Gebelikte karin catlaklariniz ne zaman basladi??

TDEMEZUN

CANIM OGLUM
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2007
15.988
46
kizlar karniniz ne zaman ctladi kacinci haftanizdaydiniz catladiginda??ve cok kilo almismiydiniz??

30+5 haftalığım
şuana kadar 7 kilo aldım şükürler olsun hiç çatlağım yok kalçalarımda ergenlikten kalmalar vardı birazdaha belirginleşti birde selülitlerim arttı o kadar
oğlum sürekli sağ tarafımda oldugu için sağ tarafımı şişiriyo sağ kasık üstümde cilt kuruması daha çok oluyo ve çatlarsa sağ tarafım çatlar oda oğlumun şişirmesi yüzünden rahat dursa oda olmıcak :))

benden 1 hafta geride olan arkadaşım şuana kadar 15 kilo almış ve boynumdan aşağısı göğüslerim karnım kalçam bacaklarım heryerim çatladı diyo :S

30+5 haftalığım
şuana kadar 7 kilo aldım şükürler olsun hiç çatlağım yok kalçalarımda ergenlikten kalmalar vardı birazdaha belirginleşti birde selülitlerim arttı o kadar
oğlum sürekli sağ tarafımda oldugu için sağ tarafımı şişiriyo sağ kasık üstümde cilt kuruması daha çok oluyo ve çatlarsa sağ tarafım çatlar oda oğlumun şişirmesi yüzünden rahat dursa oda olmıcak :))

benden 1 hafta geride olan arkadaşım şuana kadar 15 kilo almış ve boynumdan aşağısı göğüslerim karnım kalçam bacaklarım heryerim çatladı diyo :S

kac kilosun peki coklmamissin gercekten bende 25. haftama giricem yarin bendede yok ama bu ara cok hizli kilo aliyorum korku basti beni..bende 7 kilo aldim toplam..karnimin harita gibi olmasini istemem ama tabi en onemlisi oncelikle bebegimin sagligi...

bende küçük küçük çizgilerim olmaya başladı 19+6 haftalığım ama çok silik bi şekilde :)

canım 56 kioyla hamile kaldım ilk 3 ay hiç kilo almadım
4. ay 1 kilo
5.ay 3 kilo
6. ay1,5 kil
7. ay1,5 kilo
haziranın 22sinde 7. ayımı doldurdum 8. aya girdim
şuanda 63 kiloyum

valla kizlar 7 kilo aldim ama kendimi bazen 15 20 kilo almis gibi hissediyorum karnim cok sis gibi geliyor hele aksamlari yemekten sonra felaket (azda yesem) rahatsiz oluyorum catladi catlayacak bu gerilmeden dolayi diyorum inanin...

canım 56 kioyla hamile kaldım ilk 3 ay hiç kilo almadım
4. ay 1 kilo
5.ay 3 kilo
6. ay1,5 kil
7. ay1,5 kilo
haziranın 22sinde 7. ayımı doldurdum 8. aya girdim
şuanda 63 kiloyum

5. ay baya almissin sonra dikkat ettin sanirim ...ben bu ay hic dikkat etmedim bende 3 kilo aldim..sen nasil besleniyorsun gunluk ne kadar ekmek tuketiyorsun mesela??

benim vücudumda çatlamaya çok müsait, belim kalçalarım taaa ortaokulda gelişme döneminde harita gibi olmuştu zaten. şimdi eminim göbeğimde çatlayacak, engel olamayacağım için pek birşey yapmıcam sanırım

benim vücudumda çatlamaya çok müsait, belim kalçalarım taaa ortaokulda gelişme döneminde harita gibi olmuştu zaten. şimdi eminim göbeğimde çatlayacak, engel olamayacağım için pek birşey yapmıcam sanırım

bence oyle dusunme sen elinden geleni yap catlarsada ben engel olmaya calistim ama oldu diye avunursun en azindan..belkide catlamaz sevinirsin iyiki korumusum kendimi dersin..

:1shok: canim cok erken ama yaa kac kilo aldin kac oldun??

canım ben ilk üç ay 2 kilo verdim 15. haftadan itibaran hemen hemen 2,5 kilo aldım
benim karnım dümdüzdü hatta içe çökük falandı bebek uğruna fizik bozanlardanım açıkçası hiçte umrumda değil :) bozulursa bozulsun :) benim aldığım kilo sanırım sadece göbekte toplanıo sadece göbüşüm çıktı başkada bişey yok daha :):CüvCüv:

canım ben ilk üç ay 2 kilo verdim 15. haftadan itibaran hemen hemen 2,5 kilo aldım
benim karnım dümdüzdü hatta içe çökük falandı bebek uğruna fizik bozanlardanım açıkçası hiçte umrumda değil :) bozulursa bozulsun :) benim aldığım kilo sanırım sadece göbekte toplanıo sadece göbüşüm çıktı başkada bişey yok daha :):CüvCüv:

bende ayni senin gibiyim ilk 3.5 4 ay 3 kilo verdim 4.5 aylikken bir kilo almistim simdi 6 ayini doldurmak uzere ve 7 kilo almis oldum toplam ama aynen umurumda degil...sadece catlak cok olmasin istiyorum kilo nedirki verilir..bebisim saglikli olsun yeter...

