummm kaydirigubbakcemile3
akşam hemen gidip denicem teşekküürrllerrr

levrek neticeyi bildir lüfen canım yapabildinmi açıklamalar yeterlimi? :)

cnm aslında senin açıklamaların oldukça yeterli benim anlayışımda bi sıkıntı varkaydirigubbakcemile3
ya dün akşam yaptım 3 tanesi birbirinin içinden geçiormuş gibi duruo ama 1 tanesi öle durmuo şimdi bakınca onunda son katlamadan kaynaklı olduğunu görüorum işin özü olarak sanıorum yaptımm:hulya:
teşekküürlllerrr

:)))) her seferinde dışa doğru kıvırarak,(orta kısımda X işareti oluşacak) kare oluşturuyorsun kenarlarından toplu iğne ile iğnele ve teğele fıstık gerisi kolay zati :)

:)))) her seferinde dışa doğru kıvırarak,(orta kısımda X işareti oluşacak) kare oluşturuyorsun kenarlarından toplu iğne ile iğnele ve teğele fıstık gerisi kolay zati :)

taamdır cnm teşekkürü bir borç bilirmmmmm
buarada bendee anemonlu fln bi havlu yapıorum inş. biticek ve ben sizinle paylaşıcammmm:hulya::hulya:

canim bayiliyorum senin bu maharetlerine masallah:nazar:
on parmaginda on marifet:nazar:
TR ye ilk gittigimde kurdele alip deniycem canim seninkiler kadar güzel olmaz ama oldugu kadarbilmiyorumkismile
ellerine emgine saglik canimopuyorumnanaktanolumunekankayizsmile

ayy yaptığınız işlere bayılıyorum. sürekl,i takip ediyorum. acemilik çıksında bir örtü daha yapacağım. ama sizin ışığınızda. tekniklerinizi, alıyorum . inceleyeyim iyice. bir daha yapayım bakayım.

arkadaşlar bende bohça yapmaya karar verdim ama birşeyi merak ediyorum bohça kenarlarını salon kenarlarını falan nasıl yapıyorlar yada pikomu yaptırıyorlar...

arkadaşlar bende bohça yapmaya karar verdim ama birşeyi merak ediyorum bohça kenarlarını salon kenarlarını falan nasıl yapıyorlar yada pikomu yaptırıyorlar...

canım benim çalışmalarım dikkatini çektiyse eğer ben hep piko ve nervürlü yaptırıp öyle çalışıyorum.
kenarlarını köşe çalışıp üzerinide arzu etiğin şekilde nakışlarla süsleye bilirsin.
bu tamamen sana kalmış fisto geçirip dikebilirsinde :)

salon takımı yapmaya karar verdim kenarları piko yaptırıp boncukla süslesem olur sanırım.yanlız salon takımı için bir ölçünüz varmı

TİJENCİĞİM YİE HARİKALAR YARATMIŞSIN ELİNE SAĞLIKopuyorumnanaktan

X