kızlar size bir tavsiye karnınız büyümeye başlayınca vazelin sürün çatlak oluşumunu tamamen engellemiyo ama faydası var

kızlar size bir tavsiye karnınız büyümeye başlayınca vazelin sürün çatlak oluşumunu tamamen engellemiyo ama faydası var

vazelinin icinde petrolin maddesi varmis direk bebege geciyormus anne derisi emdigi anda o maddeyi cok zararliymis canim...

deryadum ben şuan bebe yağı kullanıyorum oda baya iyi gelio sanırım
çünkü kaşıntılarım geçti karnımdaki gerginliği alıo vazelin bu benim güneşlekelerim için vermişti dr hamiellik öncesi bide pütür pütür döküntüm vardı onuda eczane hazırladı bişey olmaz onu sürsem dimi

ben anlamamisdim catlaklarimin basladigini son haftalar kucuk sivilce kadar kirmizi noktalar vardi onlarla oynadim dogumdan sonra bi bakdim buyuk buyuk catlaklar var meger sivilce gibi olanlar catlakmis cahillik iste ilk bebisim ya 2 hafta oldu karnima bakamiyorum cok cirkin kremde surmusdum halbuki....

deryadum ben şuan bebe yağı kullanıyorum oda baya iyi gelio sanırım
çünkü kaşıntılarım geçti karnımdaki gerginliği alıo vazelin bu benim güneşlekelerim için vermişti dr hamiellik öncesi bide pütür pütür döküntüm vardı onuda eczane hazırladı bişey olmaz onu sürsem dimi
bebe yagi ve badem yagi en iyisiymis canim...bende badem yagi ve catlak kremi kullaniyorum karnimda bir rahatlama oluyor esniyor gerginligi geciyor sanki...
ben anlamamisdim catlaklarimin basladigini son haftalar kucuk sivilce kadar kirmizi noktalar vardi onlarla oynadim dogumdan sonra bi bakdim buyuk buyuk catlaklar var meger sivilce gibi olanlar catlakmis cahillik iste ilk bebisim ya 2 hafta oldu karnima bakamiyorum cok cirkin kremde surmusdum halbuki....

canim sen cokmu kasidin onlari ne yaptin normalde catlaklar gorunur cunku yani kirmizi kirmizi mor mor olur ilk ...seninki kucuk sivilce gibiymis demek sen kasiyinca yirtilmis..

evet kesinlikle kaşımayın kızlar çok kaşınıo ama onun yerine kaşımak yerine okşar gibi sevin karnınızı hem bebiş için de daha iii sevildiğini hisseder :)

canım diğerine yazdım buna da yazayım :) biz hamilelikte 3,5 ayı geçtik,kilo verdim.almadım daha.annemde çatlak çok doğumdan kalma.ben de beyaz tenliyim kokuyorum valla nolcak bakalım.6 aydan sonra alırım kilo artık .doktorum böyle gidersem pek alamayacağımı söyledi ama bebeişimin sağlığı önemli tabii.ben de bebe yağı kullanıyorum canım doktorlar 6 aydan sonra krem falan veriyormuş ama bilemiyorum.hayırlısı artık napalım.ben en fazla 8 kilo almak istiyorum ama ısmarlama olmuyor tabii bu işler.göbeğim çıktı bir tek.göbeğim hiç yoktu çok acayip geliyor :))

canım diğerine yazdım buna da yazayım :) biz hamilelikte 3,5 ayı geçtik,kilo verdim.almadım daha.annemde çatlak çok doğumdan kalma.ben de beyaz tenliyim kokuyorum valla nolcak bakalım.6 aydan sonra alırım kilo artık .doktorum böyle gidersem pek alamayacağımı söyledi ama bebeişimin sağlığı önemli tabii.ben de bebe yağı kullanıyorum canım doktorlar 6 aydan sonra krem falan veriyormuş ama bilemiyorum.hayırlısı artık napalım.ben en fazla 8 kilo almak istiyorum ama ısmarlama olmuyor tabii bu işler.göbeğim çıktı bir tek.göbeğim hiç yoktu çok acayip geliyor :))

canim zaten ilk aylar bircok kisi almiyor kilo 5. aydan sonra hizlaniyor kilo alimi durdurmak ne mumkun keske herkes istedigi kadar kilo alsa..biz az kilo alsak bebislerimize yarasa hersey...

X